Örnek çalışmalar

Etkileyici: Karlsruhe'deki GEZE kapı, pencere ve güvenlik teknolojisiyle donatılmış yeni dm-dialogicum

Karlsruhe'deki Alman sağlık ve güzellik mağazalar zinciri dm'nin yeni genel merkezi, 1.800'ü aşkın çalışan ve ziyaretçi için alan sunmaktadır. dm-dialogicum adından da anlaşılacağı gibi, bina ayrıca iletişim için de bol alan sunmaktadır. Bu nedenle, iç tasarım, iş atmosferi, sürdürülebilirlik ve güvenlik, tasarımında ve inşasında kilit konulardı. Bu yeni inşa edilen iddialı projeye başından itibaren eşlik eden GEZE, uzman danışmanlık ve güvenilir proje yönetimi sunarak mimarların, planlamacıların ve inşaat müteahhitlerinin talep ettikleri yüksek standartlara uygun olarak modern kapı, pencere ve güvenlik teknolojilerini kullandı.

Rakamlarla dm-dialogicum

 • 41.000 metrekarelik alanıyla yeni dm genel merkezi
 • 1.800'ü aşkın çalışan ve ziyaretçi için alan
 • Toplam 120 milyon €'luk yatırım
 • Lederer, Ragnarsdóttir, Oei mimarlık firmasından Stuttgart merkezli mimar Arno Lederer'in ofis binası tasarımı
 • Binanın kendi fotovoltaik sistemleri artı atık ısıdan yararlanan bölgesel merkezi ısıtmadan sağlanan sürdürülebilir ve verimli enerji tedariki
 • Bol doğal ışık sağlayan 12.700 metrekarelik cam
 • GEZE'nin 300'den fazla kapı ve pencere sistemi, duman ve ısı tahliye sistemleri ve güvenlik sistemleri, modern rahatlık ve bina güvenliği sağlamaktadır

dm-dialogicum'a hoş geldiniz – GEZE döner kapıları ana girişi şekillendirmektedir

Her binaya giriş bir izlenim uyandırır ve ilk izlenimler olumlu olmalıdır. Geniş GEZE döner kapılar, yeni dm genel merkezine girişi şekillendirmektedir.

TSA 325 NT döner kapı sistemi, gün boyunca sorunsuz, hava cereyansız erişim sağlayarak 1800 çalışan ve ziyaretçinin en yoğun saatlerde bile binaya hızlı ve kolay girip çıkabilmelerini temin etmektedir. 

dm-dialogicum'da GEZE'nin kapı ve pencere sistemleriyle donatılmış bir koridorun içten görünüşü.

Büyük pencereler ve cam kapılar havalandırma sağlayarak binayı doğal ışıkla doldurmaktadır. © Roland Halbe / GEZE GmbH

Acil çıkış yolları: bina güvenliğinin kilit bir yönü

dm-dialogicum, 1800'ü aşkın çalışan ve ziyaretçi için alan sunmaktadır. Özellikle binadaki çok sayıda insan nedeniyle güvenli acil çıkış ve kurtarma yolları elzemdir. GEZE acil çıkış sistemi, insanların binadan hızlı ve güvenli bir şekilde çıkmalarına kılavuzluk eder. Acil çıkış yollarındaki kapılarda bulunan elektrikli kilitleme sistemleri için Alman standardı EltVTR ile uyumlu bir elektrikli kilitleme sistemi, acil çıkış ve kurtarma yollarının acil durumda kullanabilmelerini fakat yetkilendirme olmadan başka durumda erişilebilir olmamalarını temin etmek üzere kurulmuştur.

GEZE kaçış kapısı kilit mekanizmaları sayesinde güvenli acil çıkış yolları

dm-dialogicum'da merdiven.

SHE motorları için MBZ 300 acil elektrik kumanda merkezi güvenliği temin eder. © Roland Halbe / GEZE GmbH

FTV 320 kaçış kapısı kilit mekanizmasının takılması, acil çıkış yollarındaki kapıların kilitleme gücünü artırarak genel bina güvenliğini de iyileştirmiştir. Kilitlerin entegre kilit kontrol kontakları, kapıların güvenilir şekilde izlenmesini sağlarken entegre sabotaj denetimi, kilidi kötüye kullanıma karşı korur. 

Bina güvenliği hakkında daha fazla bilgi

GEZE'nin temel irtibat iş ortakları tarafından sağlanan sorunsuz iletişim

dm-dialogicum gibi büyük bir proje çok sayıda farklı teknik ekibi içerir. Proje yöneticilerinin güncel ilerleme hakkında genel bilgilere sahip olması ve projede yer alan herkese güvenebilmeleri çok önemlidir. dm proje yöneticileri, tüm teknik ekiplerden sorumlu, GEZE'de uyumlu irtibat iş ortaklarından oluşan bir temele sahipti; bu da şantiyede sorunsuz iletişim sağladı. Sonuç olarak, dialogicum projesinin başarısında belirleyici bir faktör olan uzman danışmanlık, projenin planlanma aşamasından kuruluma ve satış sonrası servise kadar her zaman elde hazırdı.

Ofis binaları için GEZE endüstri çözümleri hakkında daha fazla bilgi

dm'nin yeni genel merkezi kadar iddialı, yeni inşa edilen bir projede, mimarların, planlamacıların ve proje yöneticilerinin, en ince ayrıntıya kadar teknik ve estetik açıdan etkileyici çözümlere ağırlık vermeleri mantıklıdır. Şantiyede özel GEZE irtibat iş ortaklarına sahip olmak müşteri için belirleyici bir avantajdı. Formalitelerin üstesinden gelerek gereksiz bürokrasiden kaçınıp müşterimizi memnun edecek şekilde pek çok yönü çabucak açıklığa kavuşturup uygulayabildik.

Christoph Keller, GEZE Güvenlik Teknolojisi Kilit Müşteri Yöneticisi

dm'nin yeni genel merkezinde kurulan GEZE ürünleri

 • TSA 325 yarı otomatik döner kapı sistemleri
 • GEZE Powerturn döner kapı motorları (acil çıkış ve kurtarma yolları için 6 FR motoru dahil)
 • GEZE Slimdrive sürgülü kapı motorları ve 2 Slimdrive EMD döner kapı motoru
 • Kapsamlı aksesuarlar da dahil olmak üzere, duman ve ısı tahliyesi motorları için MBZ 300 acil elektrikli kumanda merkezi
 • Anahtarlı buton ve FTV 320 kilitleme elemanı dahil, tekil acil çıkışlar için SecuLogic TZ 320 kapı kontrol cihazları
 • Slimchain pencere motorları
 • Entegre ve yüzeye monte kapı hidroliği sistemleri
 • Yangından koruma kapıları için GEZE CB flex taşıyıcı elemanlar