Öngörülü bir girişimci: Brigitte Vöster-Alber, Baden-Württemberg'in liyakat nişanını aldı

Brigitte Vöster-Alber, kapı ve pencere teknolojisi uzmanı GEZE'nin yönetiminde yönetimde yetkili ortak olarak 52 yılını geçirdi. Beşinci kuşak aile işletmesinin kaderine yön verip bugünkü konumuna taşıdı. Üstün girişim başarılarının olduğu kadar sosyal ve kültürel adanmışlığının da takdiri olarak 23 Temmuz 2021'de Baden-Württemberg'in liyakat nişanını aldı.

Eyalet başkanı Winfried Kretschmann, Stuttgart'taki Yeni Palas'taki törende Brigitte Vöster-Alber ile birlikte.

Eyalet başkanı Winfried Kretschmann, Stuttgart'taki Yeni Palas'taki törende Brigitte Vöster-Alber ile birlikte.

Empati, alçak gönüllülük ve başarma cesaretiyle

Stuttgart’ın Neues Schloss'unda (Yeni Palas) düzenlenen törende eyalet başkanı Winfried Kretschmann, Vöster-Alber'in profesyonel başarılarını överek onu bir "hayalperest girişimci" olarak tanımladı. Vöster-Alber empati, tevazu ve kilit kararlar alma cesaretiyle GEZE'yi başarılı ve geleceği güvenceli bir aile işletmesi yaptı. Böylece şirket, Vöster-Alber'in liderliğinde sürekli ve organik olarak büyüdü. Ekonomik eylemleri olabildiğince çok bağımsızlık kazandırdı, bugün hala şirketin kendi kaynaklarından büyümesini temin etmektedir. Bu, işletmenin ekonomik olarak zorlu dönemlerde ayakta kalmasına yardım etti ve etmeye devam ediyor. Zamanında istisna sayılan çalışan bir anne olarak pek çok kadın için bir rol model oldu.

Baden-Württemberg'e adanmışlık

Brigitte Vöster-Alber'in bölgeye adanmışlığı eyalet başkanı için aynı derecede önemlidir. Son on yılda buraya önemli yatırımlar yapan GEZE sadece Leonberg'teki şirket merkezinde bulunan yeni, ultra modern kalkınma merkezine 28,8 milyon Euro yatırmıştır. Baden-Württemberg'in Ekonomi, Çalışma ve Konut İnşaatı Bakanlığı Başkanı Dr. Nicole Hoffmeister-Kraut kalkınma merkezinin açılışında GEZE'nin "Baden-Württemberg için sadece bir vitrin şirketi olmadığını", aynı zamanda "uluslararası alanda genişleyip temelini ve Almanya'daki konumunu hedeflenen yatırımlarla güçlendiren başarılı küresel bir kuruluş" da olduğunu vurguladı.

Kapsamlı sosyal ve kültürel adanmışlık

Eyalet başkanı Winfried Kretschmann, Vöster-Alber'in profesyonel başarılarının yanında sosyal ve kültürel alana adanmışlığını da onurlandırdı. Örnek olarak, şirket, çocuklar için bir yardım kurumu olan "Olgäle-Stiftung für das kranke Kind" (Olgäle Hasta Çocuklar Vakfı) ve "Plan International"ı desteklemektedir. GEZE ayrıca düzenli bağışlarla sanatı, kültürü, hayvan refahını ve sporu da teşvik etmektedir. Örneğin şirket Stuttgart'taki çocuk müzesi Junges Schloss'u (Genç Şato) uzun yıllardır desteklemektedir ve GEZE Prize sponsorluğuyla Alman Ustaların at gösterisinin köklü bir partneridir. Destek sağlayan sadece GEZE değildir: Brigitte Vöster-Alber de kendisi için önemli olan hayır kurumlarına yıllık özel bağışlarda bulunmaktadır. Çünkü insanlara ve topluma bir şey geri vermek, şirketin ekonomik başarısını bu yoldan onlarla paylaşmak, Brigitte Vöster-Alber'in yüreğine ve aynı zamanda görevine yakın bir şeydir. Bu anlayış, şimdi de Baden-Württemberg'in liyakat nişanıyla tanınmıştır.

Aile işletmesinin yönetiminde 52 yıl geçiren Brigitte Vöster-Alber, bu yıl 1 Ocak'ta denetim kuruluna geçmiştir.