Örnek çalışmalar

GEZE kapı hidrolikleri: En yüksek seviyede kolaylık

Almanya'nın ilk dağ oteli, Bavyera Alplerinin kalbinde bulunur. Berchtesgaden Kempinski Hotel'in konsepti, lüks modernliği doğal unsurlar ile bir araya getirmektedir. GEZE, beş yıldızlı oteli GEZE Boxer entegre kapı kapatma sistemleri gibi yenilikçi ürünler ile donatmıştır.

En yüksek tasarım talepleri için GEZE kapı sistemleri

1000 m'lik bir yükseklikte bulunan Kempinski Hotel Berchtesgaden, Münih'li ünlü Kochta tarafından tasarlanmıştır. Doğal renkler ve şekiller, malzeme seçimi ve aydınlatma tasarımında olduğu gibi tesisin tasarımı için de önemli bir noktadır. GEZE'nin en gelişmiş kapı teknolojisi, bu ağdalı projenin tasarım konsepti ile mükemmel bir uyum içerisindedir.

Giriş alanındaki otomatik tamamı camlı sürme kapılar

Otel girişindeki cam otomatik kapı.

Şık tasarım: Girişte bulunan Slimdrive SL tahrik üniteli cam sürme kapılar.

Otelin ana giriş alanında bulunan iki tamamı camlı otomatik sürme kapılar otel misafirlerini karşılamaktalar. GEZE, otomatik kapı için, profilleri ve kapı aksesuarlarını hareketli kanatlar arasına görünmez bir şekilde entegre eden GEZE IGG entegre tam cam sistemini seçti. Bu çözüm, yalnızca 70 mm yüksekliğe sahip Slimdrive SL tahrik ünitesiyle bir arada olarak hem zarif hem de fonksiyoneldir. Küçük yapı yüksekliğinin yanı sıra Slimdrive SL ayrıca çok yönlülüğü ile karakterize edilir - tahrik ünitesi ayrıca DIN 18650 sertifikasına sahiptir. Minimalist komple cam sürme kapılar, doğal taş bina cephesine bir kontrast sağlamaktadır ve dağ otelinin tasarım konseptinin tamamına mükemmel uyum sağlamaktadır.

GEZE Boxer - zarif şekilde entegre edilmiş kapı hidroliği

Berchtesgaden Kempinski Hotel, 126 misafir odası ve 12 süit kapasitelidir. Misafirlere ve personele en uygun geçiş kolaylığının sağlanması için tüm oda kapıları uyumlu şekilde GEZE Boxer kapı hidrolikleri ile donatılmıştır. Boxer serisinin entegre kapı hidrolikleri neredeyse görünmez bir şekilde kapı kanadına monte edilerek lüks otelin özel oda konseptine mükemmel uyum sağlamaktadır. GEZE, Boxer kapı hidroliklerini iki farklı hidrolik boyutlu olarak sunmaktadır.

  • Boyut 2-4, 1100 mm'ye varan genişlik ve 130 kg'ye varan ağırlıktaki kapı kanatlarını hareket ettirmektedir
  • Boyut 3-6, 1400 mm'ye varan genişlik ve 180 kg'ye varan ağırlıktaki kapı kanatlarını hareket ettirmektedir

Mekanik kapatma sıralama sistemine sahip entegre Boxer ISM kapı hidroliği, çift kanatlı kapı hidroliklerinde kullanım için elverişlidir. Boxer E-ISM versiyonu, ek kolaylık ve artan güvenlik sağlamaktadır ve aynı zamanda mekanik kapatma sıralama sisteminin yanı sıra elektromekanik bir sabitleme mekanizması ile donatılmaktadır.

Koridor alanlarındaki geniş kapılar için fonksiyonel zemin kapı otomatikleri

Cam bölme duvarına ve açık cam kapıya sahip koridor alanı.

Ağır koridor kapıları, GEZE zemin kapı otomatikleriyle ayrı şekilde açık tutulabilmektedir.

Berchtesgaden Kempinski Hotel'deki koridor alanının bir bölümü, tamamı camlı bölme duvarları ile ayrılmıştır. Odalara, büyük cam kapılar aracılığıyla erişim sağlanabilmektedir. GEZE yapısal kayışlar üzerine monte edilen ağır kapıları, TS 550 E-G zemin kapı otomatiği ve çift kanatlı kapılar için bir entegre sıralı kapatma mekanizmasına sahip TS 550 E-IS-G versiyonu ile donatmıştır. Zemin kapı otomatiklerinin yüksek yük taşıma kapasitesi, serbest ayarlı sabitleme konumu ve kapatma kuvveti ve hızı gibi diğer parametrelerin ayarlanabilirliği, bu çözümlerin seçilmesi kararında önemli bir rol oynamıştır.

Berchtesgaden Kempinski Otelindeki GEZE ürünleri

  • GEZE IGG entegre tam cam sistemleri
  • Slimdrive SL tahrik ünitesi
  • GEZE Boxer kapı hidroliği
  • TS 550 E-G zemin kapı otomatiği
  • TS 550 E-IS zemin kapı otomatiği