Örnek Çalışmalar

Cam bölme duvar sistemleri Heathrow'daki Novotel otelinin alışılmadık tasarımını vurgulamaktadır

Londra'daki Heathrow havalimanında bulunan Novotel için değerlendirmelere bakarsınız "yeni, temiz, konforlu" gibi yaygın yorumlara ek olarak, "modern tasarım" ve "alışılmadık atmosfer" gibi ifadelerin şaşırtıcı şekilde sık kullanıldığını görürsünüz. Cam bölme duvar sistemimiz ve otomatik sürme kapılarımız gibi GEZE ürünleri de bu konuk değerlendirmelerinin arkasında yer almaktadır.

GEZE, bir projenin tüm gelişim aşamalarında yer alır

Müşterilerimizi optimum şekilde destekleyeceksek, bir projede erkenden yer almamız önemlidir. Özellikle özel tasarım ve estetik talepleri varsa, çünkü bu, gereksiz ve bazen zahmetli restorasyon işlerini önleyebilir. Bu amaçla, bir projenin başlangıcından devam eden servis ve bakıma kadar müşterilerimizi destekleyen Küresel Hesap Yönetimi'nden (GAM) yararlanıyoruz. Başlangıçtan itibaren, otel grubundan sorumlu GEZE UK GAM ekibi, Nine Group'un inşaatçıları ve geliştiricileriyle, Londra'daki iç mimarlar Koncept Interior Design ve Kent merkezli demirci Franchi plc. ile yakından çalıştı.

Tüm GEZE UK ekibi, satış ve dağıtımdan servis ve finansa kadar proje üzerinde yakından işbirliği yaptı; şantiye ziyaretleri yapıp kurulumlarımız etrafındaki sorunlar hakkında bilgi vererek müşterinin özel gereksinimlerini karşılamak üzere birlikte çalıştı. Sonuç, sektörde çıtayı gerçekten yükselten etkileyici bir otel oldu. Otel, yaşanılabilir lüksün ulaşılabilir olduğunu gösteren harika özelliklere sahip bir oteldir.

Andy Howland, GEZE UK Ltd.'de Satış ve Pazarlama Müdürü

Otel girişindeki otomatik sürme kapılar - GEZE Slimdrive ile en iyi durumlarında

Amaç, özellikle ilk olarak konuklarını etkilemek, ikinci olarak onları rahatlıkla ve erişilebilir şekilde karşılamak isteyen otellere ilk izlenimler kazandırmaktır. Bu nedenle, iyi bir otel işlevsel, güvenli kapılara fakat aynı zamanda tasarıma uyup konuğun rahatlığını olabildiğince "görünmez biçimde" destekleyen kapılara ihtiyaç duyar. GEZE Slimdrive SL NT bu talepler için idealdir: en yüksek tasarım beklentileriyle cam bina cepheleri için de ideal olan, acil çıkış yolları için otomatik bir düz çizgisel sürme kapı sistemi. Sadece 7 cm'lik yüksekliğiyle burada kurulan Slimdrive neredeyse görünmezdir, neredeyse sessiz çalışır fakat aynı zamanda 125 kg'a kadarki ağırlıkları hareket ettirebilir. Slimdrive, Heathrow Havalimanındaki Novotel gibi yüksek ziyaretçi sayısına sahip binalar için ideal şekilde uygundur. Kapılardaki sensörler güvenliği temin eder, çocukların elleri veya kapı aralığında duran insanlar sürme kapılarda sıkışmaz.

Otomatik sürme kapılar - GEZE Slimdrive otel konuklarını selamlıyor

Otomatik sürme kapımız, resepsiyona kadarki merdivene ideal şekilde uymakta, baldaken kanopiyle birlikte otel girişinde etkileyici bir deneyim sunmaktadır.

GEZE'nin manuel sürgü duvar sistemleri sayesinde çok çeşitli oda bölme tasarımları

Otelin iç alanlarında, bar ile restoran alanı arasında oda bölmesi hemen göze çarpar. Burada, özelleştirilmiş manuel sürgü duvar sistemi (MSD), özel etkinlikler veya kahvaltı servisi gibi farklı amaçlar için odanın açılmasına veya bölünmesine yardımcı olur. Camlı sürgü elemanlar – toplamda dokuz adet – gökyüzünün ve bulutların doğal şekilleri ve kalıplarıyla uyum sağlayıp odanın havasına kusursuzca uyum sağlar. GEZE'nin geliştirdiği SmartGuide makaralı taşıyıcıyla tüm kanat çeşitleri kolayca, basitçe ve son derece kullanıcı dostu olarak uygulanabilir. Bu nedenle, akıllı cam bölme duvar sistemi, havadar, çağdaş mimarinin uyumlu bir şekilde oluşturulmasına imkan tanıyıp bar ve restoran alanının benzersiz tasarımında ölçütler belirler.

Manuel sürme kapı sistemleri hakkında daha fazla bilgi

Cam bölme duvar sistemi

Değişken ve kullanımı kolay cam bölme duvar sistemimiz fazla çaba gerektirmeden ve yerin havasını kısıtlamadan aynı yerin pek çok şekilde yapılandırılmasına olanak tanır.

Güvenli ve sessiz kapı kapatma - otel konuklarına kolaylık sağlaması için önemli

Tekil olarak ayarlanabilir kapatma kuvveti, insanlar odaya girerken veya odadan çıkarken meydana gelen gürültünün azaltılmasına yardımcı olur.

GEZE TS 2000 kapı hidroliği © GEZE GmbH

Otellerde, karşılanması gereken pek çok farklı talebe sahip odalar bulunur, Novotel Heathrow da istisna değildir. Otel, 166'yı aşkın odaya, bir spor salonuna, bir kütüphaneye, toplantı salonlarına, bir restorana ve uçak pisti manzaralı bir çatı barına sahiptir. "Huzur" ve "gürültü azaltma", özellikle bir havalimanı yakınındaki otel konukları için kilit konulardır. Otellerde konuklar odalarından ayrılırken kapıların çarparak kapatıldığını duymak yaygındır. Burada değil: GEZE kapı hidroliklerimiz, kapıların neredeyse sessizce kapanmalarını ve diğer otel konuklarını rahat etmemelerini sağlamak üzere tüm kapılarda kullanılmaktadır. Buna, kapının ağırlığına bağlı olarak tekil olarak ayarlanabilir kapatma kuvveti sayesinde ulaşılmaktadır. Aynı zamanda, yasal yangından koruma yönetmeliklerine uyacak şekilde kapıların güvenli şekilde kapanmalarını temin etmektedir.