GEZE INSIGHTS

#GEZEhack - GEZE Slimchain tahriki ile özel bir şaheser

GEZE’nin sunduğu otomatik pencere ve kapı tahrikleri yalnızca otel ve hastanelerdeki büyük çaplı projelerde değil, özel çözümlerde de kendini gösterir. Jonas Wessler’ın bu “şaheseri” ürünlerimizin DIY projelerinde çok yönlü kullanılabileceğini göstermektedir.

Ustalık: Ses sitemi ve teknik vurgulara sahip konsol

Jonas Wessler usta bir marangoz olarak eğitim vermektedir. Şaheser, eğitiminin önemli bir parçasıdır. Müzik ve teknoloji aşığı Jonas Wessler ne yapacağını hemen anladı: Şaheseri müziği içermeli ve yenilikçi bir teknik sürprize sahip olmalıydı.

  • Hedef: Entegre müzik sistemine sahip kendinin tasarladığı bir konsol.
  • Akıllıca olan şey: Ses sisteminin bir cep telefonundan uzaktan denetim ile gerektiği kadar uzatılabilmesi.
  • Zorluk: Ses sistemi ve kaldırma tahrikinin etkileyici bir ince tasarım ve akıllı bir kullanıcı kolaylığı sağlaması gerektiği.
  • Çözüm: Slimchain zincirli tahriki ve Somfy Smart Home uygulaması ile birlikte Bose Soundbar 300.

İlk tasarıdan tüm teknik çözüme kadar bir hedefin peşinde

Konsol - ses sistemi iç kısımda hemen hemen hiç görünmez.

© Jonas Weßler / Weßler GmbH

Slimchain zincirli tahrik sayesinde ses sistemi konsoldan çıkarılabilir.

© Jonas Weßler / Weßler GmbH

Jonas Wessler, kendisinin tasarladığı konsola entegre ettiği bu hareket edebilir elektrikli müzik sisteminin nasıl meydana geldiğini açıklıyor.

“Konsolumun ilk tasarıları hazır olduğunda Bose Soundbar 300’ü satın aldım, çünkü ince tasarımı tüm konseptime çok iyi uyum sağlıyordu. Minimum düzeyde bir alan gerektiği için küçük ve göze çarpmayan bir motor bulmam gerekiyordu.”

İnce tasarımlı ve sessiz çalışan bir tahrik motoru bulmak zordu. Jonas Wessler’in uzman bilgi birikimi burada kendini gösterdi:

“Almanya genelinde satılmak üzere ön kapı üretimi yapan ve bölgesel bir kereste deposu işleten aile işletmesinin üçüncü kuşağı olarak birkaç profesyonel ürüne oldukça aşinayım. Bu benim için bir avantajdı: Normalde pencereyi açmak için tasarlanmış GEZE Slimchain zincirli tahriki satın aldım ve küçük tasarımından dolayı bunu müzik konsoluma takmak oldukça kolay oldu. Birkaç deneme ve tasarlamadan sonra ses sistemini bu tahriki kullanarak elektrikle hareket ettirebiliyordum, tam hayal ettiğim gibiydi.”

Akıllı GEZE Slimchain pencere tahrikini kullanma fikri DIY projesi için başka bir avantaj da sağladı:

Daha sonra ses sisteminin cep telefonu ile geri çekilebilmesi ve uzatılabilmesi için motoru nasıl kontrol edeceğimi düşündüm. Bunun için Somfy Smart Home kontrolü seçtim. Bu, Somfy uygulamasını kullanmamı sağladı ve normalde kepenklerin kontrolü için tasarlanan bu uygulama ile artık GEZE Slimchain tahrikini kontrol edebiliyordum.

Jonas Weßler

Sonuç etkileyici: Kapatıldığı zaman ses sistemi görünmüyor, GEZE tahriki ve Somfy uygulaması ile uzatıldığında harika bir vurgu oluyor.

“Bugün bile bu çözümü son derece etkili buluyorum, çünkü artık istediğim müziği çalmadan önce ses sistemini konsoldan uzatmak için cep telefonumu kullanabiliyor ve ardından Bluetooth ile ses sistemine bağlanabiliyorum.”

Akıllı kullanıcı kolaylığı ile etkileyici bir çözüm

Bu akıllı çözüm yalnızca Jonas Wessler’ı ve eğitmenlerini etkilemekle kalmamıştır: 10 Kasım 2018’de “sesli konsolunu”, Koblenz “Nacht der Technik - Tekniğin gecesi -” teknoloji fuarında geniş bir kitleye sunma fırsatını yakalamıştır. Ticaret fuarı ziyaretçisi ve Federal Bakan Julia Klöckner de bu çözümü sevmiştir.

Öyleyse şu soruyu sormak istiyoruz: DIY projeleri için yenilikçi bir şekilde GEZE sistemlerini kullanan daha fazla GEZE müşterisi var mı? Bu kişi sizseniz veya böyle birini tanıyorsanız lütfen bize yazın! #GEZEhacks deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz!

GEZE’den bireysel çözümler

Belirli bir proje için yenilikçi bir çözüm arayışında mısınız? Uzmanlarımızın size tavsiyede bulunmalarına izin verin: Projeniz için özel bir çözüm bulabiliriz. Örneğin, otomatik GEZE kanatlı kapıları otellerde kolaylık sunmanın yanı sıra odun sobalarında da kullanılarak daha fazla odun eklemeyi çok kolay hale getirir. İyi fikir, değil mi? GEZE’nin özel kanatlı kapı çözümü hakkında daha fazla bilgi edinin.

GEZE’nin özel kanatlı kapı çözümü hakkında daha fazla bilgi edininiz