GEZE - Slimdrive SL
Slimdrive SL
GEZE - TS 5000
TS 5000

Serbest alanlı ve şeffaf ofis binası

Mimarlık Bürosu: Foster & Partners, Londra

Londra’da geniş serbest alanlı ve şeffaf ofis binası. Yeni bin yıl için yaratıcı çalışma alanları.

İç ve dışta cam cepheler, 13 metre yüksekliğinde bina kompleksinden ayrı duran cam duvar ve iç alan üzerinde cam tavanlar, mimar Lord Foster Londra kapıları önünde, yazılım üreticisi Electronic Arts için  yeni bir kreatif merkez inşa etti. Şeffaf sınırlarıyla cam cepheler iç ve dış mekanı birleştirmektedir.

GEZE tarafından cephe unsurlarına görünmez şekilde entegre edilen yeni bir teknoloji ile cam cephelerin üzeri kapalı bir şekilde iç alana açılıp kapanmasını sağlamaktadır. Bunun sonucu olarak önemli ölçüde doğal ışık almaktadır. Işık ve değiştirilebilir serbest alanlar iletişimsel ve yaratıcı bir atmosfer oluşturmaktadır.

GEZE binayı TS 5000 raylı kapı kapatıcılarıyla donattı.

Mimar
Electronic Arts binası Foster & Partners bürosu tarafından tasarlandı. Foster & Partners uluslararası bir mimari ve tasarım bürosudur. Foster adı ile dünya çapında alışılmışın dışında tanınmış bir çok mimari projeye imza atmıştır. Bunlar arasında Hong Kong’taki Shanghai Banking Corporation ana şubesi, Londra’da British Museum Great Court, Berlin’deki Reichstag bulunmaktadır. Mükemmel mimari çalışmaları için Lord Norman Foster bir dizi ödülün sahibidir.