Örnek çalışmalar

ARCOTEL Camino: Tarihi cephelerin ardında yatan teknoloji harikası kapı sistemleri

Yeni dört yıldızlı ARCOTEL Camino otel, Stuttgart şehrinin geçmişinden bir kesiti hayata döndürmekte ve muhteşem bir kent konumunda otel mimarisine sıra dışı perspektifler kazandırmaktadır. GEZE, iyi düşünülmüş kapı sistemleri ve duman ve ısı tahliyesi çözümleriyle otel tasarım konseptine katkıda bulunmuştur.

ARCOTEL Camino: Olgular ve rakamlar

 • Otel inşaatı, 25 milyon Euro’luk bir yatırımın sonucudur
 • Personel ve ziyaretçiler için 11.500 m²'lik kullanılabilir alan mevcuttur
 • Otel, dört katta aşağıdaki tesisleri sunmaktadır:
 • 168 oda ve süit
 • Altı konferans salonu
 • Sağlık alanı
 • Restoran ve bar alanı

Fabrika lojmanından dört yıldızlı otele

Cam sürme kapılı otel girişine giden dış merdivenler. Fotoğraf: GEZE GmbH adına MM Fotowerbung

Geniş merdivenler, binanın cam sürme kapılarına açılmaktadır. © MM Fotowerbung / GEZE GmbH

ARCOTEL Camino, klasik bir binanın tarihi açıdan korunan özünü modern tasarım elemanlarıyla birleştiren bir otel kompleksidir. Viyanalı endüstriyel tasarımcı, sanatçı ve mimar Harald Schreiber'ın Prof. Christoph Mäckler Frankfurt şubesi mimarlarıyla yaptığı iş birliği sonucu ortaya çıkan bir fikirdir. 1890 yılına kadar giden koruma altındaki bina cephesiyle otel, tarihi mimari ile günümüzde Heilbronner Caddesi'ni şekillendiren modern görünüm arasında bir köprüdür.

19. yüzyılda bu "Posta Kasabası", Württembergische Postanesi ve demiryolu çalışanlarına ve çok sayıda kamu tesisine ev sahipliği yapmaktaydı. Alanın 2. Dünya Savaşında yok edilmeyen tek kısmı, eski hamam ve çamaşırhanenin cepheleri yeni otelin genel kompleksine entegre edilerek şehrin geçmişinin bir kısmı uzun vadeli muhafaza edildi. Aralarına modern bir yeni bina inşa edilen tarihi duvarlar otelin iki kanadını oluşturmaktadır

GEZE kapı sistemleri – otel tasarımına uygun

Cam sürme kapılı otel girişine giden dış merdivenler. Fotoğraf: GEZE GmbH

Tarihi bir bina cephesinde modern tasarım: GEZE şık kapı sistemleri.

Efsanevi Camino de Santiago kutsal yoluna atıfta bulunmak için eklenen sembolik "Camino" adı misafirler aydınlık ve modern lobiye girdiklerinde anlaşılıyor. Özel tasarım otelin çeşitli noktalarına Camino de Santiago ve Stuttgart'ın geçmişi hakkında iyi düşünülmüş ve ilginç bilgiler zarif bir biçimde eklenmiş.

ARCOTEL Camino, misafirlerin dinlenip rahatlayacakları bir yer ve buluşma noktası olarak tasarlanmış. Işık ve şeffaflık bu konseptte kilit role sahip bulunmakta. TS 5000 serisi kapı hidroliklerine sahip çelik borulu çerçeveli kapılar tek tip GEZE tasarım çizgileriyle binanın görünüşüne sorunsuz bir şekilde entegre olmakta.

TS 5000: Kendi kapanan kapılar için güvenlik

GEZE TS 5000 kapı hidrolikleri, her zaman veya yangın halinde kontrollü bir şekilde kapanması gereken kapı sistemleri için konfor ve güvenlik sağlamaktadır. Güç kaynağı, duman dedektörü ve elektrikli sabitleme sisteminin tamamı, kapı hidroliği üzerinden kompakt ve şık kılavuz ray içine kapı bileşenleri olarak entegre edilmiştir. GEZE TS 5000 serisi, çok çeşitli kapı sistemleri ve gerek kamusal gerek özel uygulamalardaki gereklilikler için kusursuz bir kapı hidroliği çözümleri yelpazesi sunmaktadır.

Akıllı: Acil çıkış yolu tasarımlı otomatik kapı sistemi

Sürme kapılar geçiş kolaylığı sağlamaktadır. Fotoğraf: GEZE GmbH adına MM Fotowerbung

Slimdrive SL sayesinde basit ve güvenli erişim.

Bina kompleksinin arkasındaki ana giriş, GEZE Slimdrive SL-FR kapı motorlu büyük bir otomatik düz çizgisel sürme kapı ile donatılmıştır. Yalnızca 7 cm'lik yüksekliğiyle güçlü tahrik sistemi üst kısımda koni oluşturan uzun pencere şeritlerine şık bir şekilde entegre olur ve ağır kapı kanatlarını kolay ve sessizce hareket ettirmektedir.

Slimdrive SL-FR türevi, kapı sistemindeki kapı motoru veya kontrolü gibi güvenlikle ilgili tüm bileşenler çift olduğundan acil çıkış ve kurtarma yollarında kullanım için özellikle uygundur. Acil bir durumda, elektrik kesilse bile kapı maksimum 30 kez daha otomatik olarak açılmaktadır. GEZE Slimdrive SL-FR DIN 18650 elbette tip testinden geçmiş ve onaylanmıştır.

Harika konfor seviyeleriyle yangından koruma, duman ve ısı tahliyesi

Otel misafirleri, odalarına asma bir cam yoldan geçerek gider ve bütün odaların kapıları GEZE TS 5000 kapı hidroliği ile donatılmıştır. Sıralı kumandaya sahip TS 5000 R ve TS 5000 R-ISM üstten montajlı kapı hidroliği sistemleri, misafirlerin konakladığı katlardaki tek veya çift kanatlı yangın ve duman geçirmez kapıları kontrol etmektedir. İki sistem de elektromekanik sabitleme mekanizmasıyla donatılmıştır ve entegre duman dedektörü bağlantı merkezine sahiptir. Yangın halinde duman dedektörü etkinleşir ve kapı otomatik olarak kapanır. Kapı, değişken ayar sayesinde herhangi bir açıda sabitlenebilir ve kapı kanadının tehlike halinde maksimum genişlikte açılabilmesi için pozisyonlar geçersiz kılınabilir.

Acil durum merdivenlerindeki pencereler GEZE'nin kapsamlı çözüm ürünlerini içeren duman ve ısı tahliyesi (SHE) sistemleri ile donatılmıştır. Bunlar, yangın halinde hızlı duman ve ısı tahliyesi temin eder ve günlük kullanımda etkin havalandırma sağlamaktadır.

GEZE özelleştirilmiş kapı ve güvenlik çözümleri

GEZE kapı çözümleri, özel yerel koşullara mükemmel uyan ve geçerli standartlara uygun geçiş kolaylığı, güvenlik ve fonksiyonellik temin etmektedir. Bunun sunduğu tüm tasarım ve teknik imkanlar, ARCOTEL Camino'yu tarihi ve modern mimarinin harika birleşimi haline getiren özelliklerden biridir.

Arcotel Camino, Stuttgart'taki GEZE ürünleri

 • TS 5000 serisinden çeşitli kapı hidrolikleri
 • GEZE Slimdrive SL-FR kapı motoru
 • Duman ve ısı tahliye sistemleri (DIT)
 • TS 5000 R ve TS 5000 R-ISM üstten montajlı kapı hidroliği sistemleri