Örnek çalışmalar

Mesleki merkezdeki sürme kapı sistemleri: Eğitim ve tasarımda yenilik

Kottenmatte Sursee mesleki eğitim merkezinin modern, dört katlı ek binası Lucerne meslek okullarının artan yer ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Mesleki merkezin giriş alanı, GEZE tarafından sağlanan ve konfor ile acil çıkış yolu emniyetini bir araya getiren modern sürme kapı sistemleriyle tanımlanmaktadır.

GEZE sürme kapı sistemleri: Güvenlik, konfor ve tasarım

Kottenmatte Sursee mesleki eğitim merkezi, İsviçre'deki Emmen, Sursee ve Willisau mesleki eğitim merkezlerini bir araya getirmektedir. Sursee tesisi, 30 yılı aşkın süredir ekonomi, bilgisayar bilimleri ve teknoloji alanında ve kısa bir süredir de sağlık ve sosyal hizmetler alanında mesleki eğitim vermektedir. Kottenmatte mesleki eğitim merkezi, Luzern mesleki eğitim okullarındaki yer yetersizliğine ve 4.400'ü aşkın öğrencisine modern, dört katlı bir ek bina inşa ederek cevap vermiş ve etkin mesleki eğitim planlamasına olanak tanımıştır. Proje, mevcut ana binanın yenilenmesini ve dört katlı bir ek bina yapılmasını içermektedir.

Binanın ana girişinde GEZE tarafından sağlanan büyük bir cam sürme kapı sistemi bulunmaktadır. Bu sistem, konforlu, engelsiz geçiş kolaylığı sunmaktadır ve yeni binanın aydınlık ve modern mimarisine mükemmel bir şekilde entegre olmaktadır. Sürme kapı sistemi yalnızca yer tasarrufu sağlamakla kalmamakta, bilakis zarif cam tasarımı sayesinde gün ışığının optimum kullanılmasına olanak tanıyarak giriş alanının daha da aydınlık ve daha şeffaf görünmesini sağlamaktadır.

Sessiz ve güçlü: Otomatik Slimdrive sürme kapılar

Ana girişteki güneş tasarımlı cam sürme kapılar.

Güneş görselleri basılmış otomatik sürme kapılar sürekli değişen bir izlenim yaratmaktadır. © GEZE GmbH

Sürme kapı sistemi, acil çıkış yolu tasarımlı GEZE Slimdrive SL sürme kapı motoruyla donatıldı. Aynı donanım, mesleki eğitim merkezindeki acil çıkış yollarında kullanılan diğer tüm otomatik sürme kapılarda da kullanıldı. Modüler ve çok kompakt yapıdaki kapı motoru yalnızca 7 cm yüksekliğe sahiptir ve çerçevesiz komple cam sistemler için özel olarak geliştirilmiştir ve modern bina tasarımına mükemmel bir şekilde entegre olur. Cam elemanların minimalist tasarımı, entegre edilen komple cam teknolojiden hiçbir şekilde etkilenmez. Sürme kapı motoru sessiz ve tam çalışır ve mesleki kolejin girişlerinden ve koridorlarından yoğun dönemlerde geçecek çok sayıda insanı kaldırabilecek ideal donanıma sahiptir.

Sıra dışı tasarımlı birinci sınıf fonksiyonellik

Eğitim merkezinin ana girişindeki sürme kapı sistemi, yalnızca fonksiyonelliğiyle değil, sıra dışı görünümüyle de göze çarpmaktadır: "The sun, she ..." (Güneş, o...) adlı benzersiz tasarım Sanatçı Daniella Tuzzi tarafından tasarlanmış olup giriş alanına benzersiz bir karakter ve zarafet katmaktadır. Otomatik sürme kapıların üzerine yerleştirilen güneş çizimi parçası kapı her hareket ettiğinde değişen bir kaleydoskop oluşturmaktadır. Sanatçının tasarım için ilham kaynağı "Justinus Kerner'in rüyaları ve çocukluk arkadaşlıklarını konu edinen "Wanderlied" şiiridir.

Kottenmatte Sursee mesleki eğitim merkezindeki GEZE ürünleri

  • Otomatik Slimdrive sürme kapılar
  • Entegre komple cam teknolojisi
  • IGG donanımlı GEZE Slimdrive SL sürme kapı motoru