Örnek çalışmalar

GEZE döner kapılar: Geleceğin üniversitesi için kapı teknolojisi

Katı tasarım, konfor ve fonksiyonellik talepleriyle yeni City of Glasgow College "Geleceğin Üniversitesi" olarak değerlendirilmektedir. GEZE Birleşik Krallık, teknik kolejin modern görünümüne ve hissine, döner kapılar ve kanatlı kapıları da içeren özel kapı çözümleri ile çok önemli katkıda bulunmuştur.

City of Glasgow College için en gelişmiş kapı sistemleri

City of Glasgow College dışarıdan görünümü.

Zorlu fonksiyonellik beklentileriyle modern mimari: City of Glasgow College.

40.000 öğrenci ve 1.300 çalışan kapasiteli 228 milyon sterlinlik proje, Sir Robert McAlpine yapı şirketi tarafından tamamlandı. Batı ve güney cephelerindeki giriş alanları, Şehir Kampüsünün yapısal estetiğini yansıtmak için GEZE kapı teknolojisi kullanılarak tasarlandı.

1.000'den fazla sınıfa sahip oldukça modern yeni bina çarpıcı bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra yüksek fonksiyonellik ve güvenlik gerekliliklerini de karşılamaktadır.

Manuel döner kapılar insan trafiğinin akmasını sağlamaktadır

Batı ve güney kanatları, iki adet manuel döner kapıya sahip modern çelik ve cam cephelerle etkileyici bir görünüm sunmaktadır. Döner kapıların hemen yanına ek otomatik kanatlı kapı yerleştirilmiştir.

TSA 325 NT kapı motorlu manuel döner kapılar, binanın özel fonksiyonellik ve geçiş kolaylığı gereksinimleri için ideal çözümdür. Cömert kapı kanatları kolay hareket eder ve entegre kontrol mekanizması kanatlı kapıdan geçen bir bireyin arkasından açılmayı önlemektedir. Ek olarak döner kapılar, lobiyi cereyan, toz ve gürültüden etkin biçimde korumaktadır.

Acil çıkış kapısı olarak tasarlanan otomatik kanatlı kapılar

Döner kapıların hemen yanındaki otomatik kanatlı kapılar, maksimum esneklik sunmak için elektro mekanik GEZE Slimdrive EMD-F kanatlı kapı motorları ile donatılmıştır. Bir düğmeye basılarak etkinleştirilebilmekte ve hareket engelli kişiler için engelsiz erişim sağlamaktadır. Kapı motoru yalnızca 7 cm yüksekliğe sahiptir ve kapı kanadını kesin, güvenilir ve son derece sessiz bir şekilde hareket ettirmek için kapı çerçevesine gizlenerek entegre edilmektedir. Yangın halinde kanatlı kapılar engelsiz acil çıkış kapıları olarak da işlev görmektedir.

GEZE ürünlerini böylesine dinamik ve mimari açıdan öncü bir tasarım enstitüsünde kullanmak mimarların çözümlerimize olan güvenini açıkça gözler önüne sermektedir. City of Glasgow College gerek öğrencilere gerekse eğitim personeline olağanüstü fırsatlar sunmaktadır ve çözümlerimizin bunun bir parçası olmasından son derece mutluyuz.

Kaz Spiewakowski, GEZE Birleşik Krallık Genel Müdürü

Otomatik sürme kapılar: zahmetsiz kapı konforu

Slimdrive EMD-F motorlu otomatik kanatlı kapılar.

Engelsiz geçiş kolaylığı: Otomatik kanatlı kapılar bir düğmeye basılarak etkinleştirilebilir.

GEZE Slimdrive SL NT kapı motorlu tek kanatlı otomatik sürme kapı, öğrencilerin ve ziyaretçilerin Riverside Kampüsü'ne girmelerini sağlamaktadır. Prestijli Stirling Ödülüne aday gösterilen oldukça modern bina 3.000'den fazla gemi inşa ve deniz teknolojileri öğrencisine ev sahipliği yapan öğrenci konaklama bölümüne sahiptir.

İnce Slimdrive SL NT kapı motorları (yalnızca 7 cm yükseklik) modern, sütun arası giriş alanına neredeyse görünmez bir şekilde entegre olur ve 125 kg'ye kadar ağırlığa sahip kapı kanatlarını sessiz ve zahmetsiz şekilde hareket ettirebilmektedir. Bu durum, hem giriş hem de çıkış yönünde sürekli yüksek trafik alan, özellikle Riverside gibi konut amaçlı da kullanılan kamusal bir bina için ideal bir kapı motoru çözümü oluşturmaktadır. GEZE modern kapı çözümleri, öğrencilerin ortamlarında konforlu ve güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlamada kilit rol oynamaktadır. 

City of Glasgow College'deki GEZE ürünleri

  • TSA 325 NT manuel döner kapı
  • Kanatlı kapılar için Slimdrive EMD-F tahrik sistemi
  • Slimdrive SL NT otomatik sürme kapı sistemi