Örnek çalışmalar

Yalnızca Alp Dağları daha yüksektir: Roche Kulesi için döner kapı konforu

178 m yüksekliğiyle Roche Kulesi İsviçre'nin en yüksek binasıdır. Hoffmann-La Roche farmasötik şirketinin genel merkezi olan kule aynı zamanda tasarım ve fonksiyonellik açısından da bir zirvedir. GEZE, çarpıcı binanın konforuna ve güvenliğine en gelişmiş teknolojilerle katkıda bulunmuştur.

Kafeteryaya rahat erişim için döner kapılar

Restoran girişindeki yarım daire sürme kapılar. Fotoğraf: GEZE GmbH

Açık ve aydınlık odalar Roche Kulesi'nde ön plandadır.

Roche Kulesi: ünlü Basel mimarları Herzog ve de Meuron'dan çarpıcı bir eser daha. Farmasötik grubunun altıgen logosunu yansıtan tek camlı kule, 41 kata yayılan basamaklı konik bir yapıya sahiptir. Kafeterya, Roche Kulesi'nin üçüncü ve dördüncü katlarında bulunmaktadır. Giriş alanlarının göz alıcı ve tam anlamıyla "merkez noktası" olan GEZE TSA 325 NT serisi üç adet özelleştirilmiş tam otomatik döner kapı sistemi.

2,82 m'lik geçiş genişliği ve 3,28 - 3,48 m geçiş yüksekliğiyle 3 kanatlı döner kapılar cömert geçiş kolaylığı sunmaktadır ve sürekli yoğun insan trafiği için ideal çözümdür. Yanlarda cam elemanlara sahip ince çerçeveli kapı kanatları sade iç tasarıma mükemmel bir şekilde uymakta ve cazip atmosferi ön plana çıkarmaktadır. Ek olarak döner kapılar düzenli hava sirkülasyonu sağlamaktadır, cereyanı önler ve gürültüye karşı yalıtım sağlamaktadır.

Konfor ve bina güvenliğinde en yüksek standartlar

Etkileyici bir silüet: Basel'deki Roche Kulesi. Fotoğraf: F. Hoffmann-La Roche AG

Basel'deki Roche Kulesi'nin dış görünümü.

GEZE döner kapılar, yalnızca modern görünümleriyle değil aynı zamanda yüksek fonksiyonellikleriyle de etkileyicidir. Üstelik en yüksek güvenlik standartlarını da karşılamaktadır: Cam yarım daire sürme kapılar, DIN 18650 ve EN 16005 gerekliliklerini karşılamaktadır. Özel bir düğme, kapı kanadının dönüş hızını yavaşlatarak hareket engelli bireylerin kolayca geçmesine olanak tanımaktadır.

Acil kaçış sürme kapı aksamı, acil çıkış yollarının açık kalmasını sağlamaktadır

Roche Kulesinin katı güvenlik gerekliliklerini karşılamak için restoran alanındaki üç döner kapı da "acil kaçış" kapı aksesuarlarına sahip acil kurtarma yolu kapıları olarak üretildi. Bunlar, çıkış kapılarının acil bir durumda döndür-bük özellikli aksesuarlarla manuel olarak açılmalarına olanak tanımaktadır. Bu, en kısa sürede mümkün olan en fazla sayıda geçişi sağlayarak tehlikeden kaçan insanların restoran ve kafeteryayı hızlı ve güvenli bir şekilde terk etmelerine olanak tanımaktadır.

Maksimum tasarım özgürlüğü: GEZE özelleştirilmiş çözümler

Cam döner kapılar: Kafeteryada şeffaflık ve harika ortam. Fotoğraf: GEZE GmbH

Cam döner kapılar: Kafeteryada şeffaflık ve harika ortam.

Benzersiz mimari özelleştirilmiş yapı elemanları gerektirir. Roche Kulesi için tasarlanan döner kapılar, GEZE'nin kendi tesislerinde projeye özel çözümler olarak geliştirilip üretilmiştir ve GEZE'nin özel talepleri karşılama kapasitesinin ne kadar geniş olduğunu gözler önüne sermektedir. GEZE, kapıya entegre özel aydınlatma çözümü gerekliliklerini de karşılamıştır. Böylesine özelleştirilmiş çözümler, minimalist görünüm ve GEZE kapı sistemlerinin fonksiyonel çeşitliliği, en üst düzey modern konfor, fonksiyonellik ve bina güvenliği gerekliliklerinin aşılmasını sağlamaktadır.

Basel, Roche Kulesindeki GEZE ürünleri

  • Özel yapım, tam otomatik TSA 325 NT serisi döner kapı sistemleri
  • "Acil kaçış" kapı aksesuarlarına sahip kaçış ve acil kurtarma yolu kapıları olan döner kapılar