Endüstriyel çözümler

Hijyen, engelsiz erişilebilirlik ve bakım ortamı

Ameliyathaneler, tedavi ve hasta odaları ve bekleme alanları: doktor muayenehaneleri ve hastanelerdeki odalar, tedavi sürecini en iyi şekilde desteklemek için rahat, erişilebilir ve hijyenik olarak tasarlanmalıdır.

Çok sık kullanılan bariyersiz giriş alanları

Stuttgart Kliniğinde bulunan "Ark": davetkar ve eğlenceli

Stuttgart Kliniğinde bulunan "Ark": davetkar ve eğlenceli © 

Hastanelerdeki çok sık kullanılan giriş alanları, çocuklar, yürümeye yardımcı alet kullanan hastalar ve valizi olan ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. GEZE, bu alanlar için kalıcı ve her şeyden önemlisi güvenli çözümler sunmaktadır. GEZE ECdrive sistemine sahip sürme kapılar güvenlikten ödün vermez. Kendiliğinden temizlemeli makaralı taşıyıcılar, açılış ve kapanış sırasında sürtünmeyi en aza indirerek kapı kanatlarının daha sessiz hareket etmesini sağlamakta ve bakım işlerini azaltmaktadır. GEZE, tasarımın baskın olduğu ön cephe ve alanlar için Slimdrive’ı sunar. Yüksek ölçüde modern kontrol teknolojisi ve yüksek kaliteli malzemelere dayanan tahrik, sadece 7 cm’lik toplam yüksekliğiyle öne çıkar. Tahrik, Stuttgart Kliniği gibi tesislerde kullanılmaktadır: Olgahospital/Kadınlar Kliniği, doğrudan çocuk oyun ve eğlence alanı “Ark”a çıkan bir otomatik sürme kapı kullanarak davetkar bir atmosfer yaratmaktadır. Neredeyse üç metre genişliğe ulaşan bir geçiş, şık kapı profilleri ve tavana entegre edilmiş Slimdrive SL NT-FR tahrikleri, erişilebilirliği, acil çıkış yolu emniyeti ve şeffaflıkla birleştirmektedir. Böylece GEZE çözümleri, engelli kullanıcılar için erişilebilir olan bir tadilatı tamamlamak için kullanılmıştır.

GEZE Stuttgart Klinik örnek çalışmasına gidin: Olgahospital/Kadınlar Kliniği

Rahat ve işlevsel: elektrikli kapı otomatiği ve kapı tamponları, serbest salınım ve konforlu sabitleme fonksiyonu

ActiveStop sayesinde asla çarpmayan kapılar

ActiveStop sayesinde asla çarpmayan kapılar

Bazı insanlar kapıları küçük bir dokunuşla kapatırken diğerleri sert bir şekilde iterek kapatmaktadır; nasıl kapatırsanız kapatın, kapı, özellikle hastaların dinlenmesi gereken alanlarda çarpmadan sessizce kapanmalıdır. GEZE ActiveStop, tam olarak bu talebi karşılayan bir sistem sağlayarak çarpan kapılar, sıkışan parmaklar ve hasar gören duvarlar gibi sorunları meydana getirmektedir. Ayrı kapı stoplarına gerek kalmaz.

GEZE ActiveStop, üstün tasarımı için iki ödül almıştır. Kapı freni, 2016 Alman Tasarım Ödülünü kazanmıştır. Bu uluslararası ödül tarafımıza, marka ve tasarım otoritesi ve dünyanın en ünlü tasarım yarışmalarından birinin organizatörü olan Alman Tasarım Konseyi tarafından verilmiştir.

Kapılar, ekstra kolaylık için serbest salınım ve konforlu sabitleme fonksiyonu ile donatılabilir. Stuttgart’ta yer alan Robert Bosch hastanesindeki merkezi kapılarda, serbest salınım fonksiyonu, konforlu sabitleme fonksiyonu ile bir araya getirilmiştir. Kapı, serbest salınım mesafesinin sonunda kolay ve sıkıntısız bir şekilde kilitlenerek örneğin cereyan olması durumunda istenmeyen “kapanmayı” önlemekte ve kapıların yarı açık konumda kalmasını engellemektedir.

GEZE Robert Bosch Hastanesi Stuttgart vaka çalışmasına gidin