Şirket

GEZE: kapı, pencere ve emniyet teknolojileri ortağınız

Bizim için en önemli husus müşterilerimizin ürünlerimize, sistem çözümlerimize ve kapı ve pencere hizmetlerimize duyduğu güvendir. Bina teknolojileri dijital ağının arkasındaki en büyük itici güçlerden biriyiz ve tek bir amacımız var: konforlu binalar geliştirmek. Akıllı ürünlerimiz işçilikleri, konforları ve tasarımlarıyla dünyanın her yerindeki müşterilerimizi etkilemektedir.

Hakkımızda

Dünya çapında başarılı bir aile işletmesi

İşletmemizin kurulduğu 1863 yılından beri başarılı, finansal açıdan güçlü ve dünya çapında kendini kanıtlamış bir aile işletmesiyiz. Bina kullanım süresinin tüm aşamalarında yer alan kişilerle sürekli iletişim halinde kalarak sektörel ve uzmanlık bilgilerimiz sayesinde mükemmel sonuçlar elde etmekteyiz. Bizi rakiplerimizden ayıran özellik, müşterilerimizin projelerine başlangıç aşamasında dahil olmamız ve projelerde daha uzun süre rol oynamamızdır. Akıllı Binalar için yenilikçi kapı, pencere ve emniyet teknolojileri sağlamaktayız. Performansımızda sürekliliği korurken bir yandan merakımızı beslemekte ve dinamik kalmaktayız. Sektördeki yeni trendlere, gelişmelere ve pazarlara her zaman açığız.

Firma broşürümüze gözatınız (PDF | 772 KB)

159

yıldır pazarda faaliyet göstermekteyiz

>456

milyon euro ciroyu 2020/21 döneminde elde ettik

1.226

2018/2019 cari yılında dünya çapında aldığımız toplam patent sayısı

Şirketimizin bulunduğu konumlar

Dünya çapında 3200'den fazla çalışanımız bulunmakta. Leonberg'deki merkezimizin yanı sıra Tianjin (Çin), Zrenjanin (Sırbistan) ve Türkiye'de de üretim tesislerimiz mevcuttur. Dünyanın her yerinde toplam 37 iştirakimiz bulunmakta: Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, İtalya, Büyük Britanya, İskandinavya, Benelüks, İspanya, Portekiz, Polonya, Çin, Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika, Macaristan, Hindistan, Romanya, Ukrayna, Singapur, Rusya, Brezilya ve Türkiye. Yerel ofislerimiz müşterilerimize her zaman yakın olmamızı ve yerinde kusursuz hizmet verebilmemizi sağlamaktadır.

Dünyanın dört bir yanındaki GEZE tesislerine gözatınız

Geçmişimiz

1863 yılından günümüze dolu dolu bir geçmiş

1863 yılından günümüze dolu dolu bir geçmiş © GEZE GmbH

İki esnaf işletmesinden küresel bir teknoloji şirketine

Hikayemiz en başından beri heyecan verici olmuştur. Başlangıçta farklı konumlarda işletmelere sahip olan usta tornacı Georg Friedrich Vöster, makine teknisyeni Max Wessinger ve işletmeci Friedrich Carl Bauer, güçlerini birleştirerek GEZE'nin temelini attılar. Bu, çığır açan bir karardı ve uzun yıllar sürecek bir başarı hikayesinin başlangıcı olmuştur: yaklaşık 150 yılın ardından bugün dünya çapında faaliyet gösteren ve yenilikçi çözümleri binaları daha yaşanabilir kılan bir aile işletmesiyiz.

Başarıyla dolu geçmişimizle ilgili detaylar

150 yıldan uzun geçmişimizde kendimizi sürekli geliştirerek bir çözüm sağlayıcı haline geldik. Hedefimiz binaları daha akıllı ve daha yaşanabilir hale getirmek. Bu hedef doğrultusunda bilgi birikimimizi, yetkinliğimizi ve uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz tecrübemizi inşaatın farklı alanlarında kullanmaktayız. Her zaman "Profesyoneller için profesyonel kalitede hizmet" taahhüdüyle hareket etmekteyiz.

Brigitte Vöster-Alber, GEZE Yönetimde Yetkili Ortak
Temsil ettiğimiz değerler

GEZE İlkeleri

Şirketimizin geçmişiyle, başarılarıyla ve çalışanlarımızla gurur duymaktayız. Başarımız ve gelişimimiz; güvensek de sürekli olarak sorguladığımız ve geliştirdiğimiz ilkelere dayalıdır.

Binanın yaşam döngüsünde yer alan herkesi destekleyip birleştiriyoruz, tek bir hedefi göz önünde bulunduruyoruz: konforlu yerleşim ve çalışma alanları geliştirmek.

İnovatif ve verimli çözümlere ulaşmak için ürünlerimizi her zaman müşterilerimizle ele alıyoruz.

Ürünlerimize yönelik talebe dayalı olarak, giderek müşterilerce yerelde erişilebilir küresel ve uluslararası bir şirket oluyoruz.

GEZE - En İyi İşveren 2020

GEZE - En İyi İşveren 2020

Yaklaşık 160 yıllık geçmişe sahip bir aile işletmesi olarak uzun vadeli ilişkilere özellikle önem veriyoruz. Bu doğrultuda şirket içi eğitim ile ileri düzey eğitimleri iş süreçlerimizin ayrılmaz birer parçası sayıyoruz.

Öğrenen bir organizmayız, önce kendi gelişim potansiyelimizden yararlanıyoruz. Mümkün olduğu hallerde uzman ve yönetici pozisyonlarını şirket içinden personelle doldurmayı amaçlıyoruz.

Bu yüzden, bir aile işletmesi olarak, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını saptayıp karşılamamızı sağlayan esnekliğimizi ve bağımsızlığımızı koruyoruz.

En yeni ürünlerimizi ve hizmetlerimizi uluslararası müşterilerimize olabildiğince çabuk sunabilmek için Almanya'nın yanı sıra Çin, Sırbistan ve İspanya da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerde imalat yapıyoruz.

Fakat aynı yüksek kalite standartlarına dünya ölçeğinde her zaman bağlı kalıyoruz. Aynı zamanda, en önemli imalat yerimiz olmayı gelecekte de sürdürecek olan Almanya'ya ayrı bir bağlılık duyuyoruz.

Her endüstri genelinde müşterilerimize uzman danışmanlık sunuyor, müşterilerimizin akranları olarak nesnel danışmanlık sağlamanın çok önemli olduğuna inanıyoruz.

İster sağlık bakımı ister eğitim sektöründe olsun, özel talepleri bilen uzmanlarımız müşterilerimize danışmanlık ve pratik destek sağlayabilmektedir.

Bu sayede, müşterilerimize optimal danışmanlık sunup projeleri verimli ve hedef odaklı şekilde ele alabiliyoruz. Mükemmel iç ağımız ve tüm dünyadaki yerlerimiz sayesinde aynı hizmeti dünyanın her yerinde sunabiliyoruz.

Ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca müşterilerimize eşlik ediyoruz. İlk planlamayı ele almaktan başlayarak müşterilerimize kapsamlı danışmanlık sağlıyor, onların söyleyeceklerini dikkatle dinliyoruz. Objektif danışmanlık sunuyor, kapı, pencere ve emniyet teknolojisini tek elden sağlıyoruz. Çözümlerimizi, belirtilen taleplere ve ihtiyaçlara uyarlayabiliyoruz.

Ürünlerin toplanmasını üstleniyoruz, gerektiğinde uzman planlamayı da üstlenebiliriz. Örneğin engelsiz çözümler için. Bundan başka, kapsamlı satış sonrası hizmetler, eğitim ve hızlı yardım sağlıyoruz.

Ayrıca düzenli bakım veya yıllık yasal kontroller gerçekleştirebiliriz. Burada da üçüncü taraf ürünlerini memnuniyetle destekliyoruz.

Bizi rakiplerimizden ayıran özellik nedir?

GEZE kalitesi

Ürünlerimizin kalitesini sürekli iyileştirme beklentisine sahip bulunmaktayız. Dolayısıyla DIN ISO 9001 kalite yönetimi gereksinimlerini doğal olarak karşılamaktayız.

Nelere önem vermekteyiz?

Sürdürülebilirliğe odaklanmaktayız

Sürdürülebilirlik geleceğe dönük bir odak alanı olup, kurumsal yol gösterici ilkelerimizden biridir. Sürdürülebilirlik, hem üretim süreçlerimize hem de ürünlerimize ilişkin olarak tüm alanlarda günlük faaliyetlerimizi şekillendirmektedir. Bu farkındalık, uzun yıllardır devam eden DGNB (Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği) üyeliğimizle de gözler önüne serilmektedir.

Ürünlerimizin sürdürülebilirliği dayanıklılıklarına yansımaktadır. Yüksek oranda metalik ham madde kullanımından dolayı ürünler geri dönüşüm için idealdir ve dolayısıyla çevre dostudur. Enerji tasarruflu inşaatlara da değerli bir katkı sağlamaktadır. Örneğin, otomatik kapı sistemleri kapı açıklığından sıcak veya soğuk hava kaybını azaltarak yoğun enerji kullanan iklimlendirme sistemlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.

Birçok ürünümüz en önemli uluslararası Green Building değerlendirme sistemlerinin sürdürülebilirlik kriterlerini (Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği [DGNB] ve LEED kriterleri) karşılamaktadır. Bu bilgileri, kendi isteğimizle ürünlerimizdeki çevre dostu ürün bildirimleri ile (EPD'ler) şeffaf bir şekilde paylaşmaktayız. Örneğin, TS 4000 ve TS 5000 kapı kapatma sistemlerimiz, ECdrive ve Powerturn kapı motorlarımız ve OL 90 N çatı pencere açma mekanizması ve TSA 325 NT döner kapı sistemi gibi ürünlerimiz katı gereksinimleri karşılamaktadır.

Ürünlerimiz DGNB Navigator ve greenbuildingproducts.eu çevrimiçi veri tabanlarında, ilgili onay belgeleriyle birlikte mevcuttur. Bu onay belgeleri, bir GEZE ürününün binanın başarılı DGNB veya LEED belgelendirmesine kaç puanla katkıda bulunabileceğini onaylamaktadır ve dolayısıyla müşterilerimizi başarılı Green Building belgelendirme sürecinde desteklemektedir.

Green Building Hakkında Detaylı Bilgi

GEZE aktif bir DGNB (Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği) üyesidir.

GEZE aktif bir DGNB (Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği) üyesidir.

Institut für Bauen und Umwelt e.V. (Yapı ve Çevre Enstitüsü - IBU) ve Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği'nin (DGNB) aktif bir üyesi olarak her zaman sürdürülebilir binaları desteklemekteyiz. Sürdürülebilir faaliyetleri kurumsal bir kılavuz olarak kabul etmiş ve ürünleriyle enerji tasarruflu inşaat işlerine aktif katkı sağlayan bir şirket olarak, Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği'nin (DGNB) üyesi olduğumuzu belirtmeye dahi gerek yoktur.

Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği sürdürülebilirliği, iklim değişikliği ve kaynak kıtlığı gibi güncel problemler konusunda toplum genelinin alması gereken bir sorumluluk şeklinde tanımlamaktadır. Sürdürülebilir binalar bu problemlerin çözüm sürecine temel bir katkı sağlamaktadır. Federal Çevre Bakanlığı'na göre Almanya genelindeki kaynak tüketimlerinin yaklaşık üçte biri binaların ihtiyaçları nedeniyle gerçekleşmektedir.

Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği (DGNB) sitesine gidiniz

Binalarda enerji verimliliğiyle ilgili daha fazla bilgi