Örnek çalışmalar

Kusursuz yapıda otomatik kapılar: Jansen Kampüsündeki GEZE bina teknolojisi

Jansen Kampüsü, tasarım özelliklerine yönelik ana odak ile, St Gallen İsviçre kantonunda bulunan Oberriet'deki Jansen AG'nin genel merkezine ait yeni bir büyümeye damga vurmaktadır. GEZE'nin özel otomatik kapıları ve yenilikçi güvenlik teknolojisi, kampüsün modern hatlarına mükemmel şekilde uyum sağlamaktadır.

Otomatik kapılar, Jansen Kampüsünün görünümüne kusursuz şekilde uyum sağlamaktadır

Davide Macullo Architects tarafından tasarlanan ve 14 milyon İsviçre Frangına mal olan yeni bina, her biri yüksek katlı birbirine bağlanan dört üçgen yapıdan oluşmaktadır. GEZE, hem kampüsün girişinde hem de iç alan ve merdivenlerde, binanın, emniyet engelsiz geçiş kolaylığı ve tasarıma yönelik yüksek taleplerini yerine getiren en gelişmiş teknoloji ürünü otomatik kapıları uygulamıştır.

GEZE Slimdrive tahrik ünitesi sayesinde fonksiyonellik ve güvenlik

Zarif, yalnızca 7 cm yükseklikteki GEZE Slimdrive tahrik sistemlerine sahip düz çizgisel sürme kapı sistemleri, otomatik kapı dünyasının parlayan yıldızlarıdır. Slimdrive SL-FR RC2 versiyonu, mimari kapı mükemmelliğini maksimum fonksiyonellik ile bir araya getirmektedir:

  • güçlü ve son derece sessiz kapı motoru
  • Direnç sınıfı 2 uyarınca test edilen zorla girme emniyeti
  • Kurtarma ve kaçış yolunda artırılmış emniyet - bir yangın anında dahi güvenli açılma tarzı

Otomatik kapılar - tüm kapı boyutlarına yönelik evrensel tasarım

Merdiven boşluğundaki camlı yangından koruma kapıları.

Tehlike anında, merdiven boşluğuna açılan yangından koruma kapıları güvenli ve otomatik bir şekilde kapanmaktadır.

GEZE Powerdrive tahrik üniteleriyle donatılmış geniş düz çizgisel sürme kapılar, yeni binanın giriş alanını karakterize etmektedir. Güçlü tahrik sistemleri, sürme kapı kanatlarının yüksek ağırlığı ve geniş açılım menzillerini zarif ve kolay bir şekilde yönetmektedir - kesintisiz, kusursuz ve güvenli. Ekonomik ve zarif ECdrive tahrik üniteleri, 120 kg'ye varan kanat ağırlıklarıyla, binadaki daha küçük düz çizgisel sürme kapı sistemlerine yönelik olarak kesintisiz üstün geçiş kolaylığı sağlamaktadır.

Yangın önleyici tedbirler: çok amaçlı kapı sistemleri

GEZE, düz çizgisel sürme kapıların yanı sıra ayrıca Jansen Kampüsü için çeşitli otomatik kanatlı kapı sistemlerini sağlamıştır. Yüksek hareket frekansı ve ağır kapı kanatlarına sahip geniş kanatlı kapılar, güçlü TSA 160 NT kanatlı kapı motorlarıyla donatılmıştır. Kapı kanatlarını ful otomatik ve kolayca erişilebilir şekilde ve neredeyse tamamen sessizce açıp kapatmaktadır.

GEZE yangından koruma kapıları - güvenin adresi

Jansen Kampüsünün içerisinde, manuel çift kanatlı yangından koruma kapıları, kılavuz rayındaki iki taraflı değişken bir şekilde ayarlanabilen sabitleme mekanizmasına sahip TS 5000 E-ISM kapı hidrolikleri ile donatılmıştır. Bu, engelsiz erişilebilirlik ve yangın önleyici tedbirlerin zarif bir biçimde bir araya getirilmesini sağlamaktadır. Kapı kanatları, açık konumda engelsiz geçiş kolaylığı sağlamaktadır. Yangın anında, kılavuz rayındaki entegre duman dedektör bağlantı merkezi, otomatik olarak dumanı algılar, sabitleme fonksiyonunu geçersiz kılar ve otomatik olarak kapanması için kapıyı tetiklemektedir. Bir entegre sıralı kapatma mekanizması, kapı kanatlarının her bir açılma sonrasında tamamen kapatılarak, yangından koruma kapısı fonksiyonunun yerine getirilmesini sağlamaktadır. GEZE kapı hidroliklerinin kesintisiz yuvarlak tasarımı, aynı zamanda kampüs içerisindeki bir çok kapıda kullanılan TS 4000 serisi kapı hidroliklerinde uygulanmaya devam edilmiştir.

Jansen Kampüsündeki GEZE ürünleri

  • Slimdrive SL-FR RC2 tahrik ünitesi
  • TSA 160 NT kanatlı kapı motoru
  • GEZE TS 5000 E-ISM kapı hidroliği
  • GEZE TS 4000