Örnek çalışmalar

GEZE, AIDAdiva gemisinde: Lüks gemiye yönelik en gelişmiş kapı sistemleri

İlk AIDA Cruises kulüp gemisi olan AIDAdiva, en gelişmiş teknolojiyi ve açık denizlerdeki uygun ekipmanları bir araya getirmektedir. GEZE, AIDAdiva'nın yüksek konfor, fonksiyonellik ve emniyet standartlarını destekleyen özel kapı ve emniyet çözümleri sağlamıştır.

Açık denizlerde kapı kolaylığı

AIDA Cruises, AIDAdiva'yı 20 Nisan 2007 tarihinde muhteşem kutlamalar eşliğinde görücüye çıkardı. Uluslararası üne sahip kruvaziyer gemi firmasının dört kulüp gemisinden ilki, diğerlerinin yanı sıra, kendi balkonuna sahip çok sayıda dış mekan kabini ve gemide bulunan en gelişmiş sahne ve eğlence teknolojileri ile karakterize edilmektedir. GEZE açık denizlerdeki konforu özel kapı ve sürme duvar sistemleriyle desteklemektedir.

Fonksiyonel kapı hidrolikleri - her ortam için mükemmel

Rahat, erişilebilir ve güvenli: Geminin iç bölümüne açılan sürme kapı (fotoğraf: GEZE GmbH adına Ingrid Fiebak)

AIDAdiva'nın güvertesindeki sürme kapı sistemi

Zarif otomatik sürme kapılar, geminin birçok alanına monte edilmiştir. GEZE VTM 300 veya GEZE Slimdrive VTM gibi sürme kapı sistemleri, oldukça sık kullanılan alanlar için mükemmel bir şekilde tasarlanmıştır ve bu kapı sistemleri gemi aşırı hareket ederken dahi güvenli ve erişilebilir kolaylık sunmaktadır. Çeşitli yarım daire sürme kapılar ve teleskopik kapılar, AIDAdiva'daki olağanüstü mimari tasarımı tamamlamaktadır.

AIDAdiva'da kullanılan diğer GEZE ürünleri, yalnızca kapı açık olduğunda görülebilen bir kılavuz rayı ile tamamen kapı kanadına entegre edilmiş GEZE Boxer kapı hidroliğinde olduğu gibi civardaki alanlara neredeyse görünmez bir şekilde yerleştirilmiştir.

TS 2000, TS 4000, TS 5000 ve TS 4000 Tandem gibi diğer GEZE kapı hidrolikleri, gemide yüksek ve kalıcı rahatlık sağlamaktadır. Yolcular, restoranlarda, barlarda kabin kapılarını ve pencerelerini açarken ve güvertelerde günlük yürüyüşler yaparken yenilikçi teknolojiyle karşılaşırlar.

AIDAdiva, yolcularına 13 güvertede çok çeşitli mutfak spesiyaliteleri ve birinci sınıf eğlence sunmaktadır. GEZE'nin çok amaçlı kapı ve sürme duvar sistemleri ayrıca fitness ve sağlıklı yaşam alanında ve kumarhanede bulunan yedi restoran ve 11 bar için de gerekli olmuştur.

Manuel sürgü duvar sistemi sayesinde esnek yüzeyler

Güvertede esnek kullanım olanakları: GEZE sürme duvar sistemi (MSW) (fotoğraf: GEZE GmbH adına Ingrid Fiebak)

AIDAdiva'nın sürme duvar sistemli güvertesi

Eliptik şekilde çalışan manuel sürgü duvar sistemi (MSW), havuz/bar alanında esnek kullanıcı kolaylığı sağlamaktadır. Cam panel sürme duvar sistemi, üst güvertedeki DJ kabininin etrafını çevrelemektedir. Bu, tüm alanın ufak bir çaba ile manuel olarak kapatılmasına veya gerektiği üzere ardına kadar açılmasına olanak sağlamaktadır.

Görsel olarak sörf tahtalarını anımsatan yapıya sahip büyüleyici sürgülü elemanlar örtüsü, havuz barın etrafını dolaşmaktadır. Bir MSW sürgü rayına monte edilen elemanlar, hafif ve esnek bir şekilde hareket ettirilebilirken, özellikle sürgü rayının aşınma koruması açık denizlerde kullanım için hayati öneme sahiptir.

AIDAdiva'daki GEZE ürünleri

  • GEZE VTM 300 sürme kapı sistemi
  • GEZE Slimdrive VTM sürme kapı sistemi
  • Entegre GEZE Boxer kapı hidrolikleri
  • GEZE TS 2000 kapı hidroliği
  • GEZE TS 4000 kapı hidroliği
  • GEZE TS 4000 Tandem kapı hidroliği
  • GEZE TS 5000 kapı hidrolikleri
  • Manuel sürgü duvar sistemleri (MSW)