Örnek çalışmalar

Çok sayıda fonksiyon ve lüks bir tasarım

Schloss Elmau Retreat - Luxury Suites & Spa, yalnızca tarihi atmosferi ile ünlü değildir. 2015 yılında Garmisch-Partenkirchen sınırları içerisindeki Krün'de bulunan beş yıldızlı Superior Otel'de düzenlenen G7 zirvesi, tamamen yenilenmiş kale otelinin uluslararası üne sahip olmasına katkıda bulunmuştur. GEZE, bu muhteşem yapıyı, en yüksek fonksiyonellik, tasarım ve konfor gereksinimlerini karşılayan en gelişmiş kapı sistemleri ile donatmıştır.

Schloss Elmau Retreat tarihi Schloss Elmau'yu geliştiriyor

2005 yılında bir yangının koruma altındaki Schloss Elmau'nun büyük bölümünü tahrip etmesinden sonra, kale sahibi Dietmar Müller-Elmau, kale otelini birçok lüks ekstra ile yeniden inşa etmeye karar verdi. Konser salonu gibi yeni özelliklerin varlığına rağmen konuklara yeterli konaklama imkanı sunmak amacıyla kalenin yeniden inşa edilmesine paralel olarak geniş alanlarda başka bir otel planlandı.

Schloss Elmau Retreat, 47 süiti ile birlikte artık ana kalenin bir parçası ve kendi içinde bir dünya. Münihli mimarlar Hilmer & Sattler'in tasarımı, lüksü en rafine sadeliğine kadar sunuyorlar. Büyük, modern, art deco mimarisi, dünyanın dört bir yanından seçkin malzemeler kullanılarak Asya ve Toskana'ya ait ustaca işlenmiş etkiler ile yaratıldı.

Sanat eseri olarak bir otel - birinci sınıf kapı sistemleri

Çift kanatlı camlı yarım daire sürme kapı, lüks otelin prestijli girişine şık bir şekilde entegre edilir. GEZE Slimdrive SCR tahrik üniteleri, kapı kanatlarını neredeyse tamamıyla sessiz şekilde hareket ettirmekte ve otel misafirlerini rahat ve etkin bir şekilde karşılamaktadır.

Bina cephesine şık şekilde entegre edilen bir kapı sistemi.

Christoph Sattler, mimar, Hilmer & Sattler und Albrecht, Münih

"Sofistike bina cephesi mimarisi ile Schloss Elmau Retreat giriş alanının atmosferi arasında bir bağlantı olarak dışarıya doğru inşa edilmiş büyük bir GEZE yarı sürme kapı sisteminde karar kıldık. Dört yuvarlak cam kanatlı kapı sistemi, ince çerçeveli alüminyum profiller ve ipek mat, mütevazi gri renkte tavan göbeği, bina cephesinin zarafetini vurguluyor." Christoph Sattler, mimar, Hilmer & Sattler und Albrecht, Münih

Optimum gün ışığı kullanımıyla geniş geçiş alanları

Claudia Dressel, mimar, DBLB Architekten + Ingenieure, Münih

"Tavan göbeğine entegre Slimdrive SCR serisinin 360 derece tahrik ünitesi teknolojisine sahip bu özel tasarım yapı, cam estetiğini modern otomatik kapılar için tüm gereksinimler ile bir araya getiriyor. Kısıtlı bina cephesi alt açıklığına rağmen, erişilebilir, 2,3 m genişliğindeki geçiş alanı oluşturulmuştur. 2,65 m'lik bir geçiş yüksekliği ve kenarda bulunan altı yuvarlak cam parça, mevcut gün ışığından en iyi şekilde yararlanarak parlak ve davetkar atmosfere katkıda bulunur," Claudia Dressel, mimar, DBLB Architekten + Ingenieure, Münih

Cam sürme kapılar: Otel mimarisiyle mükemmel uyum

GEZE'nin bir diğer otomatik kapı sistemi, otel lobisindeki bir rüzgar korumasının zarif tasarımını vurgular; iki dar çerçeveli lineer Slimdrive SL NT camlı sürme kapı sistemleri, muhteşem Wetterstein dağlarının manzarasına sahip terasa erişim sağlamaktadır.

Yalnızca 70 mm yüksekliğe sahip tahrik ünitelerinin sabit cam kaplama ahşap elemanlar üzerine takılması, GEZE'nin klasik tasarımlarının her mimariye ve her ortama entegre edilebileceğini göstermektedir. Otelin tüm alanlarında olduğu üzere, farklı malzemeler ve renkler bilinçli olarak bir araya getirilmiştir: bronz renkli, toz boyalı hafif metal profiller ve otomatik kapılar için tahrik ünitesi kasaları ahşap elemanlarla mükemmel bir uyum içerisindedir.

Yenilikçi otomatik kapılar sayesinde - kolaylık ve emniyet

Slimdrive tahrik teknolojisine sahip otomatik kapı sistemleri otelin zorlu operasyonunun tüm gereksinimlerini yerine getirmektedir:

  • Zarif hassasiyet ile açılma ve kapanma
  • Hareket sıklığına uyacak şekilde açık tutma sürelerinin otomatik olarak ayarlanması
  • Her iki kapı kanadı için tüm hareket parametrelerine yönelik ayrı ayar
  • DIN 18650 ve EN 16005 uyarınca tip onaylı ve tasdikli
  • En gelişmiş kontrol teknolojisi

GEZE kapı sistemlerine sahip acil çıkış ve kurtarma yolları

Camlı sürme kapılar, Slimdrive tahrik ünitesi sayesinde günlük otel operasyonlarında en uygun geçiş kolaylığı sağlamaktadır. Tehlike anında, acil çıkış ve acil kurtarma yolu kapıları ve bir yangın anında hava kaynağına yönelik girişler olarak görev yapmaktadırlar. Özel FR tahrik ünitesi çeşitliliği sayesinde, acil durum açma tuşu, bir elektrik kesintisi anında güvenli bir şekilde açılmalarını sağlamaktadırlar. Otel girişinin yarı sürme kapı sistemi, aynı zamanda dıştan içeriye doğru kapanmayı sağlayan bir acil çıkış kilidi ile donatılmıştır.

Hotel Schloss Elmau Retreat'teki GEZE ürünleri

  • GEZE Slimdrive SCR tahrik ünitesi
  • Slimdrive SL NT serisinden lineer camlı sürme kapılar