GEZE - TSA 160
Slimdrive SL
TSA 160 Invers

İspanya metropolünde GEZE ürünleri

Mimarlık Bürosu: Richard Rogers, UK ve Balaguer y Arquitectos Asociados, İspanya

107 metre yüksekliğindeki kulesiyle yeni Hesperia Tower Hotel, Barselona’nın en yüksek binalarından biridir. Tasarım iki tanınmış uluslararası mimarlık bürosu tarafından gerçekleştirildi: İspanya’dan Balaguer y Arquitectos Asociados ve İngiltere’den Richard Rogers.

Sonuç olarak, kent çevresine mükemmel bir uyum sağlayan estetik bir yapı ortaya çıktı. Kuleyi, 24 metre çapında muhteşem bir cam kubbe taçlandırmaktadır. Kubbe ziyaretçilere her yöne 18 kilometre mesafeye kadar nefes kesici bir manzara sunmaktadır. Kubbe altında ünlü aşçı Santi Santamaría tarafından işletilen „Evo“ restoran bulunmaktadır.

GEZE çevreye uyumlu bu projeyi yenilikçi ürünlerle donattı. Slimdrive SL kayar kapı mekanizması ve SLT teleskopik kayar kapı mekanizması binanın estetiğini bozmadan giriş bölümünde işlevselliğe hizmet etmektedir. TSA 160 90derece açılır kapı mekanizmaları kaçış ve kurtuluş yolları kapılarında güvenliği sağlamakta ve elektrik kesintilerinde bile kapının açılmasını garanti etmektedir. TS 2000 V farklı katlarda otel odalarını güvenli bir şekilde kapatmaktadır. Cam kubbenin ortasında elektrikli GEZE helezonik tahrik mekanizması temiz hava sağlamakta ve modern çevreye mükemmel uyum sağlamaktadır.