Econodrive EL-BO
GEZE - TSA 160
TSA 160
GEZE - sliding door drive Econodrive EL-FR
Econodrive EL-FR
GEZE - sliding door drive Econodrive EL-FR
Econodrive EL-FR

"Mimarlık Oscarı" ile ödüllendirildi!

Mimarlık Bürosu: Richard Rogers Partnership

İspanya’nın en önemli havaalanı „Madrid-Barajas“ genişletme çalışmaları bitirildi.

Yeni terminalin açılmasıyla birlikte, yıllık 70 milyon yolcu kapasitesi gereksinimleri yerine getirilmiş oldu. İspanyol mimar Antonio Lamela ve İngiliz meslektaşı Richard Rogers tarafından tasarımı yapılan 120.000 metrekarelik ultra modern bina, en görkemli havaalanları içinde sayılmaktadır. Bu mimari ustalık eseri „Mimarlık Oscar“ı olan Stirling Prize 2006 ile ödüllendirildi. İngiltere’nin en önemli mimarlık ödülü Londra’da altı inşaat projesine verildi.

Ana terminal üç düzlemden oluşmakta, hepsinin üzerinde çelik „ağaçlar“ ın desteklediği, şekli dudakları ya da kanatları andıran dev bir tavan bulunmaktadır. Basit malzeme yelpazesi, bolca yansıyan güneş ışığı ve mekansal açıklık mimariye doğrudan bir karakter kazandırmakta, büyüklük ve işlevselliğiyle etkilemektedir. Enformasyon sistemlerinden yolcu ve eşya transportuna kadar Check-in donanımı da dünya çapındaki en modern sistemlere uygundur.

Kullanılan GEZE ürünleri işlevsellik ve mimarinin sıkıcı olmayan unsurlarını taşımaktadır. Bir havaalanının yüksek güvenlik koşullarına uygun ve aynı zamanda, binanın geleceğe yönelik tasarım ve modernitesine de uyum sağlamaktadır. GEZE Econodrive EL-FR otomatik yana kayar kapı mekanizmalarıyla donatılan giriş alanları renk ve genel izlenim bakımından giriş salonuna uymakta, en yüksek güvenlik standardını taşımakta ve rüzgardan korunmaya da yardımcı olmaktadır.