GEZE - TS 500 E , Kanyon Shopping Centre, Istanbul
TS 500 E
GEZE - Slimdrive SL, Kanyon Shopping Centre, Istanbul
Slimdrive SL
GEZE - Slimdrive SL, Kanyon Shopping Centre, Istanbul
Slimdrive SL

Geleceğe yönelik bir çevrede oturma, çalışma ve alışveriş

Mimarlık Bürosu: Jerde Partnership, Los Angeles

Kanyon alışveriş merkezi, İstanbul’un kuzeyinde, alışverişi, yaşamı ve çalışmayı alışılmışın dışında bir şekilde birbirine bağlamış bir bina kompleksidir.

37 500 m² bir alan üzerinde bulunan bu bina kompleksi her türlü mağazalarıyla, alışverişin bütün yönlerini ziyaretçilerine sunmaktadır. 179 daire, oturanlara, normal olarak kent dışında aradıklarını bulmalarını sağlamaktadır: doğa, sessizlik, rahatlama. 26 katlı bir servis ofis binası, alışveriş merkezini geleceğe yönelik bir bina kompleksi olarak tamamlamaktadır. Burada çalışanlar, alışveriş merkezinin yaşanmaya değer atmosferinden faydalanmaktadır.

Los Angeles’tan “Jerde Partnership” mimarlık bürosu tarafından tasarlanan bu alışveriş merkezi, özellikle merkezi alandan yükselen kıvrımlarıyla kendini göstermektedir. Kanyon alışveriş merkezinin tasarımında kendini gösteren özellik, sadece ofis binası ya da alışveriş merkezi olarak tasarlanmış olmayıp, insanların kendilerini iyi hissedecekleri bir yer de olmasıdır.

Bu özel yeri GEZE kendi ürünleriyle optimum düzeyde tamamlamıştır. Sadece 7 cm yükseklikte olan Slimdrive SL otomatik yana kayar kapı mekanizması modern cepheye dikkat çekmeyecek şekilde mükemmel uyum sağlamaktadır. Aynı şekilde, farklı mağazaların girişlerinde monte edilen TS 550 E zemine gömme kapı kapatıcısı da elektromekanik sabitleme özelliğiyle girişi açık tutmaktadır.