Örnek çalışmalar

Abu Dhabi'deki tasarımdan öne çıkanlar: Ferrari World'e engelsiz erişilebilirlik

Ferrari World Abu Dhabi'nin 2010 yılının sonunda açılmasıyla birlikte BAE, turizm ve diğer sıra dışı mimari toplantıları için bir merkez haline geldi. GEZE, dünyanın ilk Ferrari temalı parkına otomatik kapılar ve teknoloji harikası kapı motorları sağlayarak engelsiz erişilebilirliğe katkıda bulunmuştur.

Dünyanın en büyük kapalı mekan tema parkında otomatik kapı kolaylığı

Birleşik Arap Emirlikleri, büyüleyici mimarileriyle, özellikle de 828 m yüksekliğiyle günümüzde dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa ile tanınmaktadır. 2010 yılının sonunda çöl ülkesi Ferrari World Abu Dhabi ile sıra dışı bir yapı daha kazandı. Dünyanın ilk Ferrari temalı parkı, 2500 hektarlık Yas Adasındaki yeni gelişmenin öne çıkan kısmı ve dünyanın en büyük iç mekan tema parkıdır. Ferrari teması etrafındaki gezinti ve cazibe noktaları klasik Ferrari tasarımlarını ve teknolojiyi birleştirerek Ferrari'nin hikayesine hayat vermektedir.

GEZE kapı motorlarıyla: 86.000 m² alanda engelsiz erişilebilirlik

Benoy Architects'in Ferrari GT'nin klasik yan profilinden ilham alan eşsiz yapı tasarımı spor otomobilin kıvrımlı şeklini yansıtmaktadır. Temaya uygun şekilde, kompleks, çevredeki altyapıya kusursuzca entegre olan sürdürülebilir dalga benzeri yan kısımlara sahiptir ve Ferrari kırmızısı dev düz çatı ile kaplıdır. 200.000 m²'den fazla çatı alanı ve 700 m çapıyla Ferrari World Abu Dhabi'nin çatı yapısı dış estetiğe vurgu yapmaktadır. Özellikle çatıdaki Ferrari logosu, 65 m ile markanın günümüzdeki en büyük logosudur. Etkileyici komplekste, yan yana yaklaşık yedi futbol sahasına eş değer 86.000 m² yüz ölçümü mevcuttur. GEZE, Ferrari temalı parkın sofistike tasarımına mükemmel ölçüde uyan en yüksek düzey kapı kolaylığı, güvenlik ve engelsiz erişilebilirlik sağlamıştır.

Çekici bir tasarımda kolaylık ve fonksiyonellik

Engelsiz erişilebilirlik, Ferrari World Abu Dhabi konseptinin kilit bir parçasıdır. Giriş alanında GEZE Slimdrive EMD-F motora sahip ince hatlı otomatik döner kapı, çocukların ve hareket engeli olan ziyaretçilerin kapalı parka kolayca girebilmesini sağlamaktadır. Şık Slimdrive EMD döner kanat motorları, döner kapıların minimum çabayla hareket ettirilebilmesine olanak tanıyacak şekilde özel olarak geliştirilmiştir. Yalnızca 70 mm'lik yapı yükseklikleri ve kılavuz ray teknolojisi sayesinde döner kanat motorları ince kapı profilleri ve kısıtlı alanlar için özellikle uygundur. Gizli tasarımları, Ferrari World'ün sıra dışı cephe tasarımına kusursuzca uymaktadır.

Akıllı kapı motorları eğlenceyi erişilebilir kılar

Girişteki otomatik kapı bir hareket sensörüyle açıldığı gibi düğmeyle de etkinleştirilebilmektedir. Açılıp kapatılabilen "Push & Go" fonksiyonu kapı kanadına hafifçe bastırarak kapı motorunun etkinleştirilebilmesine olanak tanımaktadır. Entegre servo modu sayesinde otomatik kapı manuel olarak da açılabilir. Kapı, çok az çabayla iki yönde de açılabilir. GEZE Slimdrive EMD kapı motorları, DIN 18650 uyarınca test edilmiştir. Ferrari World'de kullanılan EMD-F motor sürümü, duman ve yangına dayanıklı kapılar için de onaylıdır. GEZE, giriş kapısının yanı sıra Ferrari World Abu Dhabi'ye 41 adet Slimdrive EMD-F motor daha yerleştirmiştir. Araçların girişlerindeki akıllı döner kanat motorları engelsiz eğlence sunmaktadır.

Ferrari World Abu Dhabi'deki GEZE ürünleri

  • GEZE Slimdrive EMD ve EMD-F döner kapı motorları