Örnek çalışmalar

GEZE kapı sistemleri, Ethianum'daki yenilikçi klinik konseptini destekler

Ethianum Heidelberg koruma, plastik cerrahi ve tıbbi araştırmayı tüm iş kollarına yönelik yaklaşım ile bir arada toplamaktadır. En gelişmiş kapı sistemleriyle GEZE, klinikteki en yüksek standart fonksiyonellik, engelsiz erişilebilirlik, yangın önleyici tedbirler ve tasarımın sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Giriş kapıları ve acil çıkış kapıları bir arada: GEZE

Ethianum giriş alanı: GEZE Slimdrive SL NT ile kaçış ve kurtarma yolundaki düz çizgisel sürme kapılar

Heidelberg Ethianum'daki GEZE'nin yenilikçi kapı sistemleri

Seçkin yeni klinik binası, neredeyse üç yıl süren inşaat sürecinin ardından 2010 yılında açıldı. Bünyesinde 27 adet hasta odası ve süiti bulunmakta. Açık dairesel fuayenin merkezi, ısı yalıtım camından yapılan ince kasalı otomatik düz çizgisel sürme kapıların hakim olduğu şeffaf bir rüzgar koruması oluşturmaktadır.

Yalnızca 7 mm yükseklikteki güçlü Slimdrive tasarımlı tahrik sistemi, yüksek trafik akışında dahi büyük kanatları hafif ve tedbirli bir şekilde hareket ettirmektedir. Bir elektrik kesintisi anında dahi güvenli bir şekilde açılan Slimdrive SL NT serisine ait özel FR tahrik ünitesi çeşidi sayesinde, kapı sistemleri aynı zamanda tehlike anında kaçış ve kurtarma yolu kapıları olarak görev görür ve ayrıca kontrollü duman ve ısı tahliyesine yardımcı olmaktadır.

GEZE Boxer kapı hidrolikleriyle erişilebilir kullanıcı kolaylığı

Hasta odalarının kapıları, kapı kanadına tamamen entegre edilen GEZE Boxer serisinden entegre kapı kapatma sistemleri ile donatılmıştır. Yalnızca kapı açık olduğunda görünür olan zarif serbest salınımlı kapı hidrolikleri, kapıların nazik ve güvenli bir şekilde kapatılmasını sağlamaktadır. En gelişmiş fonksiyonelliği ve akıllı tasarımı, Ethianum'un özel atmosferine güvenli bir şekilde uyum sağlamaktadır ve hastalar ve çalışanlar için en uygun kullanıcı kolaylığını sunmaktadır.

GEZE Boxer EFS ürün çeşidi, Koruyucu Sağlık Hizmetleri alanının giriş kapısındaki bir erişim kontrol sistemine bağlanmaktadır. Kapının yayın kuvvetine doğru açılması, kapı sisteminin "serbest salınım" fonksiyonunu etkinleştirirken, açılıp kapanma sırasında direnç olmaksızın erişilebilir harekete imkan sağlamaktadır. Bir yangın anında kapı, bir yangın bölümü kapısı olarak güvenli şekilde kapanmaktadır.

İhtiyaç olduğunda emniyet ve fonksiyonellik

Ayakta Hasta Cerrahi Alanı Girişi: Yangın ve duman koruma tasarımında çift kanatlı otomatik cam kanatlı kapı

Ayakta Hasta Cerrahi Alanı Girişi

Kolaylık ve erişilebilirlik, Ayakta Hasta Cerrahi alanında yataklar taşınırken özellikle önem teşkil etmektedir. TSA kanatlı kapı motorlarıyla, yangın ve duman koruma tasarımındaki çift kanatlı cam kapı sistemi, yaklaşıldığında bir hareket sensörü aracılığıyla otomatik olarak açılmaktadır. Süre açısından önem arz eden durumlarda bu, kapının çalışanlar ona ulaşmadan önce halihazırda açık olacağı anlamına gelmektedir.

Kapı sistemi ayrıca hareket sensörüne alternatif olarak bir büyük buton ile etkinleştirilebilir. Özel açık tutma süreleri veya daha uzun açık tutma süreleri her iki kapı kanadı için de ayarlanabilir. Entegre sensörler, pivot alanında herhangi birinin bulunması halinde kapının açık kalmasını sağlamaktadır. TSA serisi yangın emniyeti ürün çeşidinin entegre sıralı kapatma mekanizması, kapının yeniden bir yangın bölümü kapısı olarak görev yapması amacıyla kaçan insanların bunlardan geçiş yapması örneğinde olduğu üzere her iki kapı kanadının kesintiye uğramaksızın yeniden kapatılmasını sağlamaktadır.

Erişim kontrollü çok amaçlı kapı sistemleri

Kliniğin bir çok alanının görünüşte birbiriyle çelişen gereksinimleri vardır: kapılar çalışanlar, hastalar ve ziyaretçiler için engelsiz rahat erişim sağlamalı, aynı zamanda tehlike anında acil çıkış kapıları ve/veya yangından koruma kapıları gibi görev görmelidir. Erişim kontrolleri ayrıca yalnızca yetkili kişilere erişim sağlamak üzere kliniğin belirli alanlarındaki kapı sistemlerine yönelik olarak gereklidir. GEZE, bu zorluğa bir Slimdrive EMD-F kanatlı kapı tahrik sistemi, bir merkezi acil çıkış kapısı kontrol birimi ve bir çok bölümlü ağ bağlantılı erişim kontrol sistemini içeren kombine bir çözüm ile karşılık vermiştir.

Yer altı araba park alanının girişindeki esnek erişim kolaylığı

Yer altı otopark alanını kliniğe bağlayan dış kapı, bir servo fonksiyonu sayesinde minimum çaba ile manuel açma sağlayan "70 mm görünümlü" Slimdrive EMD-F tahrik ünitesine sahip şık bir otomatik kanatlı kapıdır. Gerekli olduğunda kapı ayrıca hareket sensörü veya bir basma butonu aracılığıyla otomatik olarak açılmaktadır. Kapı, akıllı TZ 320 kapı kontrol cihazına sahip entegre GEZE SecuLogic acil çıkış kapısı kontrol birimi sayesinde, kliniğin yer altı araba park alanından bir acil çıkış kapısı olarak görev yapmaktadır. Kilitli olduğunda dahi, kapı sistemi, acil durum butonu aracılığıyla herkes için kaçış yolunu açarken aynı zamanda bir alarmı tetiklemektedir.

Ağ bağlantılı bir erişim kontrol sistemi, acil çıkış ve kurtarma yollarını açık tutmaktadır

Yer altı otopark alanının dış kapısı, ağ bağlantılı bir erişim kontrol sisteminin bağlanmasıyla, bu pratik "üç-yollu çözümde" bir "sistem kapısı" halini almaktadır. Tehlike anında, acil çıkış kapısı içerisindeki gözetlenen kapı sistemleri ayrıca araba park alanı erişim kontrol denetim birimi aracılığıyla geçici olarak kontrol edilebilir. Erişim kontrol denetim birimi aracılığıyla kapı-kasa aralığı erişimi sağlandığında, kimlik kartına sahip yetkili kişiler, daha güvenli bir alana ulaşmak için gözetlenen klinik alanlarından geçici olarak geçiş yapabilir.

Kompleks taleplere yönelik özel hizmet paketleri

"Hastalar huzur ve konfor istemektedir. Verimli süreçler ve birinci sınıf fonksiyonellik klinik çalışanları ve klinik işletmecisi için bir önceliktir. Tesis yönetimi özellikle güvenilir sistemleri gerektirir. Kompleks gereksinimlerimiz, güvenlik hususlarını ve standartlar ve yönetmelikler ile uyumluluğu içerir" diyor Ethianum tesis yönetimi müdürü Ralf Brenneisen. Ralf Brenneisen sözlerine şunları ekliyor: "Hem şimdi hem de gelecekte özel hizmetler için profesyonel bir hizmet ortağı olarak GEZE'nin desteğinin bizimle olduğunu bilmek güzel."

GEZE, Ethianum binasına yönelik tüm planlama ve tasarım aşamalarında bize uzman olarak tavsiyelerde bulunmuş ve yalnızca fonksiyona değil aynı zamanda estetiğe ilişkin her duruma yönelik kusursuz çözümler sunmuştur.

Ethianum tesis yönetimi müdürü Ralf Brenneisen

Kusursuz ağ bağlantısı - akıllı kumanda edilen erişim kontrolleri

Hem klinik çalışanlar hem de hastalar, Ethianum'da onlara kişisel erişim ve kullanıcı hakları sağlayan ve tüm kişisel verileri toplayan bir bireysel geçiş kullanmaktadır. Verimlilik üzerindeki bu odak ayrıca GEZE'nin esnek erişim kontrol sisteminde yansıtılmaktadır. Web tabanlı GCMU 524 çevrimiçi erişim kontrol denetim birimleri, yaklaşık 100 okuyucu ile bir sistem çözümünde bir araya getirilebilir. Yeni veya daha önceki ağ bağlantılı olmayan klinik kapı sistemleri, ağ bağlantılı erişim kontrol sistemine istendiği zaman hiçbir problem teşkil etmeksizin bağlanabilmektedir.

Ethianum'daki GEZE ürünleri

  • Slimdrive SL NT serisinden FR tahrik ünitesi versiyonları
  • GEZE Boxer serisi entegre kapı kapatma sistemleri
  • GEZE Boxer EFS ürün çeşidi
  • Slimdrive EMD-F kanatlı kapı tahrik sistemi
  • GEZE SecuLogic acil çıkış kapısı kontrol birimi sistemi
  • TZ 320 kapı kontrol cihazı
  • GCMU 524 çevrimiçi erişim kontrol denetim birimi