GEZE - SecuLogic emergency route system
GEZE SecuLogic RWS

Eski ihtişam zahmetle yenilendi

Dört sene boyunca Stuttgart vakıf kilisesi 14 milyon Avro masrafla yenilendi. Hamburg’lu mimar Bernhard Hirche “Eski ve yeni sanat eserlerini yeniden bir arada toplama” olarak hedefini ifade etti.

Vakıf kilisesi üç önemli unsuruyla yeni görünümüne damgasını vurmakta: Yeni bir tavan, adak tasının kilisenin ortasında konumlandırılması ve yeni bir org kilisenin yeniden tasarlanmasında, geçmişi yansıtan en önemli unsurlar olarak ortaya konuldu. Hirsch’in çabası “sadece bir zaman katmanı” eklemekti. “Savaştan sonraki yıkımı hatırlatan yenileme” görünür olmalıydı. Kilisenin iç kısmının yeni hali, ziyaretçilere açıklık ve hafiflik hisleri vermekte: Eski toprak örtü, cam kanatlı yeni bir çelik tavan konstrüksiyonuyla değiştirildi. Yeni cam pencereler ve cam basamaklı bir çelik merdiven, mevcut farklı malzemelerden oluşan yapı tarzıyla ve 1.000 yıllık binanın şeffaf geçmişiyle uyum sağlamaktadır.

Güvenlik ve tasarım  gereksinimleri dikkate alınarak, kaçış yolları GEZE SecuLogic acil çıkış sistemi ve TSA 160 serisinin farklı 90 derece açılır kapı kapı mekanizmalarıyla donatıldı. Kilisenin iç kısmında bulunan otomatik pencere açılımı sessiz bir E640 zincir tahrik mekanizmasıyla çalışmaktadır.