Örnek çalışmalar

Tam sinerji: Great Northern tasarımcı otelindeki GEZE kapı sistemleri ve IGG entegre tamamen cam sistemler

Şüphesiz: otel endüstrisinin fonksiyonellik ve tasarım gereklilikleri artmaktadır. Sonuçta amaç, misafirlere her açıdan etkileyici bir deneyim sunmaktır. Danimarka'nın Kerteminde kentinde yeni inşa edilen ve Avrupa'nın en tutkulu golf ve spa otellerinden biri olan Great Northern Hotel de farklı değil. GEZE çarpıcı gelişme için kullanımı kolay fonksiyonellik ve gizli tasarımı bir araya getiren 110 kapı hidroliği, otomatik sürme kapı sistemleri ve entegre otomasyon sistemleri tedarik etmiştir.

Great Northern Hotel, İskandinav tasarımını Nordik doğası ile buluşturmaktadır

Danimarka'da yer alan Great Northern Hotel'in giriş alanındaki GEZE kapı sistemleri.

Sıcak bir karşılama: GEZE kapı sistemleri, Danimarka'daki Great Northern Hotel'de misafirleri karşılıyor. © Morten Bak / GEZE GmbH

Danimarka'nın Kerteminde kentindeki Great Northern Hotel, golf, otel, restoran ve istisnai uluslararası standartlardaki spa tesisleriyle lüks ve keyifli bir konaklama sunmaktadır. Örneğin golf sahaları dünyanın önde gelen golf alanı mimarlarıyla çalışan Nicklaus Design tarafından tasarlanmıştır. Great Northern için ilk planlar 2011 yılında çizildi. 2019 yılında özel spa'nın açılmasıyla birlikte 18 delikli bir golf sahası, lokal, otel ve spa tesislerini içeren proje tamamlandı ve yalnızca konukları ve golf tutkunlarını değil mimari ve tasarım meraklılarını da memnun eden bir otel ortaya çıkmıştır.

Great Northern'in binaları hem çarpıcı hem de zarif Nordik mimarisine ve uluslararası bir zarafete sahiptir. Hafif, el oyması kumtaşı, koyu renk ahşap, sıcak bakır ve cam gibi malzemelerin seçilmesi golf ve spa otelindeki büyüleyici doğal Nordik çevresinin organik dışa vurumunu desteklemektedir.

En ince ayrıntıya kadar tamamen fonksiyonel ve tasarım standartları

Great Northern Hotel'deki giriş kapılarında yer alan GEZE IGG entegre tamamı cam sistem.

Başarılı entegrasyon: GEZE IGG entegre tamamı cam sistem, otel girişindeki tasarım konseptini tamamlamaktadır. © Morten Bak / GEZE GmbH

Danimarkalı kapı üreticisi Vahle A/S, otel mobilyalarıyla çalışma alanında geniş deneyime sahiptir ve E+N arkitekter aracılığıyla binanın tüm iç kapılarını tedarik etmiştir. Vahle A/S, mimarın çizimlerindeki mürekkep kuruduğu andan itibaren binanın kapıları için belirlenen yüksek fonksiyonellik ve tasarım standartlarını en iyi şekilde karşılayacak yolları aramaya başladı. 

"Otel endüstrisinde kapıların mimari ve dışa vurum açısından önemi her geçen gün artmaktadır. Kapılar, yangından ve dumandan koruma gibi düzenlemeye ilişkin gerekliliklere uymalı, ses geçirmez olmalı ve yine de şık durmalıdır. Kapı hidrolikleri ve menteşeler de bu nedenle kapılara entegre edilmeli ve bunun yapılabilmesi için de tedarikçiler çok küçük, entegre kapı hidrolikleri geliştirmelidir. Birkaç milimetre bile büyük bir fark yaratabilir. GEZE kapı hidrolikleri bu yüksek gereklilikleri tamamen karşılamaktadır." Bo Vejen, Vahle A/S Satış Müdürü

Vahle A/S, otel, spa ve lokal için toplam 174 koyu renk meşe iç kapı sağladı. Bu kapıların 110 tanesi GEZE entegre kapı hidrolikleri ile donatılmıştır.

GEZE'nin entegre kapı hidrolikleri, piyasadaki en küçük ve en iyi tasarımlı donanımdır ve Great Northern Hotel'in ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılamıştır. Kapıların görünüşü menteşeler veya kapı hidrolikleriyle bozulmamış, bunlar kapının içine gizlenmiştir.

Bo Vejen, Vahle A/S Vertriebsleiter
Great Northern Hotel'deki GEZE kapı otomasyonlu tamamı cam sürme kapı.

Şık çözüm: GEZE kapı otomasyonlu cam sürme kapı © Morten Bak / GEZE GmbH

Şık ve fonksiyonel: otomatik sürme kapılar

Tamamen cam, etkileyici bir çift teleskop açılımlı sürme kapı restoranla lobi alanlarını resepsiyondan ayırmaktadır. GEZE kapı otomasyonu, uygun olduğunda kapıları tamamen açık pozisyonda kilitleme seçeneğiyle tam erişim olanağı sunmaktadır.

GEZE sürme kapı sistemi Slimdrive SLT ürünümüz hakkında daha fazla bilgi

Otomatik kapı sistemleri, engelsiz geçiş kolaylığı sağlamaktadır

Great Northern gibi pahalı ve kaliteli bir otel ve restoranda en büyük önem konfora verilir. Misafirler ve personel, engelsiz geçiş kolaylığından tesisin her alanında faydalanabilmelidir. Bu doğrultuda, mutfaktaki ve restorandakiler de dahil olmak üzere tüm iç kapılar ile spa ve lokale açılan dış ve giriş kapıları otomatik GEZE kapı sistemleriyle donatılmıştır. 

Great Northern Hotel'deki kapı çerçevesine entegre edilen GEZE otomatik kapı sisteminin ayrıntılı görünümü.

Gizli çözüm: GEZE otomatik kapı sistemi, kapı çerçevesine entegre edilir. © Morton Bak / GEZE GmbH

Erişim kontrol sistemleri: otel endüstrisindeki en yüksek güvenlik gereklilikleri için

Otellerdeki misafir ve servis alanlarının göze batmayacak şekilde ayrılması önemlidir. GEZE bu amaçla entegre kişisel güvenlik sistemine sahip otomatik kapı motorları tedarik etmiştir. Bu sistemler, spa'ya personel girişini temin etmek ve teknik odaya erişimi sınırlamak gibi amaçlarla kullanılabilmektedir. 

Güvenlik ve erişim kontrolü hakkında daha fazla bilgi alınız

Tutkulu mimari benzersiz çözümler gerektirir

Binanın şık tasarımını ön plana çıkarmak için mimarlar, sürme kapıları tavana monte sistemlerle otomatik hale getirmeyi tercih ettiler. GEZE çözümleri bu alanda da etkileyici performanslar sergiledi: GEZE, piyasadaki entegre tamamı cam sistemler için sürme kapı otomasyonu geliştiren tek tedarikçidir. 

Benzersiz uygulamalar için tek sürme kapı çözümlerini keşfediniz

Entegre tamamı cam sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi

Güvenli ve pratik: merkezi bina kontrolü

Great Northern gibi büyük bir otelde tüm süreçlerin sorunsuz ilerlemesi bir zorunluluktur. Merkezi bir bina yönetim sistemi bu alanda çok büyük fayda sağlamaktadır. Bina otomasyonu, binayı daha güvenli, daha konforlu ve enerji açısından daha verimli hale getirmektedir. Tüm GEZE çözümlerinin tek kontrol sisteminde toplanmasının sebebi de her şeyin tek bir merkezi konumdan yönetilmesine olanak tanımaktır.

Great Northern Hotel son derece özel ve tutkulu bir mimari tasarıma sahip, oldukça heyecan verici bir proje. Otel inşaatındaki profilimizi güçlendiriyoruz ve gerek sıradan kapılardaki gerekse tamamen cam sistemlerdeki tüm otomasyonu gizlerken yangın ve duman güvenliği gibi yasal düzenlemelere ilişkin en yüksek gereklilikleri karşılamak gibi zorlu görevlerin üstesinden gelebileceğimizi bildirmekten memnuniyet duymaktayız.

GEZE Denmark Kent Hvidtfeldt
Kerteminde'deki Great Northern'da ahşap panel ve cam sürme kapılar, gizli GEZE kapı sistemleriyle ortama çok iyi uyum sağlamaktadır.

Great Northern'de, taş duvarlardan ahşap panellere ve gizli GEZE kapı sistemlerine sahip cam sürme kapılara kadar tüm elemanlar tam bir uyum içindedir. © Morten Bak / GEZE GmbH

GEZE çözümleri en ince ayrıntısına kadar iyi düşünülmüştür

"Otel endüstrisinin minimal ve gizli olmasına rağmen geniş camlı kapıları veya ağır metal kapıları aynı anda çalıştırabilecek çözümlere yönelik talebi giderek artmaktadır. Çözümler ve sınırlamaları hakkında tavsiyeler vermeye daha fazla zaman harcamaktayız ve GEZE'nin de desteğiyle endüstrinin taleplerini tam olarak karşılayabiliriz. GEZE ile harika bir ortaklığımız var ve ürünlerini oldukça iyi anlıyoruz. Great Northern büyük bir bina ancak bizim için önemli olan küçük, iyi düşünülmüş ve estetik ayrıntılar. Ve GEZE bunların geliştirilmesine katkıda bulundu" diyor Vahle A/S Satış Müdürü Bo Vejen.

Bir bakışta Great Northern Hotel'deki GEZE ürünleri