Endüstriyel Çözümler

Davetkar, güvenli ve iyi kontrollü: alışveriş merkezleri için bina yönetim sistemleri

Alışveriş merkezleri için çekici bir şekilde tasarlanmış alışveriş alanları gereklidir: esnek pencere ve kapı çözümleri bunların oluşturulmasında temel bileşendir. Bu bileşenler güvenlik teknolojisi ve bina otomasyonu kapsamında da önemli bir rol oynamaktadır.

Giriş alanında en yeni kapı ve güvenlik teknolojisi

Stuttgart’taki Milaneo Alışveriş Merkezinde bulunan dört otomatik kapıya sahip bir antre

Stuttgart’taki Milaneo Alışveriş Merkezinde bulunan dört otomatik kapıya sahip bir antre © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Alışveriş merkezinin giriş alanında kapı ve güvenlik teknolojisi için çok işlevli çözümler kullanılmaktadır: Acil durumda sağlanması gereken güvenliğin yanında, ziyaretçilerin erişilebilirliği ve konforu da odak noktasında bulunmaktadır. Stuttgart’taki Milaneo Alışveriş Merkezi için GEZE çözümü, bu talepleri nasıl karşılayabileceğimizi göstermektedir. Her biri dört otomatik kanatlı kapıya sahip olan 12 antre, ziyaretçilerin günlük kullanım sırasında serbest bir şekilde giriş çıkışına olanak sağlamaktadır. Tüm açılış ve kapanış işlemlerini izlemek ve acil durumda kapıları otomatik olarak serbest bırakmak için acil çıkış yolu emniyeti de entegre edilmiştir. Yangın durumunda, kapılar doğal bir duman ve ısı çıkış havalandırması sağlamaktadır: çekilebilir kol tahrikleri kapıları tamamen açar ve açık tutar. Otomatik kanatlı kapıların, normal kullanımda başka bir faydası daha vardır: binanın enerji dengesini artırmak için güvenilir bir şekilde kapanırlar. Otomatik kapılar, Milaneo’nun Alman Sürdürülebilir İnşaat Birliği’nden (DGNB) ön onay almasına yardımcı olan kriterlerden biri olmuştur.

GEZE MILANEO STUTTGART ÖRNEK ÇALIŞMASINA GİDİNİZ

Hareketli cam unsurlar, esnek mağaza tasarımına olanak sağlamaktadır

İsveç'in Solna şehrinde bulunan ve İskandinavya'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İskandinavya Alışveriş Merkezindeki GEZE çözümleri etkileyicidir: GEZE, 11 salonlu sinema ve 500 koltuklu IMAX salonuna çıkan giriş alanındaki iki kapı ünitesini geliştirmek ve üretmek için AB Fasadglas ile işbirliği yapmıştır. Alışveriş merkezinin yuvarlak logosu, tüm ön cephenin üzerine basılmıştır: fakat tasarımın en eşsiz özelliği, film projektörlerine otomatik bağlantıdır:

Hem fonksiyon hem tasarım müşterimiz için önemli olduğundan, GEZE, benim ve mimarımız için en doğal seçenek oldu. Ayrıca GEZE tüm projelerinde oldukça sorumlu, yapıcı ve çözüm odaklı.

Fasadglas proje müdürü, Diana Jurukov
Esnek mağaza tasarımı için manuel sürme duvar sistemleri

Esnek mağaza tasarımı için manuel sürme duvar sistemleri © GEZE GmbH

Genellikle alışveriş merkezi mağazalarının, esnek ve çekici sunum alanları olarak tasarlanması gerekir. Bu gereklilikler, GEZE’nin manuel sürgü duvar sistemi (MSW) ile kolayca uygulanabilmektedir. Bu sistemler, modüler tasarım ve oldukça esnek bir uygulama imkanı sunarken odaları açar, ayırır veya böler. Birkaç örnek:

  • Genellikle, yatay sabit ve hareketli kanat elemanları birbirinden ayrılabilir. Sabit olanlar, çift hareketli kapı, hareketli olanlar ise kayar veya kayar kanatlı kapı olarak kullanılabilir. Sürme kapılar, iki kollu tamamen fonksiyonel kanatlı kapılara da dönüştürülebilir.
  • Manuel sürme kapıdaki kapı elemanları, destek ve kenetleme profillerindeki elemanın tüm eni boyunca üste veya alta kenetlenir. GEZE bu profiller için üç tasarım hattı sunmaktadır: Classicline, Pureline ve Protectline. Bireysel isteklere göre farklı apreler ve renk grupları sağlanabilir.
  • Akıllı kilit sistemleri, basit taşımaya katkıda bulunur: iki kayar sürgü elemanı arasında kullanılan ve cam kanat kapatıldığında görünmez olan manuel kilit cihazlarının ve bir duvar veya kapının yanındaki kayar kanatlar için özel ön manuel kilit cihazlarının kombinasyonu, bir sistem için tek bir Euro profilli silindir zemin kilidinin gerekli olduğu anlamına gelmektedir.

Sonuncu fakat bir o kadar da önemli olarak, GEZE kayar duvarlarla park yönetimi için çeşitli çözümler sunmaktadır. Mevcut alana bağlı olarak kayar duvarlar, giriş alanında hiç alan kaybı olmayacak şekilde konumlanabilmektedir.

Sadece iletişime geçmeniz yeterli! Danışmanlarımız, projelerinizin uygulanmasında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Solna’daki İskandinavya Alışveriş Merkezi GEZE referansına

Ağ bağlantısının sonraki nesli

myGEZE Control

© GEZE GmbH

myGEZE Control

myGEZE Control © GEZE GmbH

myGEZE Control sayesinde bina otomasyonundaki açığı kapı, pencere ve güvenlik sistemlerinin ağ bağlantısı için akıllı bir çözümle kapatıyoruz. Connectivity platformu myGEZE Control modüler yazılımı ve açık arayüzleriyle tüm planlamacılara ve işletmecilere bina otomasyonu için tümüyle yeni yollar açıyor.

  • Daha Fazla Verim, Emniyet ve Konfor
  • Dinamik emniyet ve yangın emniyetli tasarımları, akıllı duman ve ısı tahliyesi ve hedefe yönelik acil çıkış yolu açılışı için
  • Daha fazla ağ bağlantısı olanağı

Merkezi cihaz standart bir kumandadır (SPS). Donanım bileşeni, sertifikalı bir BACnet iletişim arayüzüne sahip, iliştirilmiş bir PC kumanda sisteminden oluşuyor. myGEZE Control üreticiden bağımsız bina idare teknolojisi, tehlike yönetimi ve CAFM sistemlerine entegre edilebilir. myGEZE Visu yazılım seçeneği ile GEZE ürün sistemleri için bağımsız görüntüleme çözümleri de mümkündür. Yeni platformun avantajları: Otomatikleştirilen süreçler ve merkezi bir denetim kullanımı daha kolay, daha konforlu ve daha güvenli hale getiriyor ve ayrıca tüm binanın işletimini daha enerji verimli hale getiriyor. Böylece tüm kontrol sizde oluyor!!

MYGEZE CONNECTIVITY HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ