Örnek çalışmalar

Milano'da GEZE otomatik kapılarının kullanıldığı CityLife Shopping District'e hoş geldiniz.

Milano'daki CityLife Shopping District günümüzün en ilginç kentsel gelişim ve mimari projelerinden biridir. Yeni yerleşim ve ticaret bölgesi, modern Milano'nun yüzünü kalıcı olarak değiştirecektir. Bu etkileyici Shopping District'e gelen tüm ziyaretçiler GEZE tarafından sağlanan otomatik kapılardan geçecekler. Hoş geldiniz!

Şaheser mimari: Milan'daki CityLife Shopping District

CityLife Shopping District, eski Fiera Milano fuar merkezinin aynı ada sahip yaya bölgesinden geçer. CityLife Shopping District'in etkileyici tasarımı, meşhur Zaha Hadid Architects mimarlık ofisi tarafından tasarlanmıştır. Bölge üç kata yayılır ve moda, eğlence, bar ve restoranları bünyesinde barındırmaktadır. 100'ü aşkın mağazanın bulunduğu cazip alışveriş tesisleri, sinema ve restoranlar ile bu tutkulu kentsel gelişim projesi için canlı bir atmosfer yaratmaktadır.

GEZE İtalya olarak bizler, böylesine prestijli bir projenin parçası olmaktan çok gurur duymaktayız. Çözümlerimiz, bugün piyasada olan en yenilikçi çözümlerden bazılarıdır ve mimarlık ofisinin bizi de bu projeye dahil etmesinden çok memnunuz.

Marco Montiglio, GEZE İtalya Genel Müdürü

Giriş alanındaki GEZE otomatik kapılar

Nereye baksanız gözünüze çarpan otomatik kapılar bir alışveriş merkezinin kilit özelliklerindendir. Fotoğraf: GEZE GmbH

Nereye baksanız gözünüze çarpan otomatik kapılar bir alışveriş merkezinin kilit özelliklerindendir. © GEZE GmbH

İnşaat sırasında GEZE tarafından 30'dan fazla otomatik kapı yerleştirilmiştir ve bu kapılar şu anda alışveriş merkezinin geniş ve aydınlık giriş alanında hizmet vermektedir. Prestijli proje için seçilen otomatik sürme kapı sistemleri şık ve zarif Slimdrive BO ve ECdrive FR sistemleridir. Bu sistemler, girişlerde ve kaçış yollarında sürekli güvenilirlik ve en yüksek güvenlik düzeyi temin etmektedir. Cazip tasarımlar ve az alan gereksinimiyle kapı sistemleri cam kapılara neredeyse görünmez bir şekilde entegre olmaktadır, CityLife Shopping District'teki davetkar giriş alanında doğal ışığın optimum düzeyde kullanılmasını desteklemektedir.

GEZE sürme kapılar CityLife ziyaretçilerini karşılamaktadır

İki sürme kapı da DIN 18650 uyarınca onaylanmıştır ve GEZE SecuLogic kaçış yolu sistemi (EC-FR-RWS), erişim kontrol sistemleri ve bina yönetim sistemi ile birlikte kullanılabilir. Acil çıkış yolları için özellikle önemli bir özellik: Entegre şarj edilebilir aküler, elektrik kesintisi halinde acil açılma ve kapanma sağlamaktadır. GEZE otomatik kapılar ve sürme kapı sistemleri böylece Milano'da hizmet veren CityLife Shopping District'teki güvenlik ve konfora kilit katkı sağlamaktadır.