GEZE, olağanüstü inovasyon başarısı ve TOP 100 Yenilikçi Şirket sertifikasıyla Almanya'nın en yenilikçi şirketlerinden biridir


GEZE tekrar TOP 100 Yenilikçi Şirket sertifikası alarak Almanya'nın en başarılı kobi inovatörlerinden biri olduğunu tescilledi. GEZE Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Gerald Haas, Ludwigsburg'taki Forum am Schlosspark'ta düzenlenen 5. Almanya Küçük ve Orta Ölçekli İşletme Zirvesi'ndeki Gala Gecesi'nde ödülü TOP 100 mentoru ve bilim muhabiri Ranga Togeshwar'dan aldı. Baden-Württemberg Eyaleti Bakanı Sayın Winfried Kretschmann, galanın açılış konuşmasında rekabetçi yenilikçiliğin öneminin altını çizdi.

Farklı şirketleri karşılaştırırken en önemli rekabet faktörleri 'Yenilikçilik İklimi', 'Yenilikçi Süreçler ve Organizasyon', 'Yenilik Dostu Üst Yönetim' ve 'Yenilik Pazarlama' olarak belirlendi. Uzun yıllardır kapı, pencere ve güvenlik teknolojilerinde yenilikçi sistemler geliştiren ve üreten küresel seçkin şirketlerden biri olan GEZE için bu, beşi son on yılda olmak üzere sekizinci TOP 100 Yenilikçi Şirket ödülü.
GEZE'nin misyonunun bir parçası da geleneksel ürün segmentlerinin sürekli olarak geliştirilmesi, faydalarının artırılması ve olağanüstü çözümler için yeni yollar keşfedilmesidir.

 

Gala etkinliğinde Almanya'nın en yenilikçi şirketleri boy gösterdi: EN İYİ 100 mentoru Ranga Yogeshwar, GEZE'nin Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Gerald Haas'a EN İYİ 100 Yenilikçi Şirket sertifikası verdi
Ödül töreni fotoğrafları: KD Busch/compamedia

"Bugün aldığımız bu ödül, hem dijitalleştirmede hem de geleneksel ürün segmentinde yenilikçiliğin olası ve istenen bir şey olduğuna dair bir kanıt niteliğinde. Yeni geliştirme yapılarına ve alanlarında son derece uzmanlaşmış tasarım mühendislerine yapılan büyük yatırımlar, küresel pazarda benzersiz olan pencere ve kapılar için ağ çözümleri oluşturmamızı, binaları daha akıllı, daha verimli, daha güvenli ve sonuçta daha mutlu hale getirmemizi sağladı. Bu, müşterilerimizin binalarını otomatikleştirmeleri için görülmemiş fırsatların ortaya çıkmasını sağlıyor”diyor Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Gerald Haas.

Etiketler: GEZE GmbH

GEZE Cockpit: Bina ağı kurmada yenilikçilik

Yeni geliştirilen GEZE Cockpit bina otomasyon sistemi, GEZE'nin geleceği şekillendirecek 'Bina Ağı Kurma – Akıllı Binalar pazarına girişini müjdeliyor. GEZE Cockpit geliştirilen ilk akıllı kapı, pencere ve güvenlik sistemi olarak bina otomasyonundaki açığı kapatır. İlk kez otomatik kapıların ve pencerelerin bir binaya entegre edilebilmelerini sağlar.
Böylece bina otomasyonundaki çeşitli gereksinimleri karşılamak için tamamen yeni ağ olanakları yaratır. www.cockpit.geze.com

Foto: GEZE GmbH

Yenilikçiliğin gücü: yeni bir geliştirme merkezi
Dijitalleştirme sayesinde GEZE, ürün geliştirmeden pazar lansmanına uzanan cesur bir adım attı. Akıllı yazılım ürünlerinin geliştirilmesi ve işletilmesi için dijital altyapının birleştirilmesi önemli bir temeldi. Bağımsız, aile tarafından işletilen şirket yeni, ultra modern bir gelişim merkezine 13 milyon Euro'luk bir yatırım yaptı ve son iki yıl içinde araştırma - geliştirme kapasitesini önemli ölçüde genişletti. Ürün denemeleri ve onayları son teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılarak tamamlandı. Modüler test standları en yeni robot teknolojileriyle donatıldı. Üstün kaliteli teknik konseptler ve ürünler artık daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçeğe dönüştürülebiliyor.

Esnek, etkileşimli bir yaklaşım
Yenilikçiliğe giden süreçler, yeni yapının mimarisi ve tasarımı için belirleyici unsurlardır. Mühendisler ve test uzmanları, gelişimin her aşamasında optimum çalışma koşullarına sahiptir. Gelişmiş ses emilimi, aydınlatma ve iklimlendirme konseptleri ile donatılmış esnek çalışma alanları, disiplinler arasında etkileşimi teşvik ederek farklı uzmanlık alanları arasında ağ oluşturmayı sağlar ve proje alanlarında çalışmanın yeni, esnek bir yolunu sunar. Bir kurum içi yaratıcı alan, yeni fikirleri denemenin ve test etmenin yanı sıra problemlerin çözümüne geleneksel olmayan şekilde yaklaşılabilen bir alan sunar.

Akıllı fırsatlar için laboratuvar - kullanıcılar geliştirme sürecine dahil olur

Yeni kalkınma binasının kendisi de akıllı bir binadır. Tüm ürün grupları akıllı bir şekilde birbirine bağlıdır ve yeni ağ çözümleri sürekli olarak uygulanabilecek ve test edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Edinilen bilgiler tüm GEZE ürünlerinin akıllı unsurlarını geliştirmek için sürekli olarak kullanılır ve GEZE Cockpit bina otomasyon sistemi yardımıyla kullanıcılara yönelik faydalarını geliştirip piyasaya sürmesini sağlar. Etkileşimli yaklaşımın bir parçası olarak, pilot müşteriler de GEZE Cockpit projesinde yer aldı. Bu da optimum, kullanıcıya yönelik ürün özelliklerinin ve piyasaya sürülme sürelerinin elde edilmesini sağladı. Yeni bir sistemin geliştirme aşamasından piyasaya sürme aşamasına geçiş süreci önemli ölçüde azaldı.
İletişimde 'Önce Dijital' Yaklaşımı

Yeni dijital yaklaşımı doğrultusunda GEZE, GEZE Cockpit' in ticari lansmanında da yeni yöntemler keşfetti. Kısa bir süre önce Alman Marka Ödülü alan Önce Dijital kampanyası, dijital iletişim olanaklarının tüm bant genişliğini kullandı.
 

'Akıllı Yetenek' -çalışan sayılarında küresel büyüme
GEZE Group'un son iki yıldaki organik büyümesinin sonucu olarak, son iki yılda dünya çapında işe alınan 300 çalışanın büyük bir kısmı teknoloji ve geliştirme alanlarında çalışmaya başladı. Yenilikler sadece Almanya'daki ana geliştirme ve üretim merkezinde değil, ayrıca GEZE' nin Çin, İspanya ve Büyük Britanya'daki bağlı şirketlerinde de ortaya çıkmaya başladı. Uluslararası üretim ağı, tüm dünyada sürekli olarak 'Made in Germany' kalitesini elde etmek için en sıkı ve sürdürülebilir üretim standartlarını uyguluyor.