Çarpan kapılara elveda: Amsterdam'daki Marriott Hotel'de sessiz kapı kapatıcılar

Amsterdam'daki Marriott Hotel gibi mükemmel bir otelde konukların konforu ilk önceliktir. Bu nedenle, beş yıldızlı otel, TS 5000 SoftClose kapı kapatıcıyı tercih etti, böylece kapıların gürültüyle çarpması artık geçmişte kaldı.

Konfor için beş yıldız: Amsterdam Marriott Hotel

Merkezde: Amsterdam Marriott Hotel.

Amsterdam Marriott Hotel'in dıştan görünümü © GEZE GmbH

Amsterdam Marriott Hotel, Amsterdam'ın göbeğinde, Vondelpark'ın kenarında ve Leidseplein'a sadece kısa bir yürüme mesafesindedir. 11 katlı lüks otelin neredeyse tüm yıl boyunca dolu olan yaklaşık 400 odası bulunmaktadır.

Amsterdam Marriott Hotel'de otel koridoru.

Gürültüyle çarpan oda kapıları birçok otelde sorun teşkil etmektedir.

Sorun: Çarpan otel odası kapıları

Neredeyse tüm otellerde konukların akşam 10 ile sabah 8 saatleri arasında mümkün olduğunca sessiz olmaları gerektiğine dair görgü kuralına rağmen, oda kapılarının çarpması nedeniyle gürültü tekrarlanıyordu. Uluslararası olarak tanınan Amsterdam Marriott Hotel için bu, bilinen ancak kabul edilemez bir sorundu.

Sorun çözüldü: Sessizce kapanan oda kapıları

Kapsamlı testler yapıldıktan ve farklı birkaç kapı kapatıcı denendikten sonra Amsterdam Marriott Hotel, GEZE'nin 5000 SoftClose kapı kapatıcısını seçti.

Amsterdam Marriott Hotel'in baş mühendisi Richard Geukens, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Bizim için misafirlerimizin konaklama kalitesi her şeyden önce gelir. Konuklar ister sabah erken ya da gece odalarından çıksın ister şehirden akşam geç saatlerde dönsün, koridordaki gürültüden ve gürültüyle çarpan kapılardan kaynaklı rahatsızlıkları en aza indirmek istiyoruz."

Oda kapısı açık otel odası.

Kesintisiz konfor için: Sessiz kapanan oda kapıları. © GEZE GmbH

“Çeşitli kapı kapatıcıları test ettikten sonra GEZE'nin TS 5000 SoftClose ürününde karar kıldık. Bizi her şeyden önce kapı kapatıcıların zor koşullar altında bile çok güvenilir şekilde çalışması ikna etti. Örneğin misafirlerimiz odalarında pencereleri pivot açılım konumunda açtıklarında. Kapı kapatıcılar, sertçe çarpmadan oda kapısı kilidinin her zaman kontrollü şekilde kapı kilidine geçmesini sağlar. Bu sayede gürültü kirliliğini azaltıyor ve tüm konuklarımıza en yüksek standartlarda bir konaklama garanti edebiliyoruz."

Kapıları sessizce kapatın – rüzgarda ve cereyanda da

Geukens, açık bir pencere örneğinde TS 5000 SoftClose'un en önemli avantajını gösteriyor: Çünkü örneğin rüzgar veya cereyan nedeniyle değişen basınç koşullarına sahip odalarda, bu kapı kapatıcının avantajları etkili olur. Kapı, SoftClose mekanizması sayesinde, tıpkı diğer kapatıcılar gibi aşağıdan kapanır ancak bu işlem sonda kontrollü olarak yavaşlatılır, böylece kapı sessizce kapanır ve hiç çarpmaz. Aynı zamanda, kapı otomatiği, kapı kilidinin güvenli şekilde yuvasına geçmesi için yeterli hızı ve kilitlenme hızını korur. Bu da konforu ve emniyeti artırır.

Emniyet demişken: TS 5000 SoftClose aynı zamanda yangın ve duman geçirmez kapıların yangından korunma yönetmeliklerine uygun olarak güvenli şekilde kapanmasını sağlar – erişim yetkisiyle güvence altına alınan kapılar için bile.

Esnek ve kullanıcı dostu: TS 5000 SoftClose kapı kapatıcı

  • TS 5000, 1400 mm'ye kadar genişliğe sahip kapılar için uygundur ve EN 2-6 arasında ayarlanabilir bir kapatma kuvvetine sahiptir.
  • TS 5000 SoftClose'da hem kapının kapanma hızı hem de kilitlenme hızı – yani kapı kilidinin yuvasına geçtiği hız – ayrı ayrı ayarlanabilir.
  • Entegre açma süspansiyonu, çok kuvvetli açılan kapıların yavaşlatılmasını sağlar.
Oda kapısı üzerinde TS 5000 SoftClose kapı kapatıcı

Zarif tasarım – Yüksek işlevsellik: TS 5000 SoftClose. © GEZE GmbH

Bilmekte yarar var: TS 5000 SoftClose kapı kapatıcı her ortama kolayca uyarlanabilir

Ortam koşullarına bağlı olarak, tüm işlevler kapatıcının önünden kolay ve hızlı şekilde ayarlanabilir. Geukens, şunları vurguluyor: "İnanılmaz derecede pratik. Her katta, hatta her odada koşullar farklı olduğundan, her kapının tam olarak istediğimiz gibi kapanması için ayarları hassasiyetle değiştirebiliyoruz."

Kapı kapatıcı tasarım açısından da esnek: TS 5000 SoftClose standart olarak gümüş ve beyaz (RAL 9016) renklerde mevcut ancak talep üzerine diğer RAL renklerinde de üretilebilir, böylece kapatıcı her binaya sorunsuzca uyum sağlar.

TS 5000 SoftClose, Alman İnovasyon Ödülü ve Iconic Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi. Ayrıca kapı kapatıcı, ISO 14025 ve EN 15804 uyarınca Institut Bauen und Umwelt e.V. IBU tarafından sertifikalı.