Endüstriyel çözümler

Özelleşmiş talepler, güvenliği de içeren uzman çözümler gerektirir!

Ofis binalarındaki kapı, pencere ve güvenlik konseptleri, bazen birbiriyle çakışan gereksinimleri karşılayacak şekilde geliştirilmiştir. Estetik açıdan çekici çözümler için de büyük bir talep bulunmaktadır. GEZE çözümleri, standartlaştırılmış teknolojiyle özel ihtiyaçları bir araya getirmektedir.

Etkileyici ve işlevsel bir giriş alanı

Gün ışığının optimal kullanımı: restoran girişi

Gün ışığının optimal kullanımı: restoran girişi

Bir ofis kompleksinin giriş alanı, etkileyici ve ilham verici olmanın yanında davetkar da olmalıdır. Erişilebilir kapı konforu, erişim kontrolü, soyguna karşı emniyet, acil çıkış yolu emniyeti, yangın durumunda güvenilir duman çıkışı ve uzaktan işletim ve izleme gibi klasik gereksinimler karşılanmalıdır. GEZE çözümleri size birçok şekilde yardımcı olmaktadır.

GEZE’nin tam otomatik döner kapı sistemleri, insanların gün boyunca girip çıktığı yerlerdeki yüksek trafik hacimlerini güvenli bir şekilde karşılamak konusunda ideal çözüm teşkil etmektedir. Örneğin, Basel’de bulunan Roche Kulesine, üç metre geçiş açıklığına ve enine sahip 3 katmanlı geniş cam tasarımlar takılmıştır. Döner kapılar sadeliği vurgulayan iç mimariye mükemmel şekilde entegre olarak binanın davetkar atmosferini de öne çıkarmaktadır. Maksimum şeffaflık sayesinde, her biri birçok kata bağlanan açık merdiven boşluklarından gelen gün ışığından en iyi şekilde yararlanılmaktadır. Bir döner kapı, engelsiz erişilebilirlik ve acil çıkış yolu emniyeti açısından talepleri karşılayamazsa GEZE kanatlı kapı çözümleri daha iyi bir seçenek olabilir.

Bu örnek, GEZE’nin özel ihtiyaçları nasıl karşıladığını da göstermektedir: GEZE, özel aydınlatma çözümünün kapı yapılarına entegre edilmesi için tüm koşulları yaratmıştır. Roche Kulesindeki döner kapılar, projeye özel çözümler için GEZE’nin kendi fabrikasında geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Basel’de bulunan GEZE Roche Kulesi örnek çalışmasına gidin

Çok işlevli kapılar

Kompleks kapı teknolojisi, ince çerçeve ve merkezi kontrol

Kompleks kapı teknolojisi, ince çerçeve ve merkezi kontrol © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Kapılar, herkes için erişim sağlama, yangın önleyici tedbirler, acil çıkış yolu emniyeti ve erişim kontrolü sistemlerinde birer temel unsur oluşturmaktadır. Karşılanması gereken birbirine zıt taleplere tabi olabilirler. GEZE, örneğin Vector şirketinin Stuttgart’ta bulunan merkez ofisinde, bu talepleri tam olarak karşılayan kapı çözümleri geliştirmiştir:

ikinci katta yer alan çok işlevli bir güvenlik kapısı, çalışanların tesise belirlenen zamanlarda girip çıkabilmesi için erişim yetkilerini düzenlemekte ve aynı zamanda, yangın bölüm kapısı ve erişilebilir kaçış güzergahı kapısı işlevi de görmektedir. Tüm kapı işlevleri, bina yönetimi sistemi aracılığıyla merkezi olarak izlenebildiğinden, bina yöneticilerini uzun mesafe kat etmekten kurtarır. Şık kapı tasarımını, minimal alan kaplayan bir teknoloji kullanarak uygulayabildik: örneğin, Powerturn sadece yedi santimetre yüksekliktedir. Kapı durumunu görsel olarak vurgulamak amacıyla, paslanmaz çelik olarak TZ 320 tasarımcı kapı kontrol ünitesi için arkadan ışıklı LED gösterge seçilmiştir.

Özetle, bir kapı sadece çok fazla işlev göstermekle kalmamakta, aynı zamanda şirket merkez ofisinin tasarım konseptine de uyum sağlamaktadır.

Stuttgart’taki GEZE Vector şirketi merkez ofisi örnek çalışmasına gidiniz

Bölme sistemleriyle oda ayırma

GEZE Pendulo Sistemi

GEZE Pendulo Sistemi © Jochen Stüber / GEZE GmbH

Görsel kısıtlaması olmayan odalar – cam bölme sistemleri, ışık ve şeffaflığı kaybetmeden katları veya kat kısımlarını mekansal olarak ayırmak için kullanılabilir. GEZE’nin Pendulo tamamı cam duvar sistemleri, birçok farklı şık çözüm yaratmanıza olanak sağlamaktadır. Duvarlar, ofis planlamada ayrı odalar yaratmak veya ek yapı sağlamak amacıyla geniş bir alanı daha küçük odalara bölmek için kullanılabilir. Özel olan ise GEZE sisteminin, alt tasarımcı profilinde akıllı bir teknolojinin (entegre kapı hidroliği) saklanmış olmasıdır. Bu, kapının her iki yöne açılabilmesi anlamına gelir ve kapı, dengeli bir kapanış hareketi sunarak sabit pozisyonuna yavaşça geri dönmektedir.

GEZE’nin tamamı cam kapı sisteminin planlamasına doğrudan uyarlanmıştır: çevrimiçi Pendulo konfigürasyonu, eksiksiz çözümlerin tek bir kaynaktan hızlı ve kolay bir şekilde tasarlanarak özel isteklerinize uygun hale getirilmesine olanak sağlamaktadır.

Kilitlenen güvenlik kapı sistemleriyle her zaman güvenilir kontrol

Erişim kontrollü cam kaplama otomatik kapılar

Erişim kontrollü cam kaplama otomatik kapılar

Erişim kontrolünün her ofis binasında bir rolü bulunmaktadır. Çalışanlar, genel kullanıcılar, tedarikçiler veya temizlik personeli gibi farklı şahıs grupları farklı yetkilere sahiptir. Ayrıca, bina güvenliğini sağlamak veya hassas malzemeleri teslim etmek için bazen ziyaretçilerin binaya münferit olarak kabul edilmesi gerekebilir. Fakat konforu asla gözden kaçırmamak önemlidir; ziyaretçilerin işleme alındıklarını değil, güven içinde olduklarını hissetmeli gereklidir.

GEZE çözümleri Gelsenkirchen Adliye binasında bu talepleri karşılamaktadır: Powerturn tahrik üniteleri, orta avluya girişte Slimdrive kanatlı kapı sistemleriyle bir arada kullanılmıştır. Erişim kontrol sistemi, adliye üyelerinin, kilitli kapı sistemlerinden birine girişini kısıtlar. Diğer iki kontrol sistemi ise diğer tüm birey gruplarını yönetmek için ayırıcı işlev görür. Dördüncü kilitli kapı (turnike) sistemi, çıkış işlevi görerek orta avluya kontrolsüz erişimi engeller. Dış kilitli güvenlik kapısı, iç kapı kapanana kadar açılmaz. Slimdrive EMD-F kanatlı kapı sistemlerinin sunduğu otomatik açılma ve kapanma konforu, kullanıcıların kilitli kapı sistemine hızla girmesine ve çıkmasına olanak sağlayarak güvenlik personelinin uyguladığı kimlik taramasının verimliliğini artırmaktadır. Kilitli kapı sistemlerinde yaygın olarak kullanılan güvenlik çözümü, dar kapı çerçeveleri ve sıkışık alanlar için iyi bir seçimdir.

GEZE Gelsenkirchen Adliye binasındaki örnek çalışmasına gidiniz

Banka binalarındaki uzmanlığımız

Stuttgart’taki Deutsche Bank giriş alanı © Nikolaus Grünwald / GEZE GmbH

Performans, güvenilirlik, yeterlik, esneklik, sağduyu, güvenlik ve konfor, bir bankayla ilişkili niteliklerdir. Modern mimari, bu geleneksel değerleri, sağduyu ve şeffaflığı bir araya getiren hoş bir atmosfere dönüştürmektedir. Banka bekleme salonlarının ve müşteri alanlarının, çekici otel lobilerine veya havaalanı bekleme salonlarına gittikçe daha çok benzemesinin sebebi de budur.

Bina güvenliği, çok sayıda insanın bir araya geldiği veya girip çıktığı binalarda önemli bir rol oynamaktadır ve bunun sebebi, sadece yasal gereklilikler değildir. Konu yangından koruma, acil çıkış kontrolü ve özellikle bir bankada, hırsızlık ve erişim kontrolüne karşı koruma olduğunda, kapı ve pencere güvenliği çok önemlidir. GEZE, bu hedeflerin her birine ulaşmak için ayrı güvenlik taleplerini tek bir akıllı sistemde birleştiren özel çözümler ve çözüm konseptleri sunmaktadır.

GEZE, çözüm tasarımındaki yenilikçi gücü ve uzmanlığı ile dünya çapında isim yapmıştır ve birçok farklı ülkede banka binalarına yönelik ekipman sağlamıştır. GEZE, geniş bir kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi ve tek kaynaktan bina otomasyonu çeşitliliği sunmaktadır. GEZE ürünleri, tüm yasal gereksinimleri ve ilkeleri karşılamaktadır.