Endüstriyel Çözümler

Nefes kesici ve aynı zamanda güvenli

Spor merkezleri ve kültür tesisleri, bir topluluk veya bölgenin yüzü olarak öne çıkmaktadır: bu yüzden, bu mekanların planlaması genelde unutulmayacak bir estetik yaratmaya odaklanmaktadır. Ayrıca, bina içerisinde çok sayıda insanın güvenli ve konforlu bir şekilde hareket etmesini sağlayacak bir bina yönetim sistemi tasarlanmalıdır.

En yoğun zamanlar da dahil olmak üzere ziyaretçilerin giriş ve çıkışına kılavuzluk eder

Döner kapılar cam ön cephenin açık kalmasını sağlar.

Döner kapılar cam ön cephenin açık kalmasını sağlar.

Sinemalar, tiyatrolar, müzeler, konser salonları ve spor merkezleri: giriş alanı, kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi için talepleri birleştirir. Binanın ortamını belirler ve bu yüzden belirli estetik talepleri karşılamalıdır. İnsanların binaya hızlı ve rahat bir şekilde giriş çıkış yapması da gereklidir. Kaçış ve kurtarma yolları, açıkça işaretlenmiş ve bir konser veya futbol maçının başlangıcı veya sonu gibi en yoğun zamanlarda dahi erişilebilir olmalıdır. Dışa açılan kanatlara sahip döner kapılar ve ek kanatlı kapılardan oluşan bir kombinasyon mükemmel çözüm olacaktır: Almanya, Black Forest’ta bir yüzme havuzu cenneti olan Badeparadies Schwarzwald’da kullanılan bu çözüm ziyaretçilerin sürekli giriş çıkışını sağlamaktadır. Kapılar, cam ön cephenin geçilebilir olmasını da sağlayarak estetiği korur. Döner kapılar, kaçış ve kurtarma yolunun bir parçasıdır. Dışa açılan kanatlar, acil durum çıkışını boşaltmak için manuel olarak kullanılabilir ve böylece yangından koruma düzenlemelerine uymaktadır.

GEZE çözümleri, Lascaux mağaralarının giriş alanında olduğu gibi, en modern kontrol teknolojisini de sunmaktadır: iki büyük giriş salonu, ziyaretçiler için resepsiyon işlevi görmekte. Dış ve iç kapılarda, Slimdrive SL tahrik sistemlerine sahip otomatik sürme kapı sistemleri kullanılmakta. Kapılar, açılış genişliği, açık tutma süresi ve kapanış hızının ayrıca ayarlanmasına olanak sağlayan kontrol teknolojisiyle donatılmıştır. Açık tutma süresi, ziyaretçi akışlarına göre otomatik olarak ayarlanabilir. Ayrıca, yedek tahrik ve kontrol teknolojisi tasarımı, acil durumda ziyaretçilerin tahliye edilmesine yardımcı olmaktadır.

GEZE Badeparadies Schwarzwald örnek çalışmasına gidiniz

Etkileyici kapı çözümleri

Şangay’daki EXPO fuarının “Yeşil Sembolü”

Şangay’daki EXPO fuarının “Yeşil Sembolü”

Tasarım ve konfor, kendi içlerinde olay olan binaların planlamasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu binalar için istisnai, hatta muhteşem bir estetiğin yanında konfor ve işlevsellik gereklidir. GEZE çözümleri, en yüksek dağ zirvesi olan Zugspitze’de tam da bu etkileyici kombinasyonu sağlar: Panaroma Restoran’ın girişinde bulunan Almanya'nın en yüksek döner kapısı, GEZE ürünüdür. Kapı, restoranın ziyaretçi akışını kontrol etmenin yanı sıra, çok az alan kaplayarak ve restorana cereyanın girmesini engelleyerek bir tür giriş olarak görev yerine getirmektedir.
Şangay’daki EXPO fuarının “Yeşil Sembolü”nde kullanılan kapı teknolojisi: Çin Pavyonu da eşit ölçüde etkileyicidir. GEZE TSA 160 NT döner kapı tahrik sistemi, çeşitli çerçeve malzemelerindeki kapılar için uygun olduğundan, giriş alanında kullanılmıştır. Tasarım son derece modern olmanın ve yer tasarrufu sağlamanın yanı sıra, görsel bir vurgu da yaratır: tüm giriş alanı tek bir LED duvardan oluşur. GEZE tahrik ünitesi güçlü ve dayanıklı olup ağırlığı 250 kg’a, eni ise 1400 mm’ye kadar olan kapıları zahmetsiz bir şekilde açarak yoğun giriş-çıkış zamanında dahi güvenli bir şekilde kapatabilir. Bu durum, dünya çapında bir fuar olan World Expo’nun en fazla ziyaret edilen kısmı olan Çin Pavyonunda önemli bir rol oynamaktadır.

Şangay’daki GEZE Expo ulusal pavyonu örnek çalışmasına gidiniz