GEZE - SCR-FR
Slimdrive SCR
GEZE - TS 5000 R
TS 5000 R

Dikkat çekici otel girişi

Mimarlık Bürosu: KBK Architekten, Stuttgart

Stuttgart NeckarPark’ta Porsche-Arena ve Gottlieb-Daimler stadı arasında bulunan Carl Benz Center, Carl Benz stadı, 4 yıldızlı otel „Hilton Garden Inn“ den oluşmakta ve VfB Stuttgart için taraftar ve servis merkezi olarak hizmet görmektedir. 2.000 kişiyi alabilen Carl Benz stadı, 1.500 m² etkinlik alanıyla çeşitli eğlence, spor, kültür ve iş etkinlikleri için kullanılmaktadır.

Bina yuvarlak ön kısmıyla narin ve dar bir görünüşe sahiptir. Cephesinde kırmızı dış yüzeyli parıldayan cam unsurlar ve gümüşi metal paneller şimdiden bir sembol haline gelmiş durumda. Mühendislerin fikri ilginç bir renk oyunu oluşturmaktı: Bakan kişinin konumuna göre, bina gümüş ya da kırmızı renkte parlamaktadır.

GEZE hem otomatik kapı sistemleriyle, hem de kapı teknolojisiyle farklı bina bölümlerine katkıda bulundu. Slimdrive SL-RD mekanizmalı duman geçirmez bir kayar kapı mutfak bölümünde bulunmakta ve acil durumda güvenliği sağlamaktadır. Entegre duman devreli TS 5000 R ve TS 5000 L-ISM çeşitleri (bant karşısında kapı kanadına standart montaj) gibi farklı kapı kapama sistemleri diğer yerlerin yanı sıra, cephede de bulunmaktadır. Slimdrive SCR-FR dairesel yana kayar kapı kaçış ve kurtuluş yollarında kullanılabilir ve lüks otelin girişini modernlik ve görsel uyumlulukla tamamlamaktadır.