GEZE, SicherheitsExpo 2018'de

Binaları daha güvenli, konforlu, verimli ve ekonomik bir şekilde yönetin: GEZE, yangından koruma kapıları için yeni ve yenilikçi sistem bileşenleri sunacaktır.

Rahat kablosuz kullanım: Gelişmiş sabitleme sistemleri

FA GC 170 telsiz sistemi, basit ve neredeyse görünmez kurulum vaat etmektedir. Fotoğraf: GEZE GmbH

FA GC 170 telsiz sistemi, basit ve neredeyse görünmez kurulum vaat etmektedir. Fotoğraf: GEZE GmbH

GEZE, yangından koruma kapılarına yönelik yeni akıllı bileşenlerini 27-28 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek MOC Münih etkinliğinde Salon 3, C06 standında sunacaktır. Benzersiz eklenti sayesinde sabitleme sistemlerimiz artık daha rahat ve "görünmez" hale geliyor çünkü kablolu bağlantıların yerini kablosuz çözümler alıyor. Yeni GEZE FA GC 170 telsiz sistemi kitinin bileşenleri mevcut modüllere bir telsiz modülü aracılığıyla kolayca bağlanabilir.

Her ortamda erişilebilir, sessiz ve güçlü: TS 5000 SoftClose kapı hidroliği

Bir sistem sağlayıcısı olarak GEZE, lentoya monte entegre duman dedektörüne sahip yeni kapı hidroliği ile eksiksiz bir sabitleme sistemi sunmaktadır. Rüzgarın veya yüksek/düşük basıncın olduğu kötü ortam koşullarında bile TS 5000 SoftClose ile kapılar güvenilir, emniyetli ve neredeyse sessiz bir şekilde kapatılmaktadır. Diğer bir "gücü" de sahip olduğu yüksek kapatma kuvvetidir.

Yangından koruma kapıları için esnek güvenlik: FT300 elektrikli kapı otomatiği

FT300 yangın kapı açma mekanizması. Fotoğraf: GEZE GmbH

FT300 yangın kapı açma mekanizması. Fotoğraf: GEZE GmbH

Yangından koruma kapılarında kullanımı onaylanan yeni FT300 elektrikli kapı otomatiği yüksek güvenilirlik sunmaktadır. Tam kilit dili girişinde 500 N'ye kadar oluşabilecek bir ön yük altında bile kapıları açmaktadır. Standa gelen ziyaretçiler ön yük testlerini kendileri görebileceklerdir.

Ayrıca FT300 zorlamaya karşı maksimum 10.000 N'ye kadar kapalı tutma kuvvetine sahiptir. Böylece elektrikli kapı otomatiği emniyeti olarak da kullanılabilir.

Akıllı bina ağı ile artırılmış güvenlik

Basit ve rahat kullanıma sahip yeni GEZE Cockpit. Fotoğraf: GEZE GmbH

Basit ve rahat kullanıma sahip yeni GEZE Cockpit. Fotoğraf: GEZE GmbH © GEZE GmbH

Farklı ürün gruplarından ürünler bina içinde en uygun şekilde iletişim kurduğunda binalar daha güvenli hale gelmektedir. GEZE, yeni GEZE Cockpit akıllı bina otomasyon sistemini sunacak. Çözüm, otomatik GEZE ürünlerinin akıllı ağ iletişimi ve merkezi görüntülenmesi, izlenmesi ve kullanımı için kullanılabilir.

GEZE Cockpit hakkında daha fazla bilgi

Her bir GEZE Cockpit sistemi, otomatik kapı sistemleri ve acil çıkış yolu emniyeti sistemlerinden sabitleme sistemlerine, elektrikli kapı otomatiklerine, motor kilitlerine, pencerelere ve pencere gruplarına kadar 62 adet BACnet IP ürününü ağa bağlamak için kullanılabilmektedir. Yeni sistem global BACnet standardını kullanır ve bağımsız bir sistem olarak çalıştırılabilmekte ya da daha üst düzey bir bina idare sistemine entegre edilebilmektedir

Bina otomasyonunda üstün zeka

GEZE Cockpit, GEZE ürünlerinin üstün zekasının bina otomasyonuna ilk kez entegre edilmesini sağlayarak gerçek zamanlı bir şekilde kontrol edilmelerini ve izlenmelerini sağlamaktadır. Senaryolar halinde birleştirilmiş olan süreçler otomatik pencere ve kapıların zaman ve olay kontrollü olarak otomatik bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Tüm olaylar ve durumlar derhal geri rapor edilmektedir. GEZE Cockpit ve entegre kapı ve pencereler arasındaki veri alışverişi IO 420 BACnet arayüz modülü üzerinden yapılmaktadır.