Bağlılık

GEZE hasta çocuklar için Olgäle Vakfını desteklemektedir

GEZE GmbH, Stuttgart’taki “Olgäle” olarak adlandırılan Olga hastanesini uzun yıllardır desteklemektedir. Bağışlar, oldukça uzmanlaşmış bu çocuk kliniğinin küçük hastalarına çocukların seveceği bir atmosferde son teknolojiye uygun bakım sağlaması için ihtiyacı olan ekipmanı sunmaya yardımcı olmaktadır.

Olga hastanesi (çocuk kliniği) için bağış kampanyaları

Brigitte Vöster-Alber uzun yıllardır Olgäle Vakfını desteklemektedir.

Brigitte Vöster-Alber uzun yıllardır Olgäle Vakfını desteklemektedir.

Olga hastanesi çocuk kliniği Avrupa'nın en modern pediatri merkezlerinden biridir ve Stuttgart bölgesi dışından gelen hastalar da burada tedavi edilmektedir. GEZE’nin yıllardır sağladığı finansal destek Olga hastanesinin, çocuk hastanesinin elindeki fonların sınırlı olduğu alanlarda çalışmalar yürütebilmesine yardımcı olmaktadır.

Yapılan cömert bağışlar, Stuttgart insanı ve GEZE GmbH’in İcra Kurulu Başkanı Brigitte Vöster-Alber tarafından paylaşılan sosyal sorumluluğun bir sonucudur. Sn. Brigitte Vöster-Alber yıllardır Olgäle Vakfına ve bu vakfın çalışmalarına sıkı sıkıya bağlıdır.

Olga hastanesi çocuk kliniği Avrupa’nın en modern pediatri merkezlerinden biridir.

Olga hastanesi çocuk kliniği

“Toplumun işletmemizin başarısından faydalanmasına izin vermemiz ve yerel sorunlar için çözümler sağlamaya yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Dört çocuk annesi olarak modern pediatrideki gelişmelerin son derece önemli olduğunun da farkındayım. Bu nedenle, Stuttgart’taki tek çocuk hastanesinin hasta ve ciddi rahatsızlıkları olan çocuklar için bakım ve tedavi sağlamasına destek olabilmekten büyük memnuniyet duyuyorum.

GEZE’nin finansal desteği son yıllarda çocuk hastanesinin yeniden yapımına, araştırma projelerine, çocuklar ve aileleri için sağlanan psikososyal bakımın iyileştirilmesine katkıda bulunmuştur.

GEZE tarafından finanse edilen son teknoloji ultrason ünitesi

100.000 Euro değerinde bir GEZE bağışı, Olga hastanesinin kardiyoloji bölümü için Almanya'da türünün ilk örneği olan, son teknoloji bir ultrason makinesini finanse etmiştir.

Bu makine küçük bir transözofagial ekokardiyografi cihazı içerir, böylece kalp ameliyatlarında bile ultrason muayeneleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu aynı zamanda, Olgäle’in ultrason araştırmaları için en etkin tanı kaynaklarına sahip olduğu anlamına da gelir. 

En son teknolojiye sahip olmanın önemi tıbbın her alanına yansır ve bu, pediatriyi de içermelidir.

Brigitte Vöster-Alber, İcra Kurulu Başkanı
Brigitte Vöster-Alber 2009’da çeki bağışlarken

Brigitte Vöster-Alber 2009’da çeki bağışlarken

Çocukların kalp rahatsızlıklarına tanı koymak ve izlemek için temel yöntem olan ultrasonografik tanının en önemli avantajları, yöntemin invazif olmaması, yani herhangi bir yatarak tedavi veya günübirlik cerrahi gerektirmemesi ve gereken sıklıkta gerçekleştirilebilmesidir. Bu tür bir uzman ultrasonografik tanı, çocukların genel olarak diğer ağrılı ve riskli olabilecek muayenelerden geçmelerine gerek kalmaması anlamına gelir.

Ayrıca, en yeni yüksek çözünürlüklü cihaz kullanılarak yapılan ultrason muayeneleri ile kardiyak kateterizasyon prosedürlerini birleştirmek komplike bir kalp ameliyatına ihtiyaç olmadan tedavi uygulanmasına imkan verir.

Olgäle Vakfı hakkında daha fazla bilgi