Konular

Stil sahibi akıllı oda bölmesi

Yaşam alanları için yeni veya farklı tasarımlar, ofis alanının daha verimli kullanımı veya cam ön bölümlerin esnek kullanımı? Modern oda bölme sistemleriyle hepsi mümkündür. Odalar, sabit veya sürme duvar sistemleri ve ahşap, plastik, metal ve cam sürme kapılarla ayrı olarak bölünebilir ve tekrar birbirine bağlanabilir. GEZE'nin tüm bu fonksiyonel mimari elemanları için tasarım odaklı kapı aksesuarı çözümleri bulunmaktadır.

Sürgülü cam kapılarla odaları görsel olarak genişletiniz

Camdan yapılmış sürme kapılar odalarda doğal ışık sağlamaktadır.

Camdan yapılmış sürme kapılar odalarda doğal ışık sağlamaktadır.

İyi deneme, fakat çoğunlukla kullanışsız: odaları, raflar, perdeler veya katlanan bölmeler kullanarak farklı kullanımlara uygun hale getirmekte veya bölme perdeler veya duvarlarla mahremiyeti korur ya da gürültüye karşı koruma sağlamaktadır. Etkiyse genelde sıkışık ve karanlıktır. İç tasarımcılar ve mimarların desteklediği çözüm ise odaları, konforlu sürme kapılar veya sürme duvarlarla hızlı bir şekilde birbirine bağlamak veya ayırmaktır. Burada, cam kullanımı görüş akışı ve şeffaflık sağlamaktadır.

Işık sadece her odanın daha geniş ve büyük görünmesini sağlamakla kalmamaktadır, doğal gün ışığı kullanıcı ve bina sakinlerinin fiziksel ve zihinsel sağlığına da büyük bir katkıda bulunmaktadır. Modern cam teknolojisi, bütün duvar yüzeylerin camla değiştirilmesine de olanak sağlamaktadır. Sonuçta, pahalı inşaat işlerine gerek kalmadan, zarif yeni ofisler, toplantı odaları, bekleme odaları veya oturma odaları elde edilmektedir. Fonksiyonel kapı aksesuarları, profiller veya sürgü raylarında hareket eden ayrı elemanlarla mobilite ve esneklik yaratmaktadır.

GEZE oda bölmesi: tasarımla böl ve bağla

Manuel sürgü duvarlar (MSW), odaları açmakta, bölmekte, ayırmakta ve bunları özel kullanım amacına esnek bir şekilde uyarlamaktadır. MSW'nin modüler yapısı, çeşitli fonksiyonlara sahip farklı sistem elemanlarının kullanımına izin vermektedir. Sabit kanat elemanlar, çift yöne açılımlı, döner ve tek yöne açılımlı kapılar veya sabit bölümler olarak kullanılabilir. Yatay olarak hareket edebilen kanat elemanları ise sürme kapı olarak kullanılmaktadır.

Bu, kapalı bir sürme kapının, kullanımı kolay bir kilit mekanizmasının yardımıyla, tam fonksiyonlu bir döner kapıya hızla dönüştürülebileceği anlamına gelmektedir. Örneğin, mağaza veya kafelerdeki MSW cam ön bölümün hava soğuk olduğunda tamamen açılmaması gerektiğinde, bu mükemmel bir çözümdür. GEZE, cama doğru eğimli olarak giden veya modern açılı bir tasarıma sahip olan çeşitli kapak profillerine sahip çekici tasarım seçenekleri sunmaktadır.

GEZE manuel sürgü duvar sistemi (MSW) ürün broşürüne gidiniz (PDF | 3.27 MB)

Müşteri portalına gidiniz – MSW yapılandırma aracı

Ronald McDonald Evindeki GEZE manuel sürgü duvar sistemleri

GEZE'nin manuel sürgü duvar sistemi (fotoğraf: GEZE GmbH adına Lothar Wels)

GEZE'nin manuel sürgü duvar sistemi (fotoğraf: GEZE GmbH adına Lothar Wels) © Lothar Wels / GEZE GmbH

Tübingen'deki yeni Ronald McDonald evi sayesinde, genç hastaların aileleri, tedaviden önce ve sonra üniversite hastanesinde onlarla birlikte kalabilmekteler. Evin açık mimarisi, sadece davetkar ve aydınlık bir atmosfer yaratmakla kalmamaktadır. Giriş katındaki alan sürekliliği örneğin etkinlikler için esnek kullanımı da mümkün kılmaktadır.

GEZE'nin manuel sürgü duvar sistemiyle (MSW) açılmakta, bölünmekte ve ayrılmaktadır. Modüler yapısı, farklı fonksiyonlara sahip sistem elemanlarının kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Bu yüzden, MSW, şeffaf kat planlama için ideal çözümdür.

GEZE Pendulo Sistemi, bireysel ihtiyaçlara göre birbiriyle kombine edilebilecek, çatı penceresi olan ve olmayan farklı tek ve çift kanatlı, çift yöne açılımlı kapıları ve sabit bölüm elemanlarını bir araya getirmektedir.

GEZE Pendulo Sistemi

GEZE Pendulo komple cam duvar sistem

Ofisler, dükkan inşası veya evde şeffaf bir bölme: Pendulo Sistemiyle birçok farklı zarif çözüm gerçeğe dönüşmektedir. Özel olansa GEZE sisteminin, alt tasarım profilinde akıllı bir teknoloji (entegre kapı hidroliği) saklamasıdır. Bu, kapının her iki yöne açılabilmesi anlamına gelir ve kapı, dengeli bir kapanış hareketi sunarak sabit pozisyonuna yavaşça geri dönmektedir. GEZE'nin komple cam duvar sisteminin planlaması da doğrudandır: çevrimiçi tabanlı Pendulo yapılandırma aracıyla, eksiksiz çözümler, bireysel isteklere uygun olarak, tek bir kaynaktan hızlı ve kolay bir şekilde tasarlanabilmektedir.

Müşteri portalına gidiniz – Pendulo yapılandırma aracı

GEZE Pendulo kullanım alanları

  • Ofisler ve koridorlar arasında bölmeler
  • Çeşitli kullanım amaçlarına yönelik toplantı odaları
  • Muayenehanelerdeki bekleme alanları
  • Alışveriş merkezlerindeki mağaza önleri
  • Özel ve ticari amaçla kullanılan alanlarda antre çözümleri

GEZE'nin sürme kapı teknolojisi: son derece dayanıklı şık teknoloji

GEZE, fonksiyonel ve görsel açıdan çekici sürme kapı sistemleri, bölme duvarlar veya diğer hareketli elemanlar için çeşitli kapı aksesuarı çözümleri sunmaktadır. Bir sürgü rayı ve içerisinde, bağlı cam, ahşap veya metal sürme kapıları hareket ettiren makaralı taşıyıcıdan oluşurlar. Sorunsuz çalışma ve şık tasarım özel faydaları arasındadır. Kapsamlı aksesuar çeşitleri farklı çözümler sunmaktadır.

Manuel sürme kapılar için GEZE makaraları ve tasarımcı aksesuarları

  Sürme kapılar Sürme panjurlar
  Rollan
40 NT
Rollan
80 NT
Levolan
60
Levolan
120
Perlan
140
Perlan
AUT-NT
Perlan
140 KS
Perlan
AUT 2
Kanat ağırlığı
(maks.)
40 kg. 80 kg 60 kg 120 kg 140 kg 80 kg 140 kg 120 kg
Kullanım konforu ** **** ****** ****** ***** ****** ***** ******
Kapı malzemesi  
Ahşap

Plastik

Metal

Cam - -

Korozyon koruması

Sınıf 1

Sınıf 1 Sınıf 3 Sınıf 3 Sınıf 2 - Sınıf 4 -

● =
için özellikle uygundur ○ =
için de uygundur - = hayır

Rollan ve Perlan makaralı sürgü aksesuarları, temelde iç kapılar için tasarlanmışken Perlan bir dış çözüm olarak da kullanılabilmektedir.

Planlamada tasarım için büyük kapsam

GEZE, planlamada tasarım için büyük kapsamla, sürme kapılar, sürme duvar sistemleri ve komple cam sistemlere sahip fonksiyonel, ağır hizmete uygun ve estetik oda bölmeleri için çok çeşitli çözümler sunmaktadır.

Planlayıcılar, yapılandırma araçlarını kullanarak, manuel sürgü duvar sistemini (MSW) ve komple cam sistem Pendulo ve Levolan 60/120'yi çevrimiçi yapılandırabilirler.

GEZE, bir GEZE iştirakinde veya müşteri tesislerinde, sistemler üzerine webinar yoluyla eğitim de sunmaktadır. Müşteri, hazırlanan her teklif için projeyle ilgili tüm teknik belgeleri alır. Planlayıcılara talep üzerine özel çözümler sunulmaktadır.

Hızlı ve kolay montaj

GEZE çözümleri, montaj şirketleri için de birçok avantaj sunmaktadır: MSW ve Pendulo'da kapı rayları ve sabit kanat profilleri için cam işlemine gerek yoktur. Her iki sistem de yapım sahasında hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilmektedir.

MSW ile bir lamine emniyet camı yapıştırma bağlantı parçası, lamine emniyet camının ek profil veya cam işlemi olmadan kullanılmasını sağlamaktadır.

Levolan Smart-fix montaj sistemi sayesinde sadece tek bir montaj aracıyla önden hızlı ve basit kurulum.

Manuel sürgü duvar sistemlerinin rahat kullanımı

Kılavuzlu kıvrım teknolojisine dayanan mükemmel çalışma özellikleri ve düşük gürültüyle çalışma, cam elemanların manuel olarak hareket ettirilmesi için sadece küçük bir kuvvet gerektirmektedir. Örneğin, mağaza önlerinin MSW SmartGuide makaralı taşıyıcılarla tam olarak açılması sistemi son derece esnek hale getirmektedir.

Perlan sürgü aksamı sistemi, özellikle çok giriş çıkış olan konut ve ofis alanlarında dayanıklı performans sunmaktadır:

  • her makaralı taşıyıcıdaki iki adet dahili, hassas rulman, sürgü rayı tasarımı ve cömert boyutlara sahip taşıyıcı makaralar sayesinde sürekli sorunsuz çalışma
  • dahili kapalı rulmanlar sayesinde hafif nemli iç mekanlar için korozyon koruması ve uzun ömür. Anotlanmış alaşım sürgü rayı aşınmayı azaltır ve artmış korozyon koruması sağlamaktadır.
  • GEZE Perlan 140 SoftStop'un sağladığı son konuma yavaş çekilme, kapı ve kapı aksesuarlarını korur ve ürünün kullanım ömrünü uzatmaktadır.