GEZE - Slimdrive SCR
Slimdrive SCR
GEZE - Slimdrive SCR
TSA 160 NT F - IS
TSA 160 NT F - IS

Yeniden düzenlenen tarihi su kulesinde kapı teknolojisi GEZE

Mimarlık Bürosu: Falk von Tettenborn, München

Sternschanze otelinin orta yerindeki bir tepeden Hamburg’a muhteşem bir manzarayla bakan, 19. yüzyıldan kalma su kulesi bulunmaktadır. Bu sanayi anıtı iki buçuk yılda yenilendi ve Hamburg Mövenpick Oteli için uygun hale getirildi. Tarihi su kulesinin düzenlenmesi PATRIZIA Projektentwicklung GmbH sorumluluğunda gerçekleştirildi ve tarihi eserleri koruma dairesi ile sıkı bir işbirliği içinde Mimarlık Bürosu Falk von Tettenborn restore etti.

Bu eşsiz otel, tarihi ve modern donanımın bir karışımıyla, binanın geçmişini hatırlatmaktadır. Lobi, su kulesinin inşasından önceki zamandan kalma tarihi su deposunda bulunmaktadır. Kubbede tipik kuzey Almanya kırmızı tuğlaları ve modern cam unsurları arasında bir kontrast bulunmaktadır.

Misafirler yer altında 25 metre uzunluğundaki bantlar aracılığıyla Sternschanze tren garının karşısından kule fuayesine taşınmaktadır. Giriş bölümü GEZE Slimdrive SCR dairesel yana kayar kapılarla donatıldı. Düşük yapı yüksekliği ve birçok komple cam unsurları sayesinde, geçiş için şeffaflık, ışık ve serbest alan ortaya çıktı. Hava perdesi yine bir GEZE Slimdrive mekanizmasıyla çalışmaktadır. 7 cm yüksekliğindeki Slimdrive geleneksel binaya görsel olarak mükemmel uyum sağlamakta ve modern işlevselliğe bir geçiş oluşturmaktadır.

90 derece açılır kapılardaki rahat geçişler GEZE TSA 160 tarafından sağlanmaktadır. Elektronik kumandalı hidrolik sistem yüksek frekanslı alanlarda bile son derece güvenlidir.

Diğer çift kanat kapılı geçiş alanları için GEZE TS 5000 ISM güvenliği sağlamaktadır. Bundan başka, 17 katta 226 oda GEZE TS 5000 ile donatıldığı için, bütün binada kapı teknolojisi bakımından bütünsel bir tasarım sağlanmış oldu.