Slimdrive SL
Slimdrive SL

GEZE açık denizde

90.090 GRT (gros ton) "Radiance of the Seas" 14 Ekim 2000 tarihinde suya indirildi ve 20 Ocak 2001 tarihinde Ems nehri üzerinden Eemshaven’e (Hollanda) yol aldı. On katlı gemide tamamen lüks hüküm sürmektedir. En büyük atraksiyonlarından biri, cam konstrüksiyondaki 10 katlı merkez ve denize kısıtlamasız bir görüntü sunan cam asansörleridir. 293 metre uzunlukta olan gemi, 2100 yolcu ve 800 mürettebat taşıma kapasitesine sahiptir.

Geminin yenilenmesi için, GEZE GmbH giriş alanlarında TSA 160 otomatik kapı mekanizmaları ve TS 3000 V ile TS 5000 kapı kapama mekanizmaları kullanıldı. Bu şekilde “engelsiz” bir uzun deniz yolculuğunun önünde bir engel kalmadı.

Meyer Tersanesi
Papenburg’taki Meyer Tersanesi uzun zamandır bir aile işletmesi olarak çalıştırılmaktadır. 200 yıllık firma günümüzde dünyanın en modern tersanelerinden biri olarak anılmaktadır. 1987 yılında tersaneye iddialı yolcu gemilerinin inşa edildiği, dünyanın en büyük inşa havuzu eklendi. Yolcu gemileri ve feribotların inşası Papenburg’ta bir gelenek halini almış durumdadır. Seksenli yılların ortalarından beri Meyer Tersanesi HOMERIC, CROWN ODYSSEY, HORIZON, ZENITH, ORANIA, CENTURY, MERCURY, SUPERSTAR LEO/VIRGO ve AURORA ve yeni yolcu gemisi RADIANCE ve BRILLIANCE OF THE SEAS gibi lüks yolcu gemilerini inşa etmiştir.