Sorumluluk

GEZE tüm dünyadan ihtiyaç sahibi çocukların mentorluğunu üstleniyor

GEZE, 150. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle 2013 yılında tüm dünyadan 150 çocuğun mentorluğunu üstlendi ve sonraki her yıl için bir tane daha üstlenecek. Şirket, “Plan International” çocuk yardım kuruluşuyla işbirliği yaparak çocukların, gençlerin ve ailelerinin yaşam koşullarını iyileştirmeye katkıda bulunmak istiyor.

Plan International tüm dünyada 50’den fazla ülkeye yardım ediyor

Plan Deutschland yaklaşık 380.000 çocuğun mentorluğuyla ilgileniyor.

Plan Deutschland yaklaşık 380.000 çocuğun mentorluğuyla ilgileniyor. © Plan International

Plan International en eski çocuk yardım kuruluşlarından biri olarak, dinden ve dünya görüşünden bağımsız olarak Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki 50’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Plan International geliştirme işbirliğinde özellikle mentorluklar ve bireysel bağışlar, firma işbirlikleri ve kamu kaynakları aracılığıyla sürdürülebilir ve çocuk odaklı kendi kendine yardım projelerini destekliyor-.

Kız çocukları, erkek çocuklarıyla eşit fırsatlara sahip olmaları için özellikle destekleniyor. Plan International Almanya yaklaşık 380.000 çocuğun metorluğuyla ilgileniyor.

Plan International_Maria Thundu 2.jpg

Plan International 2003’ten beri, erkek çocuklarla aynı fırsatlara sahip olmaları için kararlılıkla kız çocuklarının ihtiyaçlarına yönelik çaba gösteriyor. © Plan International

Kız çocuklarının özel desteğe ihtiyacı var

Plan International, çocukların ve gençlerin, ailelerinin ve toplumlarının yaşam koşullarının kalıcı olarak iyileştirilebilmesi için özellikle eğitim, sağlıklı büyüme, siyasi katılım, gençlerin ekonomik olarak güçlendirilmesi, cinsel sağlık ve üreme sağlığı ve haklarının yanı sıra çocukların şiddetten korunması konularına yoğunlaşıyor.

Plan International 2003’ten beri, erkek çocuklarla aynı fırsatlara sahip olmaları için kararlılıkla kız çocuklarının ihtiyaçlarına yönelik çaba gösteriyor. Plan International’in girişimi üzerine Birleşmiş Milletler 11 Ekim tarihini Dünya Kız Çocukları Günü olarak ilan etti. Plan International her yıl Dünya Kız Çocukları Gününde kız çocuklarının ihtiyaçlarına ve karşılaştıkları engellere dikkat çekiyor.

Plan International hakkında ayrıntılı bilgi