Örnek çalışmalar

GEZE ActiveStop: Yeni kapı freni kendini uygulamada kanıtlıyor

Sessizce kapanan kapılar, erişilebilir kolaylık: Stuttgart yakınlarındaki Sindelfingen'de bulunan "BEHANDELBAR 3.0" fizik tedavi uygulama merkezi yeni GEZE ActiveStop kapı freninin avantajlarından faydalanıyor. Akıllı Soft Close sistemi, iç kanatlı kapıların kontrollü şekilde açılması ve kapanmasını sağlamaktadır.

Tedavi odalarına yönelik görünmez entegre kapı frenleme üniteleri

Soft-Close kapı hidroliğine sahip kapı kanadının yakın plan görünümü. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Jürgen Pollak

GEZE ActiveStop: kapı kanadına adeta görünmez şekilde entegre © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Çekmeceler ve sürme kapılardaki çekme amortisörleri, günlük yaşamı birçok açıdan daha kolay hale getirmektedir. GEZE artık bu kolaylığı iç kapılar için de sunmaktadır; yeni System ActiveStop kapı hidroliğiyle birlikte, kapılar neredeyse tamamen sessiz olarak kapanır ve bir gömme kilit olmaksızın kapalı kalmaktadır.

Fizik tedavi uygulama merkezinin genel müdürü Jule Kain, "Hastalar GEZE ActiveStop'u ilk defa çalışırken gördüklerinde şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar" diye konuştu. Kendisi, 2016 yılı Nisan ayının başında, Stuttgart Sindelfingen'de diğer alanların yanı sıra pelvik taban ve spor fizyoterapisi alanında uzmanlaşan bir uygulama merkezi şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

İç tesisatçısının tavsiyesi üzerine Jule Kain, dört tedavi odasının kapılarına yeni GEZE ActiveStop kapı frenlerini monte etmeyi seçti. Yalnızca 28 mm genişliğinde olan kapı freni, birkaç freze dişli tertibatı ile herhangi bir standart kapı kanadına neredeyse görünmez bir şekilde entegre edilebilir. Fizik tedavi uygulama merkezine yönelik fonksiyonellik ve yeni erişim kolaylığı kısa bir süre içinde oldukça fazla oranda takdir kazanmıştır.

"Çirkin görünümlü zemine monte kapı stoperlerini kullanmaktan kaçındığım için mutluyum ve birisi geçtiğinde yüksek sesle çarpan kapı, ActiveStop kapı freni sayesinde artık bir sorun olmaktan çıkmıştır."

Jule Kain, BEHANDELBAR 3.0 genel müdürü

Sık olarak kullanılan iç kapılara yönelik engelsiz erişilebilirlik

BEHANDELBAR 3.0 fizik tedavi uygulama merkezindeki oda kapıları. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Jürgen Pollak

Soft-close kapı hidroliği - tedavi uygulamalarını barındıran günlük yaşam içerisinde daha fazla kolaylık © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

Her uygulama merkezinde olduğu üzere BEHANDELBAR 3.0'da da hijyen hayati öneme sahiptir. "Bazen işimizde masaj yağı kullanırız. "Eskiden ara sıra dirseklerimizle kapı koluna basmak gibi garip süreçlerden geçmemiz gerekiyordu" diye ekliyor Jule Kain.

GEZE ActiveStop sayesinde bu artık geride kaldı: kapıyı ister hafifçe veya ister güçlü bir şekilde itin, sistem kapıyı 60 ila 140 derecede herhangi bir açıya ayrı olarak ayarlanabilen durdurma pozisyonuna kadar güvenli ve bağımsız bir şekilde açmaktadır. "Elbette elleriniz dolu ise bu sizin için oldukça büyük bir avantaj" şeklinde konuştu Jule Kain.

Tüm uygulama ekibi GEZE ActiveStop'un sunduğu avantajlara oldukça hızlı bir şekilde adapte oldu. Kapı frenlerinin artık etrafımdaki tüm kapılarda olmasını istiyorum!

Jule Kain, BEHANDELBAR 3.0 genel müdürü

Akıllı kapı frenleri duvarları, mobilyaları ve sinirlerinizi korumaktadır!

Tedavi odasına kapı açık şekilde erişim: Kapı frenleme üniteleri, kapıyı önceden belirlenmiş pozisyonda güvenli bir şekilde açık tutmaktadır. Fotoğraf: GEZE GmbH adına Jürgen Pollak

Kapı frenleme üniteleri, kapıyı önceden belirlenmiş pozisyonda güvenli bir şekilde açık tutmaktadır. © Jürgen Pollak / GEZE GmbH

GEZE ActiveStop'un avantajlarından yalnızca hastalar ve uygulama ekibi değil duvarlar ve ekipmanlar da faydalanmaktadır. GEZE ActiveStop, kapıyı tam zamanında frenler ve kapıyı istenen pozisyonda güvenli bir şekilde açık tutmaktadır. Bu ayrıca kapının çevresinde bulunan duvar ve mobilyaların hasar görmesini engelleyerek, kapı stoperine ihtiyaç duyulmamasını sağlamaktadır. Aktif süspansiyon sayesinde kapı yaklaşık 25 dereceden yavaşça ve sessizce kapanarak gürültülü kapanmaların yanı sıra kapının hasar görmesini ve yaralanmaları da engellemektedir. İç kapı, yeni GEZE çözümü ile kolay bir şekilde açılır ve ayrıca güvenli bir şekilde kapanır. Tüm bunlar bir kapı dili olmadan gerçekleşir. Jule Kain'e göre hastaların daima "inanılmaz!" şeklinde tepki vermesine neden olan bir unsur ise kapıların 25 ila 60 derecelik bir açıda "serbest harekete" sahip olmasıdır.

GEZE ActiveStop - bir bakışta tüm avantajlar

  • Kapı frenleme ünitesi: Kapı, önceden ayarlanmış pozisyonda güvenli bir şekilde tutulmaktadır
  • Soft Close teknolojisi: Kapı yaklaşık 25 dereceden yavaş ve sessiz bir şekilde kapanmaktadır
  • Kapı dili yok: Kapı itilerek açılabilir ve sadece hafif bir dokunuş ile çekilebilir
  • Gelişmiş kullanıcı kolaylığı: Gürültülü kapı çarpmalarına son
  • Yenilikçi tasarım: Kapı kanadına hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilir

GEZE ActiveStop hakkında daha fazla bilgi