GEZE, FENSTERBAU FRONTALE 2018'de

Isıtma, aydınlatma, havalandırma ve iklimlendirme kontrolü sistemleri: hepsi harikulade ve tabii ki kullanışlı. Ancak akıllı binalar, kapılar ve pencereler de otomatik hale getirilip bir bina sistemine entegre edildiğinde tamamen "akıllı" olmaktadır. GEZE, 21-24 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Fensterbau Frontale ticaret fuarında kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi ve bina otomasyonuna yönelik yeni ve yenilikçi çözümleri Nürnberg Fuar Merkezi'nde (NürnbergMesse) Salon 2, Stand 2-424'de sunacaktır.

Profesyonel Çözümler: Kapı ve pencerelere yönelik akıllı çözümler

Ticaret fuarında öne çıkan şirketlerden biri de GEZE Cockpit olacak: binaları akıllı hale getiren yeni BACnet bina otomasyon sistemi, aynı zamanda otomatik kapı ve pencerelerin tek bir bina idare sistemine entegre edilmesini sağlamaktadır. Akıllı Binalardaki tüm iş kolları arasındaki ağ iletişimi sayesinde GEZE Cockpit ile rahat, güvenli ve enerji tasarruflu bina kullanımına yönelik yeni seçenekler sunulmaktadır. Kapı, pencere ve güvenlik teknolojisine yönelik otomatik GEZE ürünlerinin merkezi olarak görüntülenmesi, çalıştırılması ve izlenmesi sistemin benzersiz avantajlarındandır. GEZE Cockpit bağımsız bir sistem olarak kullanılabilmekte veya çalışma ve ev ortamlarımızın konforunu, güvenliğini ve enerji verimliliğini artırmak için daha üst düzey bir bina idare sistemine entegre edilebilmektedir.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

GEZE, otomatik ve manuel kapı kanadı ile benzersiz ve eksiksiz çok fonksiyonlu bir çözüm olan ve GEZE Cockpit'e bağlanabilen ve merkezi olarak kontrol edilebilen Powerturn döner kapı tahrik sistemi F/R-IS/TS modelini sunmaktadır. Birçok ödül almış "güçlü" Powerturn tahrik sistemi ve onaylanmış GEZE kapı hidroliği teknolojisine sahip kapı sistemi sayesinde uzaktan çalıştırma ve izleme ile erişilebilir ve güvenli kapı konforu, acil çıkış yolu emniyeti, yangından koruma ve soyguna karşı emniyet bir araya getirilmiştir. Her iki kapı kanadı üzerine uyumlu bir şekilde sabitlenen motor kapağı mükemmel bir görünüm yaratmaktadır.

GEZE aynı zamanda kapı hidroliği teknolojisinde yeni ürünlere sahiptir. Üst düzey kapatma kuvvetine sahip yeni bir model ile sınırlı alan veya elverişsiz bir ortam olsa bile kapıların güvenli bir şekilde kapanması sağlanmaktadır (örneğin, çok katlı otopark gibi yerlerdeki turnike sistemi alanları). Çarpan kapı sorununu ortadan kaldırmakta ve bunu ilave fren olmadan yapmaktadır. GEZE'nin sabitleme sistemleri yeni bir kablosuz bileşenle desteklenebilir. Yeni çözüm tavan yangın dedektörlerinin güçlendirilmesi için idealdir.

Bina cepheleri daha fazlasını yapabilir!

Otomatik ağ bağlantılı pencereler sayesinde bina cepheleri iklime uyum sağlamaktadır. Kontrollü, doğal havalandırma için GEZE, IQ windowdrive serisinden motorlara sahip cephe pencerelerini sunacaktır. Yeni nesil Slimchain 230 V zincirli motorlar oldukça şık görünüyor. Kurulum ve kullanıma alma artık daha hızlı ve kolay. IQ box KNX arayüz modülü aracılığıyla pencereler bir KNX bina sistemine doğrudan Bus iştirakçisi olarak bağlanabilmekte ve "akıllı" bir şekilde izlenebilmekte ve yönetilebilmektedir.

Yaşam Çözümleri: Yeni GEZE ActiveStop kapı freni

GEZE, burada çerçeveye takılabilen yeni GEZE ActiveStop kapı freni modelini sunacaktır. Sistem, iç kapıların kontrollü ve hafifçe açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Çerçeveye takılan bu model basitçe yerine yapıştırılabilmekte ve daha sonra tekrar çıkarılabilmektedir. GEZE ticaret fuarı standında yapılan kurulumlar sırasında, ziyaretçiler yükseltilmiş modelin ne kadar kolay olduğunu kendileri görebilirler. Kapıya entegre edilebilen model gibi, güçlendirilmiş model de iki ödül almıştır.

Hizmet Çözümleri: GEZE hizmet araçları ile daha kolay çalışın

GEZE, burada kurulum şirketlerinin ve planlamacılarının çalışmalarını kolaylaştıran yeni araçlar sunacaktır. WinCalc bunlardan biri. Pencere teknolojisine yönelik yapılandırıcı, en uygun pencere motorunu seçmeyi kolaylaştırmaktadır. Yeni, daha gelişmiş WinCalc 2.0'ın kullanımı sezgiseldir ve artık gelişmiş hesaplama seçenekleri ve kısaltılmış bir hesaplama yöntemi sunmaktadır.