Örnek çalışmalar

GEZE otomatik kapılar, genç hastalara kendilerini iyi hissettiren bir atmosferi destekler

GEZE aynı zamanda Birleşik Krallık sınırları içinde lider bir kapı, pencere ve güvenlik teknolojisi sağlayıcısıdır. GEZE UK Ltd, John Radcliffe Çocuk Hastanesinde genç hastalar için klinik fonksiyonelliği konforlu bir atmosfer ile ustaca birleştirerek en gelişmiş kapı çözümlerini uygulamıştır.

Görünmez verimlilik: Slimdrive SL sürme kapı sistemleri

Çocuk kliniği girişindeki camlı sürme kapı sistemleri.

70 mm entegre tasarımlı Slimdrive SL tahrik ünitelerine sahip otomatik cam sürme kapı sistemi.

John-Radcliffe Çocuk Hastanesi, Parry Bowen mimarları tarafından tasarlanmış ve en gelişmiş hastane mimarisi standartlarına uygun olarak inşa edilmiştir. Ana girişte gerçekten göz alıcı olan ürün, yalnızca 70 mm yapım yüksekliği sayesinde neredeyse görünmez şekilde çalışan güçlü bir GEZE Slimdrive SL tahrik sistemine sahip çift kanatlı otomatik sürme kapıdır. Slimdrive SL kapı motoru otomatik tahrik ünitesi, modern klinik bina cephesine göze çarpmadan ve şık bir şekilde uyum sağlamakta ve her daim yoğun olan çocuk hastanesinde her gün yaşanan binlerce hareket döngüsünü sessiz ve verimli bir şekilde yönetmektedir.

John Radcliffe Hastanesinin Proje Yöneticisi Vickie Holcroft, "Giriş alanımızın tasarımından oldukça memnunuz. Tam olarak modern bir çocuk hastanesinden beklenen türde bir atmosfere sahip. Yüksek kaliteli işçilik, hastalara ve klinik personele yönelik konforlu ve davetkar bir ortama önemli bir katkı sağlıyor" diye konuştu.

Otomatik kanatlı kapılar: klinik alanın tamamında kolaylık

GEZE TSA tahrik ünitesi serisinden kanatlı kapı sistemleri, fonksiyonellik ve geçiş kolaylığının önem arz ettiği klinik kompleksin tüm alanlarında kullanılmaktadır. Otomatik TSA 160 kapı motoru, aşırı yoğunluğun yaşandığı alanlarda dahi otomatik kapıların hafif ve güvenli bir şekilde açılıp kapanmasını sağlamaktadır. TS 4000 üstten montajlı kapı hidroliği, manuel açma yoluyla kanatlı kapılarda esnek geçiş kolaylığı sağlamaktadır. Kapı hidroliklerinin kapatma kuvveti ayrı olarak ayarlanabilir ve her bir klinik alanın ihtiyaçlarını karşılamak üzere mükemmel şekilde uyarlanabilir. Kapı kanatlarının, örn. çocuklar ve güçsüz yaşlılara yönelik olmak üzere minimum çaba ile açılmasını sağlamaktadır. TSA tahrik üniteleri, klinik personel için yatakların ve/veya hastaların taşınmasını daha kolay hale getirmektedir.

John Radcliffe Çocuk Hastanesinin özenli mimarisi, yüksek streslere dayanabilen, bununla birlikte estetik şekilde bina tasarımına entegre edilebilen güvenli ve dayanıklı ürünler talep etmektedir. Slimdrive SL, bu taleplere yönelik mükemmel bir çözümdür. TSA ürün serisinden kapı kapı sistemleri ayrıca hastanelerde de vazgeçilmez bir üründür. Oldukça az çaba gerektiren basit erişim, klinik binası boyunca hayat kurtarabilecek bir ön koşul olan hızlı ilerlemenin elde edilmesini sağlamaktadır.

GEZE UK Ltd.'de satış ve pazarlama müdürü görevindeki Jules Quested-Williams

Denetim altındaki klinik alanlar için erişim kontrolü

Hassas klinik alanlara yönelik erişim kontrolünü korumak amacıyla, ameliyathanelere ve yoğun bakım servislerine açılan kanatlı kapılar ayrıca elektromanyetik kilit sistemine sahip bir TSA tahrik ünitesi ile donatılmıştır. Bu, belirtilen bu alanlara yalnızca yetkili kişilerin girmesini sağlamaktadır.

John Radcliffe Çocuk Hastanesindeki GEZE ürünleri

  • TSA 160 otomatik kapı motoru
  • TS 4000 üstten montajlı kapı hidroliği