GEZE - MSW
MSW Design
Slimdrive EMD
GEZE - MSW
MSW

GEZE havaalanında Mövenpick Otelinin kapılarını açıyor

Mimarlık Bürosu: Reichel & Stauth, Braunschweig

Sekiz katlı otel, Braunschweig’lı mühendisler Reichel + Stauth’un planlarına göre, terminalin kısa süreli park alanının doğu tarafında inşa edildi. Cam cephe, yuvarlatılmış H şeklinde olmasıyla dikkat çekmektedir. Kırmızı tonlardaki geniş camlar, bütün alanlarda en uygun seviyede güneş ışığına imkan vermektedir.

GEZE bu modern oteli inşaat teknolojisine uygun olarak donattı. Bütün oda kapılarında GEZE TS 4000 güvenli şekilde kilitlemeyi sağlamaktadır. Konferans salonu güvenli ve ekonomik bir çalışma için GEZE ECdrive kayar kapı sistemleriyle donatıldı. Fuaye gibi açık alanlarda R-FS serisi TS 5000 kapı kapama sistemleri uygulandı. Yangın durumunda sabitleme çözülmekte ve kapı serbest salınım özelliğine geçmekte ve kendiliğinden açılmaktadır. GEZE Slimdrive EMD 7 cm yüksekliğinde tek kanat 90 derece açılır döner kapı mekanizmasıdır ve neredeyse görünmez şekilde çok ziyaret edilen bar alanına entegre olmakta ve personele mutfağa rahat geçiş sağlamaktadır.

Otelin iç tasarımı, dünyaca ünlü tasarımcı Matteo Thun tarafından yapıldı. Odalarda ve koridorda GEZE MSW Dizayn yana kayar duvar sistemleri modern tasarımlı geyik boynuzu ve orman motifleriyle birlikte güzel bir görsellik oluşturmaktadır. Sistemin farklı park pozisyonları, otele hareketli cam unsurları sayesinde esnek ve şeffaf bir alan ayırımı sağlamaktadır. Kendi tasarım imkanımızın olması sayesinde özel ve eşsiz bir görsellik oluştuduk.

Otelin tasarımı ve çevresi, oteli ziyaretçileri için duygusal bir tecrübe alanına çevirmektedir. Bu şekilde ticari müşteriler, fuar müşterileri ve seyahat edenler için tadına varılacak bir kalışı garanti etmektedir.