Endüstriyel çözümler

Misafirler için konfor ve güvenlik

Misafirlerin mutluluğu, otel ve restoran endüstrisinde her zaman en önde gelmektedir: deneyim ve konfor, zevkli ortamlar ve sorunsuz hizmetin yanında hijyen ve güvenlik, her otelin, misafirlerin iyi zaman geçirmesini ve akşama veya kaldıkları süreye ilişkin güzel anılara sahip olmasını sağlaması için önemli birer unsur teşkil etmektedir.

Bir otelin giriş alanı o oteldeki ortamı belirler

Mövenpick Hotel’deki Slimdrive SCR (Fotoğraf: MM Fotowerbung)

Mövenpick Hotel’deki Slimdrive SCR (Fotoğraf: MM Fotowerbung) © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

Otel misafirleri ve ziyaretçilerin giriş alanında hoş bir karşılamanın keyfine varmaları gerekir. Lobi, cereyana ve rahatsız edici dış gürültüye karşı da korunaklı olmalıdır. Sonuç olarak giriş alanı, oteli diğerlerinden ayıran atmosferi belirlemeli ve binanın genel tasarım konseptini yansıtmalıdır. GEZE, çok sık kullanılan bu alanlar için mimariye uyacak şekilde özel olarak entegre edilebilecek çok sayıda çözüm sunmaktadır. Ürün çeşitleri şunları içerir: otomatik sürme kapılar, yarı kavisli ve kavisli sürme kapılar, köşe sürme kapılar, döner kapılar veya alt kapı hidroliğine sahip cam kapılar.

Örneğin, Mövenpick Otel Hamburg için GEZE çözümlerini içeren şeffaf, parlak ve açık giriş alanları tasarlanmıştır. Toplam yüksekliği sadece 7 cm olan Slimdrive’ın ön cepheye mükemmel entegrasyon için harika bir seçim olduğu kanıtlanmıştır. GEZE’nin IGG entegre, tamamı camlı sistemleri mükemmel aydınlık ve şeffaflık yaratmaktadır.

Özellikle etkileyici bir giriş alanı oluşturmak için GEZE TSA 325 döner kapılar harika bir seçim oluşturmaktadır. Bu kapılar samimi bir his vermekte, istenmeyen cereyana karşı korumakta ve binanın enerji verimliliğini artırmaktadırlar.

Hızlı otel hizmeti - engelsiz

Otomatik kapılar ile hızlı hizmet

Otomatik kapılar ile hızlı hizmet © Stefan Dauth / GEZE GmbH

İster bir restoranı ziyaret ediyor, ister bir otelde kalıyor olsunlar, geçirdikleri zaman sıkıntısız ve zahmetsiz olduğunda misafirler mutlu olmaktadır ve buna hızlı hizmet de dâhildir. GEZE EMD serisi gerçek bir yatırımdır: mutfak ve restoran arasındaki kanatlı kapılar hızlı ve güvenli bir şekilde açılmakta engelsiz hizmet sağlamaktadır. Menteşe üzerinde veya menteşenin karşı tarafında esnek kurulum büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Fakat en etkileyici özellik ise, oda tasarımına mükemmel entegrasyon sağlayan sadece 7 cm’lik benzersiz toplam yüksekliktir.

Elektrikli bir motor, kapıları yavaş ve sessiz bir şekilde çalıştırır: ECdrive ödün vermeden güvenilirlik sunar. Özellikle personelin hızlı ve kesintisiz hizmet sağlaması gereken alanlarda, ECdrive ekonomik bir çözüm sunar: kendiliğinden temizlemeli makaralı taşıyıcılar ve yüksek kaliteli malzemeler, sistemin sessiz ve sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

İşlevsel konfora sahip zevkli ambiyans

Hotel Schloss Elmau Retreat

Hotel Schloss Elmau Retreat © Robert Sprang / GEZE GmbH

Otelin hizmetine ek olarak iç kısım da misafirlerin izlenimlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Estetik bilinç ile bir araya gelen işlevsel konfor, otelin gerçek eşsiz karakterini gün ışığına çıkarır. GEZE, zevkli bir ambiyans oluşmasına yardımcı olmak için çeşitli çözümler sunmaktadır. Örneğin, bölme sistemleri çeşitli alanlara çekici bir yapı sağlamanın ideal bir yoludur. Bar ve restoran alanlarını herhangi bir konfigürasyonda bir araya getirmek veya ayırmak için çeşitli malzemeler veya özel serigrafi baskılı dekoratif cam unsurlar kullanılabilir. GEZE özel misafir alanlarında oda ayrımı ve tasarımı için de çözümler sunmaktadır: yüksek kaliteli Aerolan ve Geolan paslanmaz çelik sürme kapı sistemleri, banyo, yatak odası ve yaşam alanlarını ayırırken alandan da tasarruf sağlamaktadır.

Giriş alanlarındaki tasarım ve konforun da birbirinden ödün vermesine gerek yoktur. Örneğin, GEZE kapı çözümleri, Hotel Schloss Elmau lobisindeki giriş tasarımına şık ve ölçülü bir destek sunmaktadır: iki ince çerçeveli lineer Slimdrive SL NT cam sürme kapı sistemi, muhteşem Wetterstein dağları manzarasıyla, avluya giriş sağlar. Sadece 70 mm uzunluktaki tahriklerin sabit cam kaplama ahşap elemanlar üzerine takılması, GEZE’nin klasik tasarımlarının her mimariye ve her ortama entegre edilebileceğini göstermektedir.

GEZE Hotel Schloss Elmau örnek çalışmasına gidin