Endüstri çözümleri

Oteller ve restoranlar için kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi

Konukların esenliği, otel ve restoran endüstrisinde her zaman en başta gelir: Deneyim ve konfor, zevkli ortamlar ve sorunsuz hizmetin yanında engelsiz erişilebilirlik, hijyen ve emniyet, konukların konaklama süresi veya restoran ziyareti boyunca iyi zaman geçirmelerini ve güzel anılar edinmelerini sağlamak için önemli unsurlardır.

Bir otelin giriş alanı ortamı belirler

Mövenpick Hotel’deki Slimdrive SCR

Mövenpick Hotel’deki Slimdrive SCR

Otel konukları ve ziyaretçiler giriş alanında hoş bir karşılamanın keyfine varır. Lobi, cereyana ve rahatsız edici dış gürültüye karşı da korunmalıdır. Sonuç olarak giriş alanı, oteli diğerlerinden ayıran atmosferi belirler ve binanın genel tasarım konseptini yansıtmalıdır. GEZE, çok sık kullanılan bu alanlar için mimariye uyacak şekilde özel olarak entegre edilebilecek çok sayıda çözüm sunar. Ürün çeşitleri şunları içerir: Otomatik sürme kapılar, yarı kemerli ve kemerli sürme kapılar, köşeli kayar kapılar, döner kapılar veya alt kapı hidroliğine sahip cam kapılar.

Örneğin, Mövenpick Hotel Hamburg için GEZE çözümlerini içeren şeffaf, parlak ve açık giriş alanları tasarlanmıştır. Toplam yüksekliği sadece 7 cm olan Slimdrive’ın bina cephesine mükemmel entegrasyon için harika bir seçim olduğu kanıtlanmıştır. GEZE’nin IGG entegre, komple cam sistemleri ışık ve şeffaflık yaratır.

Ayrıca bir giriş alanının gösterişli olması gerekiyorsa Revo.PRIME döner kapı tavsiye edilir. Sadece 75mm'lik kanopi yüksekliği ve sadece 60mm'lik dar profil sistemleri sayesinde giriş alanınızda azami şeffaflıkla büyüler.  Hoş karşılanma hissi verir, istenmeyen cereyana karşı koruma sağlar, böylece binanın enerji verimliliğine katkıda bulunur.

Revo.PRIME ile büyülenin
 

Otomatik tahrik üniteleri sayesinde hızlı servis

Otomatik kapılarla hızlı hizmet

Otomatik kapılarla hızlı hizmet © Stefan Dauth / GEZE GmbH

İster bir restoranı ziyaret ediyor, ister bir otelde kalıyor olsunlar, geçirdikleri zaman sorunsuz ve zahmetsiz olduğunda konuklar mutlu olur ve buna hızlı hizmet de dahildir. GEZE Slimdrive EMD serisi bunun gerçek bir iyileştirilmesidir: Mutfak ve restoran arasındaki döner kapılar veya sürme kapılar hızlı ve güvenli bir şekilde açılarak engelsiz hizmet sağlar. Menteşe üzerinde veya menteşesiz tarafta esnek kurulum büyük bir avantajdır. Fakat kapıları hafifçe ve sessizce çalıştıran çoğu elektrikli motorun en etkileyici özelliği oda tasarımına mükemmel entegrasyon sağlayan sadece 7 cm’lik benzersiz toplam yüksekliktir.

Otomatik sürgülü kapı motoru ECdrive T2 ödünsüz güvenilirlik sunar. Özellikle personelin hızlı ve kesintisiz hizmet sağlaması gereken alanlarda ECdrive T2 ekonomik bir motordur: Kendi kendini temizleyen makaralı taşıyıcı ve kaliteli malzemeler, sürme kapının yavaşça ve sessizce çalışmasını sağlar ve örneğin mutfak ile restoran arasındaki çok kullanılan kapılar için idealdir. Sürdürülebilirlik alanında ise ECdrive T2'miz, binaların enerji verimliliğini optimize edebilen enerji verimliliği profiliyle öne çıkıyor.

Ağırlamada çok önemli: Acil çıkış yolu emniyeti

Oteller ve restoranlarda acil çıkış ve kurtarma yolları kanunen gereklidir. Acil çıkış yolu emniyeti (FWS), acil bir durumda konukların binayı hızlı ve güvenli bir şekilde terk edebilmelerini sağlamaktadır. GEZE, kapı kontrol cihazları, acil çıkış kilit mekanizmaları ve panik kilidi gibi uygun ve sertifikalı acil çıkış sistem çözümleri sunmaktadır; bu çözümler, ihtiyaca ve özel acil çıkış konseptlerine uyarlanabilir.

ACİL ÇIKIŞ YOLU EMNİYETİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

Restoranlar ve konaklama tesisleri için yangından koruma

Yangından koruma kapıları ve duman ve ısı tahliye sistemleri (DDIC), yangın önleyici tedbirlerin bir parçasıdır. Bu, acil bir durumda, yangının ve dumanın engellenmeden yayılamamasını sağlar. Bunun yanında, yangından koruma önlemleri, kaçış yollarının güvenli bir şekilde geçilmesini sağlamaktadır.

YANGINDAN KORUMA KAPILARI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN

İşlevsel konfora sahip zevkli ambiyans

Hotel Schloss Elmau Retreat

Hotel Schloss Elmau Retreat © Robert Sprang / GEZE GmbH

Verilen hizmetin yanında otelin iç tasarımı da konukların izlenimlerinde önemli bir rol oynar. Estetik bilinç ile bir araya gelen işlevsel konfor, otelin gerçek eşsiz karakterini gün ışığına çıkarır. GEZE, zevkli bir ambiyans oluşmasına yardımcı olmak için çeşitli çözümler sunar. Örneğin, oda bölme sistemleri çeşitli alanlara çekici bir yapı sağlamanın ideal bir yoludur. Bar ve restoran alanlarını herhangi bir yapılandırmada bir araya getirmek veya ayırmak için çeşitli malzemeler veya özel serigrafi baskılı dekoratif cam elemanlar kullanılabilir. GEZE özel konuk alanlarında odaların ayrılması ve tasarımı için de çözümler sunar: Cam bölme duvarlı oda bölmeleri odalarınızı şeffaf hale getirir, böylece örneğin banyo, yatak odası ve oturma alanı birbirinden şık ve yerden tasarruf sağlayacak şekilde ayrılabilir.

Tasarım ve konfor giriş alanlarında da birlikte bulunabilir. Örneğin, GEZE kapı çözümleri, Hotel Schloss Elmau lobi girişinin tasarımına şık ve ölçülü bir rüzgar koruması sunar: İki dar çerçeveli doğrusal Slimdrive SL NT cam sürme kapı sistemi muhteşem Wetterstein dağları manzarasıyla avluya erişim sağlar. Sadece 70 mm uzunluktaki motorların sabit cam kaplama ahşap elemanlar üzerine takılması, GEZE’nin klasik tasarımlarının her mimariye ve her ortama entegre edilebileceğini gösterir.

GEZE Hotel Schloss Elmau örnek çalışmasına gidin

Otomatik kapı sistemleriyle otellerde ve restoranlarda hijyen

© Robert Sprang / GEZE GmbH

GEZE otomatik kapı sistemleri elbette engelsiz erişilebilirlik ve mükemmel bir hizmet temin eder. Ürünlerimiz aynı zamanda otelleri ve restoranları hijyen önlemlerinin alınması konusunda destekler. Özellikle gıda hijyeni, EHEDG genel bilgileri gibi sıkı yasal hükümlere tabidir. Aynı zamanda hijyenik ortam, diğer pek çok alanda da bütünüyle olumlu bir deneyim temin etmekte önemli bir rol oynar. İster giriş alanları, koridorlar ve geçitler, sıhhi tesisler, konferans ve sağlık alanları olsun ister restoranlar olsun: İnsanlar manuel olarak işletilen işlev elemanlarına her zaman dokunacaklarından ötürü hijyen sorunları meydana gelecektir.

GEZE'nin otomatik dairesel açılır kanatlı kapıları, sürme kapıları ve döner kapıları, burada hijyen koşullarının yerleştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra konukların ve personelin emniyetini ve esenliğini sağlar. Güvenilir motorlarımız sayesinde, insanların herhangi bir temasta bulunmadan otel tesislerine kapılardan engelsiz erişmelerine imkan tanırlar. Temassız yakınlık anahtarı GC 307+ gibi kumanda üniteleri ve sensörlerle birlikte, her kapı durumu için ihtiyaca uyarlanmış çözümler sunuyoruz.

GEZE otomatik kapıları

Konukların iyiliği için: Kapıları sessizce kapatın

Otellerde ve restoranlarda kapıları çarpmak hoş karşılanmayan bir davranıştır. Konuklar hiçbir koşula gürültülü otel odası kapılarıyla uyandırılmak veya rahatsız edilmek istemezler. GEZE ActiveStop ile kapılar sessizce kapanır çünkü GEZE ActiveStop, çok hızlı kapanan kapıları bile hafifçe frenler ve ardından sessizce kapatır. Ek olarak, GEZE ActiveStop, yardıma gerek kalmadan kapıları ayarlanabilir tekil açılarda açık tutar. Örneğin duvarda veya zeminde ilave kapı stopları gerekmez – bu, otel personelinin de memnun kaldığı net bir çözümdür. Ne de olsa, zemin stoperi yoksa zeminleri temizlemek daha kolaydır. Servis alanlarında kapılardan eller tamamen doluyken bile rahatlıkla geçilebilir.

GEZE ACTİVESTOP'A GİDİN

Değişken basınç koşullarında kapıların güvenli ve sessiz kapanması

Kapıların sadece sessiz değil aynı zamanda güvenli de kapanması gerekiyorsa TS 5000 SoftClose kapı kapatıcı doğru seçimdir. Oda kapılarına ek olarak, otellerde bir kapının tam güvenli ve aynı zamanda olabildiğince sessiz kapanması gereken başka zorlu durumlar vardır. Örneğin rüzgar ve cereyan nedeniyle giriş alanlarında veya merdiven boşluklarında sıklıkla değişken basınç koşulları hüküm sürer. Kapıların güvenilir, hafifçe ve sessiz kapanması için kuvvet ile kapanma hızı arasında optimal bir ilişki sağlayan TS 5000 SoftClose gibi özel kapı kapatıcıların talep edildiği yer burasıdır.

TS 5000 SOFTCLOSE’a GİT

Otomatik pencerelerle konforlu havalandırma

İyi otellerde ve restoranlarda temiz hava ve hoş bir oda iklimi sağlanır. Etkili ve konforlu olan yol, otomatik pencereler kullanarak doğal havalandırmadır. Oda kullanımına ve kurulum durumuna bağlı olarak, güç tahrikli pencereler, eğitimsiz insanlar, ör. konuklar, tarafından bile güvenli kullanımı garanti etmek için emniyet önlemleri gerektirir.

Pencere emniyetine uygun koruma sınıfı

Koruma sınıfına bağlı olarak, güç tahrikli otomatik pencereler için çarpma ve kesme kenarlarına karşı belirli emniyetler gereklidir. Örneğin, IQ box Safety emniyet şalteri modülüyle birlikte GC 342 lazer tarayıcı gibi temassız algılayıcılar, en yüksek koruma sınıfı 4 için bile gereken pencere emniyetini temin eder.

PENCERE EMNİYET SİSTEMLERİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

GEZE – Tavsiye yoluyla emniyet

Düzenleme ve yasal talep karmaşası gittikçe daha da yoğunlaşmaktadır. Otel ve restoran endüstrisi için GEZE’nin Küresel Hesap Yönetimi size hizmetin her aşamasında tavsiyede bulunabilir. Çeşitli uluslararası bölgelerdeki kapı, pencere ve güvenlik teknolojisini düzenleyen standartlar ve yasalar konusunda verilen kişisel tavsiyeler, sunduğumuz hizmetlerin standart bir parçasıdır. Bu, projeniz nerede olursa olsun yüksek emniyet standartlarına eşit oranda uymamızı sağlar. Çok sayıda otel ve restoran endüstrisi projesinden edindiğimiz deneyimi uluslararası danışman ağımızın uzmanlığıyla bir araya getirmemiz, ortaklığa dayanan etkin bir işbirliği sunmamızı sağlar.