GEZE INSIGHTS

Dijital stantta iki dünya ilkiyle GEZE

GEZE'de Teknoloji Genel Müdürü Gerald Haas bu alışılmadık zamanlarda bile ileriye güvenle bakıyor. GEZE'nin yeni ürünlerini, kendi beklentilerini, piyasa beklentilerini ve nelerden gurur duyduğunu anlatıyor.

Gerald Bey, "fiziksel mesafe" döneminde piyasayla ve paydaşlarla temas kurmak zor, geliştirmenin başındaki kişi olarak bu durumu nasıl ele alıyorsunuz?

Öncelikle şu anda müşterilerimiz ve müşteri adaylarımızla doğrudan temas halinde olmadığımız bir pozisyonda bulunmamız elbette çok üzücü. Bununla birlikte, küresel bir şirketiz; bu nedenle, olası diğer tüm kanallardan çalışanlarımızla, müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla yakın temas içinde olmaya alışığız. İster çevrimiçi eğitim oturumları veya sanal toplantılar isterse tabii ki geleneksel telefon üzerinden olsun. Bu yollarla geliştirme ve piyasa trendlerini ele alabiliyor, müşterilerimizin taleplerini öğrenebiliyor ve ürünlerimiz hakkında açık geri bildirim alabiliyoruz. Bundan başka, ürünlerimizin çoğu durumun gereklerini karşılıyor; engelsiz erişilebilirlik veya hijyen alanlarındaki çözümlerimizi düşünün. Basitçe: Otomatik açılan bir kapıya dokunmak zorunda değilim. Bu özellikle şu anda çekici bir özellik. Son olarak, web sitemiz gibi çevrimiçi kanalların önemi artıyor, yeni ürünlerimizi ve çözümlerimizi sunmak için dijital stant gibi iletişimin yeni biçimlerini de kullanıyoruz.

Dijital sergiyi ziyaret edin

Yeni ürünler ve çözümler konusunda dijital standın ziyaretçileri ne beklemeliler?

GEZE F 1200+ ve GEZE NatVent ile pencere teknolojisi ve otomasyonu alanında GEZE'nin konumunu daha da güçlendirme fırsatını elde ediyoruz. F 1200+ ürünümüz çok büyük ve ağır çift açılımlı pencereleri yine de elle kullanılabilecek şekilde otomatikleştirmektedir. Şu anda, bu büyüklükte bir pencere otomatikleştirilmişse elle kullanılamamaktadır. F 1200+ iki çalışma moduna sahiptir: pencere otomatik olarak pivot açılım konumuna getirilebilir fakat normal döner açılımlı pencere gibi kullanabilecek bir manuel ayar düzeni de bulunmaktadır. Bu nedenle kullanıcı neredeyse hiç gecikme olmadan iki mod arasında geçiş yapabilir, piyasada bunun benzeri bulunmamaktadır!

F 1200+ ürünümüz çok büyük ve ağır pencereleri otomatikleştirmektedir, ancak yine de elle kullanılabilirler.

Gerald Haas, GEZE'de Geliştirme Genel Müdürü
Yıllardır çeşitli "elektronik, mekanik ve yazılım" alanlarında çalışan Gerald Haas burada geliştirme ekibinden bir çalışanla görülüyor

Yıllardır çeşitli "elektronik, mekanik ve yazılım" alanlarında çalışan Gerald Haas burada geliştirme ekibinden bir çalışanla görülüyor.

GEZE NatVent'in özelliği nedir?

GEZE NatVent ile küresel "enerji tasarruf etme" trendini yakalıyoruz. Binalarda en fazla enerji tüketenin her zaman ısıtma, havalandırma ve klima teknolojisinin olduğu bir gerçektir. Ilımlı iklimlerde doğal havalandırma ve otomatik gece vakti geri soğutmayla inanılmaz miktarda enerji tasarruf edilebilir. Bununla ilgili olarak kitimizde belirleyici birkaç yapboz parçamız var: ilk olarak, pencere otomasyonu ve ikinci olarak GEZE Cockpit çözümümüz. Bu nedenle, bu ikisinin kombine edilmesi gerektiği belliydi, örneğin artık yeni F 1200+ ürünümüzü ağ bağlantılı havalandırma kumandasıyla sunabiliyoruz. Bununla beraber, GEZE NatVent elbette GEZE Slimchain veya Powerchain ile de çalışıyor. Genel olarak ürün yelpazemizdeki yeni ürünlerimizin piyasaya ulaştıklarını görmekten çok heyecan duyuyorum.

Doğal havalandırma hakkında daha fazla bilgi

Geceleyin otomatik soğutma hakkında daha fazla bilgi

Uluslararasılaştırma anahtar sözcüğü: Belirli hedef pazarlar sizin için bir öncelik mi?

Ürünlerimiz genellikle uluslararası bir pazara ulaşıyor. Çin bizim için özellikle önemli bir büyüme pazarı. Ürünlerimiz için gerekli ulusal ve uluslararası belgelendirmeler alanında uzmanlığımız fazla.

"Danışmanlık uzmanlığı" ve "hizmet sağlayıcılar" konuları sizin için ne ifade ediyor?

Danışmanlık konusu son derece önemli. Özellikle dijital danışmanlık uzmanlığı giderek belirleyici satın alma kriteri oluyor. Örneğin BIM'i ele alın: bu örnekte BIM modelleriyle ürünlerimizin kapı planlama sürecine nasıl dahil edilebileceğini mimarlara ve işletmecilere açıklıyoruz. Ve bazıları çelişkili olabilecek pek çok talebi karşılamak için uygulamada doğru işlevleri nasıl sağladığımızı. Özellikle Almanya'nın danışmanlığa yüksek talebi var; olumsuz Berlin Havalimanı örneği doğru bir yangından korumanın ne kadar önemli olduğunu pek çoğumuza hatırlattı. Ayrıca kurulum şirketleri için danışmanlıkta bir artış bulunuyor: eğitim toplantıları, atölye çalışmaları, kurulum videoları ve daha fazlasıyla ürünleri seçme, kurulum ve bakım konularında onlara bilgi veriyoruz.

BIM ile bina planlaması hakkında daha fazla bilgi

Özellikle Almanya'nın danışmanlığa yüksek talebi var; olumsuz Berlin Havalimanı örneği doğru bir yangından korumanın ne kadar önemli olduğunu pek çoğumuza hatırlattı.

Gerald Haas, GEZE'de Geliştirme Genel Müdürü

Son bir soru, Gerald Bey. "Tasarım" konusunun GEZE'nin müşterileri için oynadığı rol nedir ve bununla ilgili olarak kendinizi hangi konumda görüyorsunuz?

Bu konuyu çok ama çok ciddiye alıyoruz, düzenli olarak uluslararası tasarım ödülleri almamız bunun kanıtıdır. Günümüzde iyi tasarım pratik olarak bir hijyen faktörüdür çünkü özellikle mimarlar standart olarak görsel açıdan yüksek kalitede izlenim beklemektedir. Örneğin en yeni ürünümüz F 1200+'e bakın; burada tamamen en yüksek kalitedeki akıllı telefon teknolojisi seviyesinde, kapasitif teknolojide anlaşılması kolay kullanım için çok parlak kontrol ünitesiyle üstün kalitede zarif alüminyum kasa kullandık. Bugünlerde bunları kullanmak zorundasınız!

Ürün ve çözümde öne çıkanlar bölümümüze gidin