GEZE - GEZE TSA 325
TSA 325
GEZE - Slimdrive SD-Servo
Slimdrive SD-Servo
GEZE - GEZE IGG
GEZE IGG
GEZE - TSA 160 Invers
TSA 160 Invers

GEZE komple cam sistemleri bakışı özgürleştirmekte

Mimarlık Bürosu: Van Berkel en Bos Architecten, Amsterdam

Yeni Mercedes-Benz dünyasına dahil olan Mercedes-Benz müzesi şirketin ve otomobillerin geçmişi hakkında bir bilgilendirme turuna davet ediyor.

Mimari olarak dikkat çekici bir yapı olan müze binası, üç yapraklı bir yoncaya benzemektedir. Kubbeli şeklin orta, sergi alanlarını çevreleyen kısmında üçgen şeklinde bir ön salon bulunmaktadır. Devasa bir çifte helezon çeşitli düzeylerde 16.500 m² sergi alanının arasından iki geçiş oluşturmaktadır. Ziyaretçiler bu nedenle ziyartelerine giriş katından değil, asansörle ulaştıkları müzenin en üst noktasından başlamaktadırlar ve oradan, serginin otomobillerin yaş sıralamasına göre sıralandığı helezondan aşağıya inmektedirler. Bu şekilde ziyaretçi yukarıdan aşağıya doğru, markanın ve Mercedes efsanesinin kronik gelişimini takip edebilmektedir.

Müzenin girişinde GGS GEZE komple cam sistemli GEZE TSA 325 döner kapılar ziyaretçiye geniş giriş salonunun ve sergilerin görüntüsünü vermektedir. Döner kapılar, cam cephenin bir parçası gibi durmakta ve müzenin özel mimari tarzıyla mükemmel bir uyum sağlamaktadırlar. IGG entegre komple cam sistemi ayrıca döner kapılarda monte edilmiştir.

Mercedes-Benz müzesi Federal Almanya Altın Tasarım Ödülüyle ödüllendirilmiştir.