GEZE - Slimdrive SL
Slimdrive SL
TS 4000
TS 4000

Küçük hastalar için rahat atmosfer

Mimarlık Bürosu: Parry Bowen

Çocuk hastanesi mimarisinde, gerekli klinik işlevselliğin rahat bir atmosferle bağlantılı olması gerekir. GEZE İngiltere de kapı, pencere ve güvenlik teknolojisinin önde gelen sunucuları arasında bulunmaktadır. Oxford’daki John-Radcliffe çocuk hastanesinde, GEZE Ltd. UK, küçük hastalar için davet edici bir giriş alanında ideal kapı çözümlerini gerçekleştirdi.

John-Radcliffe çocuk hastanesi hastane mimarisinin en yeni standartlarına göre inşa edildi. Ana girişte güçlü tahrik mekanizmasıyla GEZE Slimdrive SL otomatik yana kayar kapı dikkat çekmektedir. Kompakt tasarımı ve sadece 7 cm olan yüksekliğiyle Slimdrive SL otomatik tahrik mekanizması neredeyse algılanmayacak durumdadır. Aynı zamanda işlevsel ve estetik gereksinimleri de yerine getirmektedir, çünkü klinik cephesine dikkat çekmeyecek tarzda zarif bir şekilde uyum sağlamaktadır. Sağlam ve güçlü bir şekilde, günlük binlerce kişiden oluşan yoğun ziyaretçi trafiğini karşılamaktadır.

GEZE ürünleri genel olarak klinik kompleksinde kullanılmıştır, bunlar arasında otomatik 90 derece açılır kapı sistemleri TSA 160 ve TS 4000 serisinden kapı kapatıcılar bulunmaktadır. TSA serisinin 90 derece açılır kapı mekanizmaları özellikle konfor ve kapıların geçişinde destek gerektiren durumlara uyum sağlamaktadır. Ek olarak 90 derece açılır kapılar operasyon odaları ve yoğun bakım servisleri gibi hassas hastane alanlarında elektromanyetik kilitleme sistemiyle donatıldılar. TSA tahrik mekanizmaları serisi güvenlik avantajlarının yanında yoğun hastane alanlarında da avantaj sağlamaktadır: Kapı kanadı düşük bir güçle açılabilmektedir ve bu sayede zayıf hasta ve çocuklara büyük kolaylık oluşturmaktadır. Bundan başka TSA mekanizmaları bakım personeline hasta taşımasında da kolaylık sağlamaktadır.

“John-Radcliffe çocuk hastanesinin iddialı mimarisi, sadece kesintisiz kullanıma dayanan güvenli ve uzun süre dayanıklı ürünlerin değil, bina estetiğine de mükemmel şekilde uyumlu ürünlerin kullanımını gerektirmektedir. Slimdrive SL bunun için mükemmel çözümdür. TSA ürün serisinin 90 derece açılır kapıları hastanelerde vaz geçilmez durumdadır, çünkü basit ve güç gerektirmeyen girişe imkan vermekte ve bu şekilde bütün binada hızlı hareket edilmesini sağlamaktadırlar. Hastenelerde hayat kurtarıcı olabilecek vazgeçilmez bir durumdur”. GEZE Ltd. UK dağıtım ve pazarlama müdürü Jules Quested-Williams durumu bu şekilde ifade etmektedir. Kliniğin proje müdürü Vickie Holcroft ise “Giriş bölümümüzdeki tasarımdan son derece memnunuz. Yüksek modernlikte bir çocuk kliniğinden beklenen havayı vermektedir. Yüksek kalitedeki işçiliği, hastalar ve klinik çalışanları için davet edici bir atmosfer oluşturmaktadır” demektedir.