Almanya'daki en modern ALDI şubesi için otomatik sürme kapı sistemi ECdrive T2

Bavyera'daki Mühldorf am Inn'de yeni ALDI şubesi gerçekten göz alıcıdır. Ahşap çerçeveli yapısı ve basit ancak üstün görünümüyle süpermarket, etrafındaki alışveriş merkezlerinin bulunduğu açık alanın yapısal tekdüzeliği arasında estetik bir ünlem işaretidir. GEZE ECdrive T2 sürme kapı sistemini ekleyerek ALDI SÜD'ün yeni mimari konseptine katkıda bulunmuş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

İddialı mimari için en yeni kapı teknolojisi

Müşteriler yeni şubeye yaklaştıklarında giriş alanının büyük cam cephesi hemen büyülemektedir. Şeffaf bina cephesi bol miktarda doğal ışığın 1.200 m2'lik mağazaya aktarılmasını sağlayıp mağazaya davetkar bir görünüm kazandırmaktadır. ALDI SÜD'teki irtibat kişilerimiz için bu modern mimari mücevheri teknik olarak güvenilir ve görsel olarak çekici sürgü elemanlarıyla donatmak önemliydi. ECdrive T2 sürme kapı sistemimizin iki kanatlı versiyonu herkes tarafından iyi karşılandı.

Yeni GEZE ECdrive T2, termik açıdan izoleli profil sayesinde sadece sürdürülebilirlik değil aynı zamanda kapı kurulumunda tasarım, esneklik ve uzmanlık bakımından da müşterilerimizin beklentilerini tamamıyla karşılamaktadır.

Josef Viehbeck, GEZE Bölge Müdürü

Profillerin termik izolasyonu ve ECdrive T2'nin başka işlevleri ikna edicidir

ECdrive T2'nin ikili düzeni mağazaya konforlu, engelsiz ve temassız giriş temin etmektedir.

GEZE ECdrive T2 ile engelsiz giriş © Robert Sprang / GEZE GmbH

Sorumlu mimara danışıldıktan sonra güçlü ve dayanıklı sürme kapı sistemimizin ALDI SÜD'ün gereksinimlerine ideal şekilde uygun olduğu, çünkü sistemin yüksek müşteri sayısıyla baş edebileceği çok geçmeden netleşti. Çok sayıda zekice ayrıntıya sahip, iyi düşünülerek yapılmış geliştirme büyüledi. Örneğin kapı, önceden delinmiş ray profilleri ve oluklar sayesinde etkili şekilde takılabildi. Yağmur suyunun kontrollü drenajı için kesintisiz zemin kılavuzu ile bakım masraflarını azaltan, kendi kendini temizleyen makaralı taşıyıcı bir başka avantajdı. Sonuç olarak, GCprofile Therm, müşterinin sürdürülebilirlik çabalarını destekler çünkü termik yalıtımlı profil sistemi mükemmel enerji verimliliği temin eder.

İnce, şık tasarımlı sürme kapı

Giriş alanının geniş cam cephesine mükemmel şekilde uyum sağlar; ECdrive T2.

Görsel olarak da dikkat çekici; ECdrive T2 sürme kapı sistemi. © Robert Sprang / GEZE GmbH

"Ancak ECdrive T2 sadece işleme kalitesi ve fonksiyon çeşitliliğiyle öne çıkmıyor. Özellikle mimarlar için takılı ürünlerin görseli önemli bir rol oynar. Bu nedenle, 100 mm’lik kapak yüksekliğine sahip sürme kapı sisteminin tasarımı özellikle ince ve şıktır. Ayrıca kapının hassas çerçevelenmiş profilleri sağlamlıkları sayesinde tüm ağırlıkları karşılar.
Ayrıca kapının hassas çerçeveli profilleri, sağlamlıklarına rağmen her ağırlığı karşılar Tasarım için de hareket özgürlüğü sağlanmıştır: Bu sayede motor uzunluğunu belirtilen yer ihtiyacına uyarlamak ve 2.100 mm’ye kısaltmak da mümkün oldu."

ECdrive T2 videosunu izle

Kurulumdan önce, hareketli kanadın imalatıyla ilgili olarak bir atölye çalışması düzenledik; bu çalışma, ALDI şubesinin özelleştirilmiş kapı kurulumunu büyük ölçüde kolaylaştırdı. Ayrıca planlama süreci ile motor uzunluğundaki kısalmanın artık bizim için sorun teşkil etmediğini ifade etti.

Fritz Grassl, Fritz Grassl Metallbau'nun sahibi

Tüm proje boyunca bütüncül hizmet

İlk adım, mükemmel çözümü bulmak ve optimum yapılandırmayı bir araya getirmek üzere ALDI SÜD ile birlikte çalışmaktı. En önemli ödevlerimizden biri, gerekli profil sistemlerinin seçilmesinde müşteriye bilgi vermekti. Sonraki adımda imalatçıya destek verdik. Fritz Grassl Metallbau ile ortak bir atölye çalışmasında, sürme kapı sisteminin kurulumu için özelleştirilmiş bir konsept geliştirdik. GEZE kiti için sertifikalı kurulum mühendisleri olarak görev alan çalışanlar, tahrik ünitesini bağımsız şekilde toplayıp tahrik uzunluğunu ayarlayarak ayrıntılı planlama görevlerinin üstesinden gelebildiler. Doğal olarak, danışmanlarımız bu görevlerde yer alan herkese yardım etmek üzere hep hazır bulundu.

GEZE, ürünün tüm yaşam döngüsünde güvenilir bir iş ortağıdır

ECdrive T2'nin ürün kalitesi ve mükemmel koşulları ALDI SÜD için elbette önemliydi. Fakat daha da önemlisi, projenin, ortalamanın üstünde bir hizmet paketi sunmaya yönelik tutumumuzu doğrulamış olmasıdır. Müşterimizi ve kurulumdan sorumlu şirketi tam memnun etmekten mutluyuz ve bununla gurur duyuyoruz. Amacımız budur. Kurulumda ve bakımda olduğu kadar planlama aşamasında da destek sunuyoruz. Kısaca: Bir ürünün tüm kullanım ömrü süresince müşterilerimiz için güvenilir bir iş ortağıyız. GEZE ECdrive T2 otomatik sürme kapı sistemine ek olarak, Mühldorf am Inn'deki yeni ALDI SÜD'ü GEZE TS 5000 kapı hidroliğinin çeşitli versiyonlarıyla donattık. Bu, müşterimizin bize duyduğu güvenin güzel bir işaretidir.