GEZE - 105 E

GEZE - TSA 160
RWA 105 E
GEZE - TSA 160
TSA 160
GEZE - RWA 105 E
RWA 105 E

Dünya gibi renkli

Mimarlık Bürosu: J.S.K. Perkins & Will, Düsseldorf

"LTU arena" Düsseldorf’un kuzeyinde, eski Ren stadının yerine yapılan çok fonksiyonlu bir staddır.

Asıl olarak Fortuna Düsseldorf’un kendi sahasında oynadığı ve Rhein Fire futbol takımının maçları için hizmet etmektedir. LTU stadı, örnek yangın koruma ödülü olan „Sprinkler Protected“ kalite ödülüne sahiptir.

Stadın oturma konsepti ilginçtir. Stadın oturma alanları karışık olarak farklı renklerde boyanmıştır. Aslına bakarsanız, renkli oturma alanları, mimarın tam olarak yaptığı bir plana uygun olarak dağıtılmıştır, çünkü bu şekilde stad orta derecede dolu bir seyirci kapasitesiyle, bir televizyon yayınında iyi derecede dolu izlenimi vermektedir. Renkli oturma yerleri, olimpiyat sloganı ve logosuna da uymaktadır “dünya gibi renkli”, burada sarı, kırmızı, mavi ve siyah renkler, çimenlerin yeşiliyle olimpiyat halkalarının renklerini temsil etmektedir.

GEZE bazı ürünleriyle stadın güvenlik tasarımına ve konforuna katkıda bulundu. RWA Sistemi 105 E, acil bir durumda akıllı bir havalandırma sistemiyle dumanın yayılmasını önlemektedir. Otomatik TSA 160 90 derece açılır kapı mekanizması engelli WC de kurulan, kapının oturma yüksekliğindeki bir butonla açılmasını sağlayan özel bir mekanizmadır. TS 5000 sistemlerinin farklı türden kapı kapatma mekanizmaları, örn. TS 5000 L ve TS 3000 V kapıları güvenli bir şekilde kapatmaktadır.