Endüstriyel Çözümler

Ev ve dairelerde bina yönetim sistemleri

Kendi evinizde kaygısız yaşamak: GEZE’nin bina yönetim sistemleriyle ev sahipleri, akıllı ve konforlu kapı kapatıcı sistemleri, pratik kapı freni sistemleri veya şık cam sürme kapılar kullanarak hayallerine bir adım daha yaklaşabilir.

GEZE ön kapı paketi – her şey tek bir kaynaktan

ECturn Inside girişi kolay hale getirir.

ECturn Inside girişi kolay hale getirir. © GEZE GmbH

Hepimizin başına gelmiştir: elleriniz dolu bir şekilde kapınızın önüne gelirsiniz ve çantanızdan anahtarı çıkarıp kapıyı açmak için her şeyi yere koymanız gerekir. Veya arabanızda oturuyorsunuz ve evden çıkarken kapıyı iyice kapatıp kapatmadığınızdan emin değilsiniz. GEZE ön kapı paketi, giriş kapınızı akıllı, otomatik, ihtiyaç temelli ve dijital entegrasyona hazır bir erişim çözümüne dönüştürmektedir.

GEZE ön kapı paketi, evler ve apartmanlardaki özel ön kapılar için engelsiz bir çözümdür. Kullanıcılar ve kurulum mühendisleri, hepsi tek bir kaynaktan gerekli olduğu şekilde ayarlanabilecek modüler bir çözümden faydalanabilirler. ECturn Inside gibi otomatik kanatlı kapı tahriki, parmak izi çözümü gibi bir erişim kontrolü sistemi ve bir çoklu kilit sistemi kombinasyonundan oluşan, Smart Home bağlantısını da içeren konforlu, güvenli ve enerji verimliliği bulunan bir erişim çözümü yaratılmaktadır.

GEZE ActiveStop – yeni kapı kolaylığı

GEZE ActiveStop kanadın içine entegre edilmiştir.

GEZE ActiveStop kanadın içine entegre edilmiştir.

GEZE ActiveStop kapı freni, kapıları hafifçe yavaşlatarak sessiz kapanma imkanı sunar: bu durum, çarpan oda kapıları, sıkışan parmaklar ve kapı veya mobilya üzerinde oluşan hasarların geçmişte kalacağı anlamına gelmektedir. Kapıyı ister yavaş ister güçlü bir şekilde itin, kapı freni, onu 25 ila 60 derece arasında güvenli bir şekilde yakalar.

Sistem, kapıyı 60 ila 140 derece arasında ayarlanabilen sabitleme konumunun izin verdiği ölçüde bağımsız ve güvenli olarak hareket ettirdiğinden, GEZE ActiveStop kapı açılışında da sizi destekler. Bu durum, kapının duvar veya mobilyaya hasar veremeyeceği anlamına gelmektedir. GEZE ActiveStop, kapıyı doğru anda yavaşlatır ve gerekli konumda güvenli bir şekilde açık tutar.

Kapıları kapatırken yavaş kapama ilkesi kullanılır: aktif sönümleme sayesinde, kapı yaklaşık 25 derecede durdurulur, ardından sessiz ve otomatik bir şekilde kapanır. GEZE ActiveStop sadece kapının gürültülü bir şekilde çarpmasını önlemekle kalmamakta, aynı zamanda kapının hasar görmesini ve parmakların sıkışmasını da önlemektedir.

GEZE ActiveStop örnek çalışmasına gidiniz

Bölme duvarlar, cam bölme duvarlar ve sürme kapılar

Sürme kapılar, alandan tasarruf sağlarken mekanları hem ayırır hem bağlarlar.

Sürme kapılar, alandan tasarruf sağlarken mekanları hem ayırır hem bağlarlar. © Studio BE / GEZE GmbH

GEZE çözümleri, özel evlerde farklı alanların bölünmesine ve tasarlanmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin, mutfak ile yaşam alanı arasına bir cam bölme duvar yerleştirilebilir. Işık ve atmosfer iki duvar arasında akarken kokular mutfakta kalır. Duvarın, sadece odaların birbirinden ayırmadığını, aynı zamanda onları birbirine bağladığı söylenebilir. Levolan sürme kapı sistemiyle, GEZE tavan ve duvar kurulumu için esnek modüler bir sistem sunar: geniş çeşitlilikteki farklı uygulamalar için şık ve şeffaf. Levolan, şık görünümü ve açılış kapanış sırasındaki zahmetsiz hareketiyle günlük kullanımda etkileyicidir.

GEZE, tek ve çok kanatlı ve eş zamanlı sürme kapılar için makaralı kayar sistem olarak da Perlan’ı sunar. Perlan, yüksek kaliteli, şık tasarımıyla her türlü oda estetiğini desteklemektedir. Cam, ahşap, plastik ve metal kapılarla birleştirilebilir. Sürme kapıları kolayca açmanıza olanak sağlar ve sürekli kullanımda dahi direncini kaybetmez.