GEZE TS 550 IS
GEZE TS 550 IS
GEZE TS 500 IS

İddialı objelerde cam estetiği

Mimarlık Bürosu: 3deluxe, Wiesbaden

Entegre komple cam sistemleri (IGG) cam piyasasındaki en yenilikçi çözümler arasındadır. Metal sistemlerinin ve profillerin cam unsurların estetiğini etkilediği yerlerde GEZE IGG sistemi tasarımda özgürlük sağlamaktadır.

GEZE IGG profilleri ve metal parçaları düz cam paneller arasına, cam yüzeyde görünür ya da dışa çıkma olmaksızın sürekli bir düzlük olacak şekilde entegre edilmektedir. Kaliteli yüzey tamamen şeffaflık ve görsel hafiflik sağlamaktadır. Bütün “akıllı” cam unsurları cam plakalar arasında kalmaktadır. Cam kenarındaki baskı, yazı tekniği olarak bunun arkasında kaybolmaktadır. Sürekli cephe tasarımı, modüler kayar duvar sistemleri, manüel veya otomatik kayar ya da döner kapılar, tek kanatlı ya da çift tarafa açılır kapıların unsurları ya da planlamasından bağımsız olarak, tasarımda kesinti olmaksızın gerçekleştirilebilir. GEZE IGG iç ve dış mekanlarda komple cam cephelerde, sabit ve esnek ayırma duvarı sistemlerinde, örn. toplantı salonlarında, havaalanlarının bekleme salonlarında mekansal sınırlama olarak ya da kongre ve toplantı binalarında, alışveriş merkezlerinde, bankalarda, gişelerde ya da bürolarda kullanılabilir. Tasarım imkanları geniştir. GEZE IGG farklı gereksinimleri karşılayabilmektedir: serigrafi motifleriyle ya da özel cam türlerinin kullanımıyla, bireysel tasarım istekleri yerine getirilebilir. GEZE IGG örn. artan sıcaklık, sesten koruma ya da güvenlik gereksinimleri gibi fonksiyonel koşulları da karşılamaktadır. GEZE’nin kullandığı parçaların bütün avantajları, IGG çözümlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılacaktır. Çok sayıda ayar imkanı, düşük bakım ve yüksek konfor sisteme artı değer katmaktadır.

2007 yılında Bad Driburg’ta açılan kongre ve toplantı binası Leonardo Glass Cube ta gerçekleştirilen GEZE’den çift kanatlı kapılar için TS 550 IS zemine gömme kapatıcı ile entegre komple cam sistemleri (IGG) yumuşak akıcı yapılarla açık, düz hatlı bir örtü arasındaki bağlantının altını çizmektedir. Bunlar cam markası gelişimini bir yaşam tarzına dönüştürmede katkıda bulunuyor.