Örnek çalışmalar

Minimalist zarafet: DC Tower 1'deki otomatik sürme kapılar

DC Tower 1, Avusturya'daki en yüksek binadır ve artık Donau City bölgesinin sembol yapısı halini almıştır. GEZE'nin otomatik Slimdrive sürme kapı sistemleri, kapı teknolojisi için seçilmiştir. Sade tasarımı ve alçak tahrik yükseklikleri bina mimarisi ile mükemmel uyum içerisindedir.

Mimariyle mükemmel uyum içerisindeki kapı sistemleri

Donau City, Viyana'nın yeni sembol yapısı: DC Tower 1. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Michael Nagl

Viyana'daki DC Tower 1 © Michael Nagl / GEZE GmbH

Fransız mimar Dominique Perrault tarafından tasarlanan, ışıltılı siyah bina cephesine ve Viyana silüetinin 150 m üstünde bulunan dalga biçimli yüzey kulelerine sahip şık, yalnız bir bina olan DC Kulesi 1, zarif görünümü, fark yaratan tasarımı ve üstün yapım kalitesi ile oldukça etkileyicidir.

Kapı sistemlerinin seçilmesinde ayrıca estetik standart ifade edilmiştir: orijinal tasarımıyla uygun olmak üzere, Dominique Perrault, tasarım partneri Gaëlle Lauriot-Prévost ve Viyanalı partner şirketi Hoffmann-Janz Architekten, tercihlerini GEZE Slimdrive serisine ait otomatik sürme kapı sistemlerinden yana kullanmışlardır.

Slimdrive SL sürme kapılar: Estetik fonksiyonellik

Sudaki dalgaları anımsatan bir yüzeye sahip üç katlı bir asma merdiven, giriş katındaki 5 yıldızlı tasarım oteli Meliá Vienna'nın resepsiyon alanı ile zemin kattaki Flow ve Ra'mien go restoranları ve birinci kattaki etkinlik ve konferans odalarını birbirine bağlamaktadır. Dikkat çekmeyen Slimdrive SL NT kapı motorlarına sahip dar çerçeveli otomatik sürme kapılar, mükemmel atmosferini vurgulamaktadır.

Slimdrive SL NT tahrik ünitelerine sahip 30'un üzerinde otomatik sürme kapı DC Tower 1'in çeşitli alanlarında kullanılmış ve genel görünüme katkı sağlamıştır.

DC Tower 1 için planlama ortakları Hoffmann-Janz Architekten

Otomatik sürme kapılara yönelik uyumlu kapı tasarımı

Kapı tasarımının devamlılığı aynı zamanda John Harris Fitness salonunun giriş alanında, 57 Restaurant & Lounge ile birlikte kulenin tepesinde bulunan özel konuk alanında ve çatı terasında bulunabilir; Slimdrive SL NT tahrik üniteleri, cam kapıları hassasiyet ve mükemmel bir kolaylıkla hareket ettirmektedir. Her ikisi de güçlü ve sessiz olan bu tahrik üniteleri yoğun şekilde kullanılan alanlar için kusursuzdur ve geçiş yapan insanların sıklığına uyum sağlamak üzere açık tutma süresinin ayarlanmasıyla esnek geçiş kolaylığı sunmaktadır. Kapı kanatlarının hareket parametreleri ayrı şekilde ayarlanabilir.

Ağ bağlantılı kapı teknolojisi ile artan bina emniyeti

En gelişmiş kontrol teknolojisi, Slimdrive SL NT tahrik sistemlerinin gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmemesini sağlamaktadır. Teknoloji, kapı fonksiyonlarının gözlemlenmesi ve geliştirilmesi, hatta bunların uzaktan bile yapılabilmesi için bina sistemine bir bağlantı kurulmasını sağlamaktadır. Alt katlardaki otomatik sürme kapılar, kaçış ve acil kurtarma yolu kapılarının yanı sıra bir yangın anında hava beslemesi girişi olarak özel Slimdrive FR tahrik ünitesi ile donatılmıştır.


Acil çıkış ve kurtarma yolları - tasarım ile emniyet iç içe

Mimari yapılar aynı zamanda yangın önleyici tedbirler ve kaçış yollarını güvence altına almak için GEZE'nin kapı teknolojisine güvenmektedir. TZ 300 serisinden 50 zarif kapı kontrol cihazı, tüm merdivenlerdeki kaçış ve acil kurtarma yolu kapılarını emniyete almak üzere kullanılmaktadır. Özel üretim havalandırma teknolojisi bir yangın anında güvenli duman ve ısı tahliyesi (DIT) sağlamaktadır. Merdiven kapıları K 600 katlanır kollu motorlar ile donatılmıştır. Bir yangın anında kapılar birbirinden uzağa doğru itilir, duman ve ısının çabuk ve etkili bir şekilde tahliye edilmesini sağlamak üzere ardına kadar açık tutulmaktadır.

DC Tower 1'deki GEZE ürünleri

  • Slimdrive SL NT tahrik üniteleri
  • Slimdrive FR tahrik üniteleri
  • TZ 300 kapı kontrol cihazı
  • K 600 katlanır kollu motor