Endüstriyel çözümler

Suda, karada ve havada: tek bir kaynaktan çeşitlilik

Yolcu gemilerinden trenlere, yük uçaklarına ve normal uçaklara: GEZE, onlarca yıldır, özelleştirilmiş, yüksek kaliteli taşıma teknolojisi çözümleri için güvenilir ortak olmuştur. Müşteri gereksinimlerine bağlı olarak, kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi ve otomatik kapı sistemleri alanlarından isteğe uyarlanmış özel çözümler sunabiliyoruz. Bu çözümler, yolcu ve personel konforunun yanında güvenliği de artırmaktadır.

Gemide konfor, güvenlik ve estetik

AIDALuna

AIDALuna

Yolcu gemileri veya özel teknelerde, GEZE’nin sunduğu otomatik kanatlı veya sürme kapı çözümleri, yolcuların bir yerden başka bir yere kolay ve erişilebilir bir şekilde ulaşmasına olanak sağlamaktadır. Örneğin mutfak ile yemek salonu arasındaki özelleştirilmiş sürme kapı çözümleri sayesinde hijyenik ve engelsiz bir hizmet sağlanmaktadır. Giriş alanlarındaki, örneğin kavisli sürme kapı formundaki otomatik kapı sistemleri de gerçekten göz alıcıdır. Camdan yapılmış manuel kanatlı kapılar, özellikle küçük tekne ünitelerinde çekici ve özel bir dokunuş sunmaktadır. Bol ışığın tercih edilmesi durumunda, elektrikli pencere tahrikine sahip kapı üstü pencereleri, yüzme havuzu veya sağlık merkezi gibi alanlarda hafif ve samimi bir ortam sağlamaktadır.

GEZE, kamara tasarımı için de çözümler sunmaktadır: özelleştirilmiş otomatik sürme kapılar, kamara balkonlarına kolay ve engelsiz erişim sağlamaktadır. Otomatik balkon sürme kapıları gibi özel olarak uyarlanan çözümler, müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak ayrı bir şekilde yenilenebilir. Deniz ve nakliye uygulamaları için önemli: otomatik sürme kapılar için kapı tahrikleri, aşınmaya ve deniz suyuna dirençli olarak tasarlanabilmektedir.

Kamara ve banyo kapılarındaki otomatik döner kapı tahrik sistemleri, hareket kısıtlılığı olan kişiler için erişilebilir giriş imkanı sunmaktadır.

GEZE AIDAluna örnek çalışmasına gidiniz

Manuel sürgü duvar sistemi (MSW) bulunan esnek oda tasarımı

AIDAdiva

AIDAdiva © GEZE GmbH

Manuel sürgü duvar sistemi (MSW) şeffaf estetikle bir araya gelmiş konforu vaat etmektedir. Örneğin, büyük gemilerdeki mağaza içinde mağaza konseptleri için kolaylıkla daha küçük veya daha büyük alanlar oluşturmak ya da balo salonlarının esnek kullanımına olanak sağlamak için kullanılabilir. Ek bir avantaj: Manuel sürgü duvar sistemi, bölme duvara yakın hoş bir kapalı alan havası sağlarken her iki taraftaki sızdırmazlık elemanları cereyanı azaltır. AIDAdiva’da GEZE çözümleri kullanılmaktadır: pencere camından yapılmış eliptik manuel sürgü duvar sistemi, üst güvertedeki DJ konsolunun etrafından dolanır. Bu, gerekli olduğunda, tüm alanın, fazla çaba göstermeden manuel olarak tamamen kapanmasına veya açılmasına olanak sağlamaktadır.

GEZE AIDAdiva örnek çalışmasına gidiniz

Peronda optimal güvenlik

Vienna Westbahnhof -Viyana batı tren istasyonu-

Vienna Westbahnhof -Viyana batı tren istasyonu- © Sigrid Rauchdobler / GEZE GmbH

Toplu taşıma ile hızlı ve güvenli bir şekilde taşınması gereken kişi sayısı, özellikle şehir merkezlerinde her yıl giderek artmaktadır. Tren istasyonlarında GEZE çözümleri kullanılmaktadır: otomatik sürme kapı sistemlerine sahip cam bölme duvarlar, trenler gelirken peronda optimal güvenlik sağlamaktadır. Bunlar elektriksel olarak kilitlenir ve acil bir durumda manuel olarak açılabilir. Özellikle de gelecekte kullanılacak sürücüsüz toplu taşıma sistemleri dikkate alındığında, bu otomatik sistemler ek bir güvenlik faktörü sunmaktadır.

Bu durum, füniküler demiryolu istasyonları için de geçerlidir. Yolcuların fünikülere güvenli ve düzenli bir şekilde erişimini sağlamak için otomatik sürme kapılar gerekli olduğu şekilde tam güvenilir açılma ve kapanma sağlamaktadır. Artmış yolcu güvenliği, trenlerin istasyona veya terminale daha hızlı girmesine olanak sağlayarak yolcuların trende bekleme süresini azaltmaktadır.

GEZE VİYANA BATI TREN İSTASYONU ÖRNEK ÇALIŞMASINA GİDİNİZ

Trenlerdeki GEZE kapı sistemleri

GEZE kapı sistemleri, kompartıman kapılarına erişim, çift kanatlı bölme duvar kapı sistemleri veya tuvalete açılan tek kanatlı yan giriş kapıları gibi formlarda demiryolu araçları içerisinde konforlu hareket imkanı sağlamaktadır. İster otomatik sürme kapı ister manuel kanatlı kapı olsun, GEZE çözümleri, yüksek düzey engelsiz yolcu konforu, minimum kurulum alanı gereksinimleri ve güvenilir açma kapanma özellikleriyle etkileyicidir.

Bu özel talepler, tamamen müşteri ihtiyaçlarına uygun şekilde karşılanmaktadır.