Hizmet ve orijinal parçalar

GEZE'den kapsamlı hizmet çözümleri

Her zaman güvenilir ve verimli müşteri hizmetleri sağlamak temel hedeflerimizden biridir. Bu doğrultuda GEZE size, bireysel ve ihtiyaçlarınıza özel hizmetler sunuyor. Kullanım ömürleri boyunca ürünlere ve hizmetlere ilişkin danışmanlık sağlamaktayız. Bireysel danışmanlık süreçleri sayesinde doğru çözümleri buluyoruz.

Servis mukaveleleri

Her tür bina için özel çözüm yaklaşımları

Düzenli bakım çalışmalarımız sayesinde imalatçı önemli olmaksızın sistemlerinizin işlevselliği ve değeri korunmaktadır. GEZE servis mukaveleleriyle ideal ve size özel çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Compact servis mukavelesi

Uzman ve deneyimli servis çalışanlarımız size yardımcı olmak için buradalar. © Karin Fiedler / GEZE GmbH

Compact servis mukavelesi, mükemmel hizmet sunmak ve onarım taleplerine indirimli saatlik ücretlerle hızlı yanıt vermek üzere tasarlanmıştır.

Bu paket aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

 • Bakım: GEZE Service, belirlenen kontrol listesine (PDF | 731 KB) göre sistemleri yıllık bakımdan geçirmektedir. Acil kaçış yolu kapılarına yılda iki kez bakım yapmanızı öneririz. Tesislere özel test defterleri sağlar ve bu defterleri saklarız. Performans kayıtları doğrudan projede tutulmaktadır.
 • Emniyet kontrolü: GEZE Service, kapı sisteminin bir parçası olan tüm emniyet ve kontrol sistemlerinin kullanım emniyetine dair yasal gereksinimlere uygun şekilde yıllık kontroller yapmaktadır. Bu kontrollerin yapıldığı denetimler test defterlerinde kayda geçirilir ve tesisler denetim etiketiyle işaretlenmektedir. Emniyetle ilgili eksiklikler tespit etmemiz halinde, bu eksikliklerin nasıl giderileceğine dair bir teklif hazırlarız.
 • İndirimli saatlik ücretler: Bir bakım müşterisi olarak size, kendi servis teknisyenlerimiz tarafından arızaların giderilmesi için yapılan onarım veya ziyaret faaliyetleri için halihazırda geçerli olan indirimli saatlik ücretler sunmaktayız.
   

Bu hizmet paketi, sarf malzemelerinin veya arızalı parçaların onarımını ya da değişimini kapsamaz. Servis teknisyenimiz, sahadaki GEZE temsilcinizle iş birliği içerisinde bu parçaları değiştirebilir. Bu değişim işlemi, sonrasında size fatura edilir.

Comfort servis mukavelesi

Comfort servis mukavelesi size kusursuz hizmet ve daha büyük oranda rahatlıkla beraber 12 aylık bir garanti sağlamaktadır.

Bu paket aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

 • Bakım: GEZE Service yıllık sistem bakımı yapmaktadır.
 • Emniyet kontrolü: GEZE Service, kapı sisteminin bir parçası olan tüm emniyet ve kontrol sistemlerinin kullanım emniyetine dair yasal gereksinimlere uygun şekilde yıllık kontroller yapmaktadır (acil kaçış yolu kapıları için yılda iki kez).
 • İndirimli saatlik ücretler: Bir onarım müşterisi olarak size, kendi servis teknisyenlerimiz tarafından arızaların giderilmesi için yapılan onarım veya ziyaret faaliyetleri için kullanım döneminde geçerli olan indirimli saatlik ücretler sunmaktayız.
 • Kapsam dahilindeki sarf malzemeleri: Değeri 184₺’den düşük olan kusurlu ve/veya yıpranmış sarf malzemeleri, bakım mukavelesi kapsamında ücretsiz olarak değiştirilecektir. GEZE Service, değiştirilen parçaların bertaraf işlemlerini de ücretsiz gerçekleştirecektir.
 • Takip: Her sistem için bir test dokümantasyonu ve sistem kodu veriyoruz. Her sistem bir kalite mührüyle sağlanmaktadır. Onarım sırasında personelinize gerektiği ölçüde sistemin kullanım işlevleri tarafımızdan anlatılmaktadır.
 • Arızaların ekstra ücrete tabi olmadan giderilmesi: Servis teknisyenlerimiz Pazartesi-Cuma günleri 07:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedirler. Çalışma saatlerimiz dışında arızalarla ilgilenilmesi ve taleplerinize gün içinde hızlı yanıt verilmesi ayrı ücretler üzerinden fatura edilmektedir.
 • Mukavele dönemi: Mukavele dönemi üç yıldır. Sona erme tarihinden bir ay önce tarafların yazılı bildirimiyle iptal edilmezse otomatik olarak bir yıl daha uzamaktadır. Kullanıma alma tarihinden sonraki üç ay içinde GEZE Service ile bir bakım mukavelesi yapılması halinde, GEZE tarafından sağlanan sistemler ve ürünler için garanti süresi 36 aydır. Aksi takdirde garanti süresi 12 aydır. Bu süreçte yedek parçalar ücretsiz temin edilmektedir.

Comfort PLUS servis mukavelesi

Comfort PLUS servis mukavelesi size şu avantajları sunmaktadır:

 • Bakım: GEZE Service, broşürdeki kontrol listesine uygun şekilde yıllık (acil çıkış ve kurtarma yolları için yılda iki kez) bakım yapmaktadır. Size, sisteminize özel bir denetim kontrol defteri verilecektir. Hizmet kayıtları yerinde oluşturulmaktadır.
 • Emniyet kontrolü: GEZE Service, kapı sisteminin bir parçası olan tüm emniyet ve kontrol sistemlerinin kullanım emniyetine dair yasal gereksinimlere uygun şekilde yıllık kontroller yapmaktadır (acil kaçış yolu kapıları için yılda iki kez). Kontrol, test kontrol defterinde kayda geçirilir ve sisteme bir etiket yapıştırılır. Emniyetle ilgili sorunlar tespit edilirse bir tahmini maliyet hazırlanmaktadır.
 • Kapsam dahilindeki yedek parçalar: Kusurlu parçalar bakım kapsamında ücretsiz olarak değiştirilmektedir (sarf malzemeleri DIN 31051:2003-06 standardı uyarınca uygun yıpranma seviyesinde olmalıdır). GEZE Service, değiştirilen parçaların bertaraf işlemlerini ücretsiz gerçekleştirecektir.
 • İndirimli saatlik ücretlerle hızlı arıza onarımı: Servis teknisyenimiz, arızanın bize bildirilmesinden sonraki 24 saat içinde indirimli bir saatlik ücret karşılığında arıza konumuna gelecektir. Bu hizmet, resmi tatiller dışında Pazartesi-Cuma günleri 07:00 - 21:00 saatleri arasında alınabilmektedir.
 • Takip: Her sistem için tarafımızdan bir test dokümantasyonu ve sistem kodu verilmektedir. Her sistem bir test mührüyle sağlanmaktadır. Onarım sırasında talep üzerine personelinize sistemin kullanım işlevleri tarafımızdan anlatılmaktadır.
 • Mukavele dönemi: Mukaveleler müşteri gereksinimlerine göre dört veya beş yıllık süre için yapılmaktadır. Bu dönem içerisinde feshedilmeleri mümkün değildir. Ancak, mukavele döneminin sona ermesine üç ay kala yazılı bildirimde bulunularak fesih işlemi gerçekleştirilebilir. Mukavele feshedilmezse kendiliğinden bir yıllık dönem için yenilenecek ve COMFORT servis mukavelesi olarak geçerliliğini koruyacaktır. GEZE Service, mukavelenin süresini otomatik olarak uzatacak ve müşteriye yeni şart ve koşullarla birlikte mukavele uzatımı konusunda bildirimde bulunacaktır.

Exclusive servis mukavelesi

Exclusive servis mukavelesi GEZE'nin sağladığı tam hizmet paketidir. Sabit bir bütçeyle ve zaman kısıtlaması olmadan kusursuz hizmet alabilirsiniz.

Bu paket aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

 • Bakım: GEZE Service yıllık sistem bakımı yapmaktadır.
 • Emniyet kontrolü: GEZE Service, kapı sisteminin bir parçası olan tüm emniyet ve kontrol sistemlerinin kullanım emniyetine dair yasal gereksinimlere uygun şekilde yıllık kontroller yapmaktadır (acil kaçış yolu kapıları için yılda iki kez).
 • İndirimli saatlik ücretler: Ürünlerdeki değişiklikler ve teknik yükseltmeler için size indirimli fiyatlar sunmaktayız.
 • İşçilik ve malzeme masrafları fiyatlara dahildir: GEZE Service, mukavele döneminde sisteminizin değerinin korunmasını sağlamaktadır. Arıza ağır ihmalden veya üçüncü bir tarafın ediminden kaynaklanmadığı sürece tüm onarım işlemleri ve bu kapsamda yedek parçalar ve işçilik fiyata dahildir.
 • Arızalara hızlı yanıt: Servis teknisyenlerimiz, arıza bildiriminin alınmasından sonra en fazla 12 saat içinde arızanın yaşandığı konumda olacaktır: Pazartesi - Cumartesi günleri 07:00 - 21:00 arasında, Pazar günleri ve resmi tatillerde 08:00 - 18:00 arasında hizmet verilmektedir.
 • Takip: GEZE Service, mevcut tüm sistemlerin envanterini çıkarır, sistem listesini hazırlar ve güncel tutar. Her sistem için bir test dokümantasyonu ve sistem kodu veriyoruz. Her sistem bir kalite mührüyle sağlanmaktadır. GEZE Service aynı zamanda, çeşitli iş kollarını ve bu iş kolları kapsamındaki hizmetleri de koordine etmektedir.
 • Emniyet garantisi: Bir sistemin onarılması mümkün değilse GEZE Service, gerekirse emniyet hizmeti vererek ilgili erişim noktasının emniyetini sağlamaktadır.
 • Çevrimiçi erişim: Exclusive mukavelesi imzalamış bir müşteriyseniz projenize ve sistem verilerinize çevrimiçi erişiminiz olacaktır. Bu sayede her zaman eksiksiz ve güncel performans verilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Vario servis mukavelesi

GEZE Service, sektöre özel servis konseptleri konusunda uzmandır. İhtiyacınız olan iş prosedürlerini sizinle görüşür, hizmetlerimizi gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde uyarlamaktadır. Dolayısıyla bakım hizmetlerinin kapsamını ve sıklığını kendiniz belirleyebilirsiniz. Vario servis mukavelemiz kapsamında, sadece kullandığınız hizmetlerin ücretini ödersiniz. Dolayısıyla bütçe dostu bir plandır. Onarım çalışmalarını günlük rutinlerinize göre planlayabilmek için kendinize en uygun zaman aralığını seçebilirsiniz. Bu sayede biz işinize engel olmamaktayız!

 • Vario alışveriş merkezi
 • Vario havalimanı
 • Vario hastane
 • Vario otel
   

İhtiyacınız olan çözümü bulamadınız mı? Tamamen farklı ihtiyaçlarınız var ve doğru çözüm yaklaşımını mı arıyorsunuz?

Hiç problem değil! Dilediğiniz zaman, ihtiyaçlarınıza uyarlanmış bir hizmet konsepti geliştirmenize yardım edebiliriz. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli! İhtiyaçlarınıza isabetli ve bütçe dostu bir çözüm getirmek için hizmetinizdeyiz!

Stok Yönetimi

Bir bakışta sistemleriniz

GEZE bilgi hizmetleri

Çok sayıda binanın işletmecisi olarak tüm sistemlerin gözetimi ve arıza mesajlarının anında ilgili birimlere ulaştırılması sizin için büyük önem teşkil etemektedir. GEZE ServicePortal bu görevi sizden alarak size arıza mesajlarını çevrimiçi iletme seçeneği sağlamaktadır.

Aşağıdakileri gösteren bir genel durum özeti alırsınız:

 • tüm projeler
 • ilgili projeler içindeki sistemler
 • çeşitli sistemlerin bakım durumları
 • bağımsız sistemlere dair detaylı teknik bilgiler

Portala erişiminiz şifreyle korunur ve verileriniz sürekli güncellenir.

Teknoloji destekli dokümantasyon

Bakım sonuçlarına ilişkin teknoloji destekli ve sorunsuz dokümantasyon süreciyle yıllık yatırımınızı ve kullanım masraflarınızı planlama konusunda size destek sağlamaktayız. Verilerimiz sizi modernizasyon için en ekonomik zaman dilimine yönlendirmektedir.

Ek zorunluluk olmadan danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçiniz.

Değişiklik ve modernizasyon

Danışmanlıktan montaja

Uzman ekibimiz eski ekipmanları dönüştürme konusunda size destek sağlamaktadır.

Uzman ekibimiz eski ekipmanları dönüştürme konusunda size destek sağlamaktadır. © Karin Fiedler / GEZE GmbH

Genel olarak düşünüldüğünde, bina teknolojisinin beklenen kullanım süresi ve faydalı ömrü, binanın kendi ömründen her zaman daha kısa olmuştur. Ancak, yeni standartlar ve mevzuat, özellikle bina emniyetiyle ilgili beklentileri değiştirmektedir.

GEZE, sistemlerinizin kullanılabilirliğini ve emniyetini iyileştirmek üzere eski ekipmanınız üzerindeki değişiklik süreçlerinde size destek olmaktadır. Modernizasyon işlemleri, ürünleri güncel teknik standartlara uygun hale getirmektedir. Ayrıca, temel işleve sahip parçalar daha nitelikli kullanım için yükseltilebiliyor. GEZE, ileriye dönük ürün çözümleri ve uzun yıllara dayalı uzmanlık sunmaktadır.

GEZE Service - Nerede olursanız olun hizmetinizdeyiz